Uwolnij windę do nieba

Projekt
zakończony
1535
/ 12000 zł
17
wspierających
 

Uwolnij powieść „Winda do nieba” – pomóż jej w dotarciu do czytelników bibliotek!


Powieść „Winda do nieba” to książka, którą musicie przeczytać. Wprawdzie akcja powieści umieszczona jest w 2069 roku, ale naprawdę opowiada ona o naszej teraźniejszości i  trzeba ją przeczytać właśnie "tu i teraz", a nie za rok, czy półtora kiedy ukaże się nakładem dużego wydawnictwa. Wtedy będzie już za późno!

Ta powieść powstała z protestu i z przekonania, że o przyszłość należy walczyć bez żadnych kompromisów. Nie przyspieszymy cyklu wydawniczego molochów wydawniczych, ale możemy wspólnie sprawić, że książka pojawi się na rynku czytelniczym wcześniej. Zróbmy władzy "psikusa" i wspólnie wydajmy tę książkę.

Chciałbym, aby poznała ją jak największa grupa czytelników i aby pomogła w walce z totalitarną władzą, panoszeniem się kleru i ograniczaniem praw kobiet. Czym więcej pieniędzy zbiorę, tym więcej egzemplarzy trafi do bibliotek!


Cytaty:

Wiara jest czystym strumieniem – religia ściekiem. [Rozdział 8: The Show Must Go On]

***

Wciskanie Boga do gardła niczego dobrego nie przyniesie. Ludzie albo się udławią, albo go wyrzygają. [Rozdział 6: Hero Of The Day]

***

Wizerunek Boga nie był potrzebny Bogu, był niezbędny watahom nieudaczników i oszustów, znajdujących w nim łatwy sposób na życie. [Rozdział 18: Heart and Soul]

 ***

Bóg, który potrzebuje murów świątyni już umarł albo jest Bogiem fałszywym. [Rozdział 27: The Great Gig in the Sky]

 ***

Ludzie myślą brzuchem. A gdy jeszcze dodasz, że tak chce Bóg, to pójdą za tobą jak świnie w gnojówkę i będą się taplać w gównie chwaląc imię twoje. [Rozdział 23: Island]

***

Pamiętaj, że lepiej być zawsze głodnym niż najedzonym. Nienasycenie jest gwarancją bycia wolnym. Wiesz, że nie przekupiono cię lub ukradziono twej wolności. [Rozdział 23: Island]


Bohaterowie drugoplanowi:

Antonio Maciarelli: Minister Antonio Maciarelli nie był duchownym, a rząd był świecki. W teorii. Jednak chcąc wygrać wybory partia „Honor i ojczyzna”, w zamian za kazania z ambon, oddała się w ręce Kościoła. Po wyborach przyszedł czas spłaty długu.

Tadeo Velonoso: Do Dawapolis ojca Velonoso ściągnął kardynał Pastolinni. To był dobry pomysł, w rok później miał miejsce Cud Wielkanocny, z którego zakonnik potrafił uczynić cud nie mniejszy niż Zmartwychwstanie Jezusa.

Adrian Bagpipe: Mówiło się, że prezydent zeskoczył z żyrandola i swobodnie hasa po pałacu. Może i tak było, jednak wciąż nie potrafił wyjść z klatki własnych lęków. Jedynie uczepił się krat, obrzucając gównem niedawnych towarzyszy.

Cristina Pavlov: Czarna madonna – lub, jak mówili inni: czarna przekupka – w kapeluszu z woalką, wachlując się kiczowatym chińskim wachlarzem, objadała się warzywnym burgerem, kupionym w pobliskim, ulicznym straganie, nie przestając ględzić o sprzeczce z posłem opozycyjnej partii.


Fragmenty powieści:

https://books.tadmeszko.com/wp-content/uploads/2018/08/Winda_do_nieba_-_Tadeusz_Meszko__fragment.pdf


O autorze:


thumb_d835507_resize_1920_1080.jpg Tadeusz Meszko (1957 r.). Uczeń krawca-astronoma Adama Giedrysa. Z wykształcenia  operator filmowy, zarabia jako grafik komputerowy. Debiutował w 1984 roku (równocześnie   w „Przeglądzie Technicznym” i w „Opolu”), zdobył wyróżnienie w II Konkursie „Fantastyki” (opowiadanie Pożeracz szarości, 1987). Autor: noweli J.H.W.H. (2000), zbioru opowiadań Tryptyk bez kolorów (2000), powieści 2012: gniew ojca (t. 1, Dzieci Słońca, 2009; t. 2, Dzieci Boga, 2010), powieści Śmieciowi ludzie (2018) oraz książek popularnonaukowych: Klucz do DNA (2013), Matryca duszy (2014), 10 przykazań genów (2015).


Facebook: https://www.facebook.com/TadeuszMeszko/

Strona internetowa: http://tadmeszko.com

Kontakt: http://tadmeszko.com/kontakt/


Cel finansowy:

Pierwszym celem jest zgromadzenie pieniędzy na opłacenie korekty i redakcji powieści. Wszystkie pozostałe fundusze przeznaczę na druk i wysyłkę książek.


Terminarz realizacji projektu:

Okres prezentacji i zbieranie funduszy: do 12 listopada 2018 roku.
Korekta i redakcja: do 4 stycznia 2019 roku.
Druk i wysyłka książek: do 8 lutego 2019 roku.


Nagrody:

thumb_ce88be9_resize_1920_1080.jpgRegulamin komentowania

Wybierz nagrodę