Robię sobie remont. Podstawowe wykończenia i naprawy w domu - dziewczyński poradnik

Projekt
zakończony
26821
/ 35000 zł
379
wspierających
 

AKTUALNOŚCI

Ruszamy z promocją! Poradnik trafi do Was w połowie listopada! I jeszcze raz: DZIĘ-KU-JE-MY! 27 paź 2018 13:27:25

Kochane, Kochani,

długo nas nie było. Pochłonęła nas realizacja poradnika, która na ostatnim etapie jest zawsze najbardziej żmudna. Mnóstwo korekt językowych, poprawek redakcyjnych, a Asia Bordowa ilustrowała jeszcze dodatkowe rozdziały, stworzone na Waszą prośbę (o budowaniu antresol, cyklinowaniu podłogi oraz elektryce :) Teraz, gdy mamy już w ręku gotową książkę, wysyłamy ja do drukarni. Jako ze październik i listopad to w drukarniach gorący okres i musimy poczekać na swoją kolej, książka będzie gotowa w połowie listopada. Wtedy też bezzwłocznie robimy Wam wysyłkę. Najmocniej dziękujemy za wyrozumiałość w związku z tą około 2-tygodniową obsuwką. A na załączonym obrazku prezentujemy Wam nasze promocyjne plakaty :) Jeśli któraś z Was chciałaby mieć plakat i jest w stanie odebrać go osobiście w Warszawie w biurze Feminoteki - zapraszamy! Pozdrawiam mocno i strasznie, strasznie się cieszę, bo wyślemy Wam już zaraz naprawdę super książkę. :)

Asia w imieniu całej naszej ekipy.

thumb_7f52586_resize_1920_1080.jpg

Co tam u nas - aktualizacja 18 sie 2018 15:08:49

Drogie, drodzy. Do końca naszej kampanii zostało nam 20 dni. Dotychczas wsparłyście/wsparliście nas imponującą sumą 15.000 zł, aaa!! Wpłaty otrzymałyśmy do tej pory aż od 200 osób!! Za tyle pieniążków uda się już wydać nasz poradnik, także strasznie się cieszymy! :) Jako że zależy nam na tym, aby był on wyjątkowo piękny oraz aby osoby, które wykonały nad nim ogromną pracę (ilustracje, layout) dostały przyzwoite wynagrodzenie, oszacowałyśmy budżet kampanii wysoko, bo aż na 35.000 zł. Staramy się więc teraz dodatkowo o feministyczny grant Mamacash oraz o sponsorów/ki, aby być z pieniędzmi raczej na luzie, niż na styk. Najmocniej dziękujemy Wam za Wasze zaufanie. Realizacja projektu jest przy takim supporcie czystą przyjemnością. Apropos supportu: przeczytacie dziś o nas w Wysokich Obcasach, juhuu! Życzymy miłej lektury. :)


thumb_b56f6f9_resize_1920_1080.jpg

Praca wre! 17 lip 2018 12:02:01

Hej kochane i kochani!!! Jak Wasze wakacje? U nas prace nad dziewczyńskim poradnikiem remontowym trwają na pełnej parze, aby książka zgodnie z planem gotowa była na październik. Asia Bordowa rysuje kolejne rozdziały poradnika, Marta Przybył na bieżąco pracuje nad składem i layoutem. Wprowadzane są ostatnie korekty i uzupełnienia merytoryczne. Zgłaszają się do nas coraz to nowe media, a my z przyjemnością opowiadamy o poradniku. Rozwijają się współprace z inicjatywami, którym przyświecają podobne cele. Szczególnie cieszymy się ze współpracy z Dziewczyny na Politechniki. Zebrałyśmy już jedną trzecią potrzebnych środków, juhu!!! Czasem tylko trudno spać z podekscytowania tym wszystkim, co się właśnie z prędkością światła wokół nas dzieje. Trzymajcie się ciepło! ;) 


thumb_386991f_resize_1920_1080.png

Piszą o nas na mieście i w internetach! Dziękujemy!! 17 lip 2018 12:01:58

Hej ho! Piszą o nas na mieście i w internetach, a my się cieszymy! (m.in. http://majsterki.pl/blog/remont-malej-lazienki) Dziękujemy wspaniałym inicjatywom kobiecym "Karat Coalition", "Teraz Poliż", "Wióry lecą", "Porozumienie Kobiet 8 marca", "Majsterki" za ich wsparcie i rozesłanie w świat entuzjastycznych informacji o naszym poradniku! Support & girl power foreva! Trzymajcie się ciepło!! 

Pisze o nas super dziewczyński blog Blimsien! 6 lip 2018 16:50:46

Juhu! znowu mówią o nas na mieście! http://blimsien.com/dziewczyno-zrob-sobie-remont/ Za artykuł dziękujemy Justynie, autorce super dziewczyńskiego bloga http://blimsien.com/, z którym w naszych celach wzmacniania dziewczyn i kobiet w ich kompetencjach i wyzwalania potężnej dziewczyńskiej energii jest nam bardzo bardzo po drodze! 1f642.png:)

Taka fajna będzie remontowa torba! 6 lip 2018 15:26:10

He ho! Dla wszystkich, które w naszej zbiórce "Robię sobie remont" zamówiły zestaw z torbą - tutaj dowód naoczny, że była to dobra decyzja. ;) Torba będzie super! Dla wszystkich, które jeszcze nie złożyły zamówienia - zachęcamy do zamówienia seciku poradnik + torba!! W gratisie otrzymujecie wtedy tez poradnik w PDF! Jola, czyli współ-koordynatorka projektu, ma torbę od tego producenta i dokładnie z tego materiału. Od trzech lat dzień w dzień torba Joli niezawodnie spełnia swoją funkcję użytkową i ozdobną :) Osobiście ręczymy wiec za jakość i wytrzymalość naszego projektowego gadżetu :) Wymiary: 38 x 42 x 8 cm 

Miłego weekendu!

thumb_ceac1ee_resize_1920_1080.jpgJak będzie wyglądał poradnik? 4 lip 2018 20:11:59

Mamy przyjemność zaprezentować Wam pierwsze strony naszego poradnika! Jak Wam się podoba? Jeśli jeszcze nie złożyłaś/eś zamówienia, czekamy na Ciebie! Projekt można wesprzeć także zakupem płóciennej torby z logo projektu. Przypominamy, że poradnik dostępny jest także w wersji PDF, a do każdego zamówionego papierowego poradnika wersję PDF dodajemy gratis


thumb_9a252ac_resize_1920_1080.png

thumb_b90293e_resize_1920_1080.png

thumb_98a1414_resize_1920_1080.png

Poradnik też w wersji PDF! 25 cze 2018 22:54:11

Drogie i drodzy,

odpowiadając na bieżąco na Wasze potrzeby i życzenia, zdecydowałyśmy się także na wersję poradnika w formacie PDF. Z myślą o tych, co nie lubią mieć za dużo i raczej redukują, a nie pomnażają swój dobytek, dla tych co się wiecznie przeprowadzają, dla tych, które są w podróży. Dzięki temu poradnik z prędkością światła dotrze do szerokiego grona odbiorczyń. Dla osób, które zamówiły lub zamówią piękną, papierową wersję poradnika, PDF wysyłamy bezpłatnie w pakiecie!

Pozdrawiamy serdecznie! 

Spis treści - co znajdziesz w poradniku? 21 cze 2018 09:19:30

Kochane i Kochani,

najwyższa pora ogłosić, jaka jest dokładna zawartość naszego poradnika! Tematy dobrałyśmy na podstawie tego, jakich informacji nam samym podczas remontów najczęściej brakowało. Zachęcamy do wpłat i zamawiania poradnika!

Rozdział 01. Podstawy DIY
Pierwszy rozdział zawiera podstawowe informacje, jak prawidłowo wiercić, wbijać gwoździe, mocować meble do ścian i piłować. Ponadto zapoznasz się z podstawowym wyposażeniem skrzynki z narzędziami, które z pewnością okażą się przydatne podczas realizacji Twoich projektów.

Rozdział 02. Przed i po
Jak przygotować się do remontu i na co zwrócić uwagę po. Jak zedrzeć stare tapety i przygotować grunt do malowania, lakierowania lub tynkowania oraz na co zwrócić uwagę po wykonaniu tych prac.

Rozdział 03. O tynkowaniu
Jakie narzędzia się przydadzą, jakie materiały wykorzystać, jak tynkować i co robić w nieprzewidzianych sytuacjach.

Rozdział 04. O tapetowaniu 
Jakie narzędzia przygotować, jak wybrać i obliczyć ilość tapety przy kupnie? Jak przyciąć, nakleić i jak tapetować wokół przeszkód. Jakie trudności możesz napotkać? Oznaczenie tapet.

Rozdział 05. O malowaniu i lakierowaniu 
Malowanie ścian. Jak przygotować grunt i na co zwrócić uwagę? Różne typy farb i lakierów. Pierwsza pomoc w razie wypadku przy pracy.

Rozdział 06. O układaniu wykładzin i paneli 
Cyklinowanie desek. Jak kłaść panele lub wykładzinę dywanową i PCV? Jak cyklinować deski i podłogi z drewna. Jak przyciąć wykładziny i je podkleić? Na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie są najczęstsze błędy?

Rozdział 07. O układaniu płytek ściennych 
Jakie materiały i narzędzia będą potrzebne oraz skąd je zdobyć? Jak obliczyć ilość potrzebnych płytek? Jak przycinać płytki, rozrabiać klej i poprowadzić płytki, aby równo leżały? Jak fugować i uszczelniać?

Rozdział 08. O prądzie, wodzie i ogrzewaniu 
Podstawowe informacje na temat instalacji wodnych i elektrycznych w domu. Pierwsza pomoc przy awariach instalacji elektrycznej, ogrzewania oraz hydrauliczno-kanalizacyjnych. Zasady bezpieczeństwa przy pracy z urządzeniami elektrycznymi. Gdzie nie wiercić dziur w ścianie? Jak wyczyścić syfon i odetkać zapchaną umywalkę? Jak działa obwód elektryczny i grzewczy? Jak odpowietrzyć kaloryfer? Jak uszczelnić cieknący kran lub spłuczkę? Jak łączyć kable i podłączyć lampę?

35812597_2063380400649699_10742097177372
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę