HYPER POLAND - JEDŹ Z NAMI Z PRĘDKOŚCIĄ DŹWIĘKU!

Projekt
zakończony
184525
/ 150000 zł
672
wspierających
 

Samoloty, samochody, pociągi i okręty to środki transportu, którym daleko do ideału. Ich użytkowanie wiąże się z korkami, zanieczyszczeniem powietrza, długim czasem podróży i wysokimi kosztami eksploatacji. Rozwiązanie tych problemów możliwe jest poprzez rewolucję transportową: wprowadzenie nowego środka transportu – Hyperloop, którego projektowaniem zajmuje się zespół HYPER POLAND. 


Jesteśmy w finale drugiej edycji konkursu SpaceX Hyperloop Pod Competition jako jeden z 4 zespołów z Europy!

PRZYSPIESZAMY POLSKĘ!

“Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie.”
Peter Drucker, twórca współczesnego zarządzania


Hyperloop to nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Wyobraź sobie, że podróż z Gdańska do Zakopanego trwałaby 43 minuty, a z Wrocławia do Warszawy 23 minuty! Kapsuła z pasażerami lub towarami porusza się w specjalnej rurze bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne. Podróżowanie jest obecnie koniecznością i istotnym elementem życia przez co modele podróżowania stają się bardziej złożone i zindywidualizowane. Coraz więcej czasu spędzamy przemieszczając się, a dzięki Hyperloop’owi możemy zyskać w ciągu dekady to co w dzisiejszych czasach jest najbardziej pożądane – czas. Taka rewolucja transportowa może mieć swój początek w Polsce!

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ?

Współpracując z czołowymi uczelniami technicznymi wypracowaliśmy koncepcję, która została doceniona na międzynarodowych zawodach. Po 1,5 roku pracy koncepcyjnej jesteśmy gotowi do budowy pierwszego prototypu kapsuły Hyperloop. Jednak aby rozpocząć budowę potrzebujemy Waszej pomocy! Start w finale drugiej edycji SpaceX Hyperloop Pod Competition pozwoliłby sprawdzić naszą kapsułę wykonaną w skali 1:1 na torze testowym. Ten wyjazd jest kamieniem milowym w tworzeniu Hyperloopa, dlatego nie może nas tam zabraknąć!

KOSZTORYS PROJEKTU

kosztorys2.jpg

PROJEKT KAPSUŁY

Hyper Poland University Team tworzy prototyp kapsuły Hyperloop. W skład ekipy wchodzi 25 ambitnych, młodych inżynierów z Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej. Zaprojektowana przez nas kapsuła przypomina swoją sylwetką kształt współczesnych pociągów dużych prędkości. Napędzana silnikami elektrycznymi może poruszać się na kołach, a przy większej prędkości - za pomocą lewitacji magnetycznej. Prędkość projektowa, dla której liczone są wszystkie podzespoły, to 430 km/h natomiast docelowy pojazd może poruszać się z prędkością nawet 1200 km/h.

Dzięki zastosowaniu materiałów stosowanych w przemyśle lotniczym, jak stopy aluminium, magnezu, czy kompozyty węglowe, konstrukcja jest bardzo lekka, a jednocześnie wytrzymała. Dla zachowania bezpieczeństwa wyposażona jest w dwa niezależne od siebie systemy hamowania. Dodatkowo system elektroniczny czuwa nad pojazdem w trakcie jazdy i w razie potrzeby automatycznie uruchamia awaryjne procedury bezpieczeństwa.

Po zawodach kapsuła będzie stanowiła platformę testową do badań nad rozwojem technologii, która znajdzie zastosowanie w pełnowymiarowym systemie operacyjnym.

wizualizacja%20poda.jpg


dane%20techniczne.jpg

O NAS

Hyper Poland to zespół realizujący projekt Hyperloopa w Polsce. Założyciele Hyper Poland wywodzą się z Politechniki Warszawskiej. W 2015 roku na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa pod opieką prof. Janusza Piechny i przy współpracy z Politechniką Wrocławską opracowano pierwszą koncepcję pojazdu, a Hyper Poland dostał się do drugiego etapu konkursu SpaceX Hyperloop Pod Competition. W 2016 roku do zespołu dołączyli eksperci z innych branż i obecnie w projekt zaangażowanych jest ponad 40 osób. Współpracujemy również z krajowymi i zagranicznymi firmami projektowymi. Nasz zespół, składający się ze specjalistów z wielu dziedzin oraz studentów tworzących Hyper Poland University Team, jest zmotywowany i gotowy na podjęcie tematu budowy kompleksowej infrastruktury Hyperloopa w Polsce.

NASZE NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA:

W marcu 2017 roku zespół Hyper Poland miał szansę pokazać swój projekt na CEE Innovators Summit w Warszawie oraz Global Manufacturing And Industralisation Summit - GMIS w Abu Dhabi.

  • HYPERLOOP POD COMPETITION I – możliwość wyjazdu do USA i prezentacja projektu podczas Hyperloop Design Weekend w Teksasie. W 2015 roku do konkursu zgłosiło się 1200 drużyn z całego świata. Nasz projekt zdobył duże uznanie jako jeden z najbardziej kompleksowych i innowacyjnych. To właśnie dzięki Waszej pomocy, mogliśmy tam pojechać!

  • BUILD EARTH LIVE: HYPERLOOP, Zjednoczone Emiraty Arabskie - jako finalista konkursu, zespół Hyper Poland współpracujący ze specjalistami z USA i ZEA otrzymał w październiku 2016 roku nagrodę za najbardziej innowacyjne podejście do Building Information Modeling (BIM).

  • HYPERLOOP ONE GLOBAL CHALLENGE - Hyper Poland jest jednym z 35 półfinalistów (wyłonionym z 2600 zgłoszeń z całego świata) Global Challenge, konkursu organizowanego przez amerykańską firmę Hyperloop One. Zaproponowana przez nas trasa Hyperloopa w Polsce w styczniu 2017 roku została uznana za obszar zainteresowania.

zdjecie%20zespolu.jpg

REFERENCJE

referencje.jpg

WSPIERAJĄ NAS

 wspieraja%20nas.jpg

MEDIA O NAS

1. Można wesprzeć nasz projekt finansowo i dodatkowo otrzymać atrakcyjne nagrody. Poszczególne pakiety cenowe i opisy nagród znajdują się po prawej stronie.

2. Jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo, zachęcamy do opowiedzenia o naszym projekcie rodzinie, przyjaciołom, kolegom i koleżankom z pracy.

3. Możesz również podzielić się z nami swoją wiedzą i dołączyć do zespołu specjalistów lub opowiedzieć nam o swoich pomysłach i przekazać uwagi drogą mailową na adres: [email protected] 

NAGRODY

Poniżej przedstawiamy galerię nagród. Wśród nich 2 produkty, które odniosły sukces na kampaniach crowdfundingowych:

zCARBONka - portfel z włókna węglowego

OrbitKey - organizer na klucze

thumb_orbitkey_resize_600_600.jpg
thumb_CARBONWORKSHOP_141_resize_600_600.
thumb_CARBONWORKSHOP_061%20Kopie_resize_
thumb_HPL_CFC_Koszulka_resize_600_600.jp
thumb__IMG_8456%20Kopie_resize_600_600.j
thumb_Kubek_resize_600_600.png

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU TEJ KAMPANII KIERUJEMY DO:

b1design - wizualizacje architektoniczne - za wykonanie wizualizacji kapsuły.

Carbon Workshop - za wykonanie portfeli z włókna węglowego.

JMR Technologies - za projekt strony internetowej i materiałów poligraficznych.

LaolaTeam - A Creative Agency - za produkcję filmu.

Magda Rysuje - za film wykonany metodą graphic recording.

Wydawnictwo i Drukarnia Kobis - za wydruk materiałów poligraficznych.


Wiecej informacji o Hyper Poland znajduje się na: http://www.hyperpoland.com

Śledź nas na:

Facebook: HyperPoland

LinkedIn: Hyper Poland

Twitter: hyperpoland

Instagram: hyper_poland

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę