Media o grupie BEESFUND

OdpalProjekt.pl należy do grupy Beesfund - sieci serwisów crowdfundingowych. Tak pisali o nas w mediach:

[18.02.2013] Finansowanie społecznościowe

O historii, teorii, podstawach prawnych i praktyce korzystania z finansowania społecznościowego w Polsce pisze Filip Milewski na łamach Portalu Innowacji.

Link do artykułu

[17.01.13] Projektodawcy Beesfund w TVN24

Kolejny telewizyjny reportaż o finansowaniu społecznościowym przygotowała redakcja TVN24. Widzowie mogli zapoznać się m.in. z wypowiedziami Karola Króla oraz poznać m.in. takiej projekty jak „Miła, padnij!”, „Nowa płyta Brendy Walsh” czy „Praska Biblioteka Sąsiedzka”. Materiał można obejrzeć na stronie TVN24.

Link do artykułu

[15.01.13] Puls Biznesu kolejny raz o crowdfundingu

Uruchom własne kontakty, opowiedz o sobie, mów zrozumiałym językiem — to zasady, którymi powinni się kierować autorzy kampanii crowdfundingowych – pisze Marta Bellon na łamach „Pulsu Biznesu”. Tekst stanowi obszerną relację z konferencji „Crowdfunding w Polsce 2012” sfinansowanej dzięki społeczności Beesfund. Zachęcamy do lektury!

Link do artykułu

[12.01.13] Beesfund.com w Faktach TVN!

Z okazji kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia w Faktach pojawił się materiał dotyczący nowoczesnych form wspierania wartościowych inicjatyw. Poza nowymi formami wspierania przedsięwzięć charytatywnych redaktorzy TVNu zwrócili też uwagę na rozwój crowdfundingu pokazując milionom widzów nasz portal. Zachęcamy do zapoznania się z reportażem!

Link do materiału

[5.11.12] Polski bohater Ameryki

Obszerny artykuł na temat życia generała Zdzisława Starosteckiego. Jacek Sut od 2009 roku przygotowuje film dokumentalny o życiu polskiego generała (PATRIOTa). W 2010 r. przeprowadził ostatni wywiad jakiego udzielił Starostecki. Problem jednak w tym, że brakuje funduszy na jego dokończenie. Reżyser za pośrednictwem portalu Beesfund.com zwraca się z prośbą o pomoc. Na specjalne konto bankowe można wpłacać datki na realizację materiału. - można przeczytać w artykule.

Link do artykułu

[19.09.12] Pierwszy magazyn z crowdfundingu?

O zamknięciu magazynu „Bluszcz” było ostatnio głośno w mediach. Na portalach społecznościowych powstała nawet grupa wspierająca pismo. Niestety „Bluszcza” nie udało się uratować. Redakcja jednak się nie poddaje. Założyła nowy magazyn „Park” – żeby go otworzyć potrzebuje miliona złotych. Liczy na pomoc wiernych czytelników (...) Jeżeli wszystko pójdzie według planu, będzie to precedensowa sytuacja w naszym kraju. Wszystko w rękach czytelników. My trzymamy mocno kciuki.- można przeczytać w portalu natemat.pl

Link do artykułu

[01.09.12]Miliony z internetu pozwolą na rozkręcenie biznesu

W weekendowym wydaniu Gazety Wyborczej pojawił się obszerny artykuł na temat finansowania społecznościowego prezentujący najciekawsze projekty ze świata, problemy związane z regulacjami crowdfundingu w Polsce i innowacyjnym rozwiązaniom naszego portalu. Tę dyskusję próbuje minąć bokiem nowy serwis finansowania Beesfund.com, w którym docelowo można oferować udziały, jak i działać w modelu Kickstartera (za określone nagrody). - można przeczytać w tekście dostępnym na łamach portalu Wyborcza.biz.

Link do artykułu

[29.08.12] W Polityce o finansowanie społecznościowym!

(...) nie ma przeszkód, żeby tysiące ludzi z pomysłem i setki tysięcy ludzi z pieniędzmi spotkały się także i w naszej sieci - twierdzi redaktor tygodnika "Polityka". W artykule wiele uwagi poświęcono crowdfundingowi o charakterze udziałowym oraz portal Beesfund.com. Polecamy!

Link do artykułu