Witamy w pomocy

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania

 

 

Dla wspierających

Jak wesprzeć finansowo wybrany projekt?

W celu przekazania wsparcia wybranemu projektowi należy wejść na jego profil na OdpalProjekt.pl, zaznaczyć wybraną nagrodę, zaakceptować wybór i podążać dalej za wskazaniami modułu bezpiecznych płatności transferuj.pl.

Chcę wesprzeć projekt kwotą większą, niż nagroda. Jak to zrobić?

Aktualnie nie jest dopuszczone wybranie dowolnej kwoty wsparcia. Niedozwolone jest także przekazywanie środków finansowych z pominięciem OdpalProjekt.pl, gdyż wpływa to negatywnie na przejrzystość całego procesu finansowania. W przypadku zainteresowania wsparcia projektu kwotą większą od wartości nagród prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego, wskazanie projektu oraz kwoty.

Nie chcę dawać pieniędzy. Czy mogę pomóc pomysłodawcy w inny sposób?

Oczywiście. Każdy z autorów liczy na skorzystanie z tzw. „mądrości tłumu”. Pomoc niefinansowa może mieć zdecydowanie większą wartość niż bezpośrednia płatność. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w komentarzach, przekazanie poparcia dla projektu, wszelkie wskazówki czy udostępnienie informacji o projekcie znajomym to przyklad działań, które mogą przyczynić się do odniesienia przez autora projektu sukcesu!

Jak płatności są zabezpieczone?

Za przechowywanie i zarządzanie przekazanymi wpłatami odpowiada bank, z którym współpracujemy. Sam proces przekazywania środków odbywa się za pośrednictwem zewnętrznego podmiotu gwarantującego bezpieczeństwo – operatora systemu transferuj.pl. Przelewy zabezpieczone są specjalnymi narzędziami, które uniemożliwiają zewnętrzną ingerencję.

Czy zostanę powiadomiona/y o zakończeniu projektu?

Podczas płatności trzeba wskazać dane teleadresowe niezbędne do komunikacji i przekazania wybranych bonusów. Na podany adres e-mail prześlemy także informację o aktualnościach dodanych przez autora projektu, a także informację o jego zakończeniu i dalszych działaniach.

Kiedy otrzymam wybrany bonus?

Pomysłodawcy są zobowiązani do określenia terminu realizacji projektu i dystrybucji bonusów, jednakże większość projektów można rozpocząć dopiero po pozyskaniu finansowania. Należy więc mieć świadomość, że dostarczenie należnych bonusów nastąpi do 90 dni od zakończenia zbiórki środków. Szczegółowe warunki dostarczenia bonusów są więc ustalane każdorazowo dla każdego z projektów.

Jak zweryfikować autora projektu?

Zespół OdpalProjekt.pl moderuje wszystkie zamieszczane projekty, wymaga szeregu oświadczeń od pomysłodawców i proponuje im dodatkowe narzędzia weryfikacji. Zadaniem autora jest przekonać społeczność do siebie i swojego projektu, aczkolwiek zespół OdpalProjekt.pl dokłada wszelkich starań, by minimalizować ryzyko nadużyć. Pomysłodawcy podają swoje dane teleadresowe, a w przypadku niektórych projektów zobowiązani są do podpisania specjalnych dokumentów potwierdzających ich obowiązki względem portalu OdpalProjekt.pl oraz jego pozostałych użytkowników. Pomysłodawcę można wyszukać w Internecie, skontaktować się z nim za pośrednictwem OdpalProjekt.pl, a także osobiście, jeśli wyrazi na to zgodę.

Jaka jest gwarancja realizacji projektu?

Jeżeli cel finansowy zostanie osiągnięty obowiązkiem pomysłodawcy jest co najmniej dostarczenie zgodnych z opisem bonusów. W przypadku sygnału o prawdopodobieństwie wystąpienia przeszkód w realizacji projektu, zespół OdpalProjekt.pl dąży do wyjaśnienia sytuacji, o czym będziemy informowali wspierających.

Jak mogę skontaktować się z autorem projektu?

Kontakt z każdym z pomysłodawców możliwy jest poprzez dane znajdujące się w profilu projektu. Niektórzy autorzy projektów zamieszczonych na OdpalProjekt.pl publikują dodatkowe dane kontaktowe, które każdorazowo zamieszczane są w profilu projektu.

Czy mogę zapłacić gotówką/przelewem?

Dbamy o bezpieczeństwo transakcji i transparetność procesu finansowania, dlatego możliwe są tylko natychmiastowe przelewy elektroniczne z wykorzystaniem wbudowanego modułu płatności. Dostępne opcje płatności pozwalają jednak dokonać wpłaty z niemal wszystkich banków w Polsce oraz skorzystać z części innych form płatności bezgotówkowych.

Mam problem z płatnościami transferuj.pl. Co mogę zrobić?

W przypadku wystąpienia problemów w procesie płatności prosimy o natychmiastowy kontakt i opis problemu. Dołożymy wszelkiej staranności w celu wyjaśnienia usterki.

Podejrzewam, że autor nie jest tym za kogo się podaje. Gdzie to zgłosić?

Przed publikacją projektu na OdpalProjekt.pl szczegółowo weryfikujemy pomysłodawców. Jeżeli jednak pojawiają się wątpliwości dotyczące tych osób, prosimy o niezwłoczny kontakt.

Chcę zgłosić własny projekt, jak to zrobić?

Zgłoszenie własnego projektu możliwe jest jedynie przez zarejestrowanych użytkowników portalu OdpalProjekt.pl. Po ukończeniu rejestracji i zalogowaniu do portalu należy wybrać ikonę "Moje projekty" w głównym pasku nawigacji, a następnie kliknąć "Stwórz projekt" i wypełnić co najmniej pola oznaczone jako obowiązkowe.

Nie znalazłeś (-aś) odpowiedzi na pytanie?

Staramy się zaoferować jak najbardziej obszerną ilość wiedzy dla Użytkowników serwisu OdpalProjekt.pl. Jeżeli jednak nadal masz pytania, wątpliwości lub sugestie, zachęcamy do kontaktu!