Mapa Lokalnej Żywności

Projekt
zakończony
1765
/ 8000 zł
22
wspierających
 

Polskie Produkty Górą!

Wszyscy kochamy się chwalić naszymi polskimi zdrowymi produktami. Jesteśmy dumni z naszych kiełbas, jabłka są narodową chlubą, a tradycyjnego oscypka będziemy bronić jak niepodległości. Polska żywność  kojarzy nam się z wysoką jakością i bliskością natury. Dlaczego jednak mimo tego na naszych stołach tak często goszczą pasztety z puszki, ociekające wodą parówki i dania podgrzewane w mikrofalówce?
thumb_kolaz11_adaptiveResize_600_600.jpg
Prawda jest taka, że często nie wiemy gdzie takiej żywności szukać. Komunikacja pomiędzy klientem a producentem bardzo często szwankuje. Rolnicy mają fantastyczne produkty, na które czekają rzesze smakoszy. Muszą się tylko spotkać.
Dlatego postanowiliśmy wydać Mapę Lokalnych Producentów. Chcemy skontaktować się z rolnikami w całej Polsce, którzy dostarczają produkty wysokiej jakości i ułatwić im dotarcie do konsumentów. Dzięki naszej mapie każdy, kto będzie miał ochotę na wysokiej jakości ser, gęsinę czy miód będzie mógł sprawdzić, gdzie najbliżej może go dostać. 
thumb_kolaz22_adaptiveResize_600_600.jpg

Jak będzie wyglądała nasza Mapa?


Nasz projekt podzieliliśmy na 3 części:

- Mapę na której pokażemy gdzie znajdują się najbliższe gospodarstwa, w których można kupić lokalną, zdrową żywność
- Katalog producentów, w którym opiszemy każdego z dodanych producentów, czym się zajmuje i co można u niego dostać
- Serwis internetowy, w którym na bieżąco wspierający będą mogli wyszukać konkretnego producenta pod kątem lokalizacji, oferty czy np. posiadanych certyfikatów.

Na początku chcemy przygotować Mapę Mazowsza, a jeśli projekt będzie cieszył się popularnością rozszerzymy go na resztę kraju.

Dlaczego crowdfunding?

Przygotowanie takiej mapy wymaga sporych nakładów pracy. Jesteśmy przekonani, że nasz projekt jest potrzebny, dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Wierzymy, że świadomi konsumenci i rolnicy wierzący w dostarczanie najwyższej jakości produktów mogą połączyć siły i pomóc sobie wzajemnie w polepszaniu jakości życia. 

Mamy też doświadczenie z finansowaniem społecznościowym - dzięki niemu udało się zorganizować warzenie slowfoodowego piwa - "Powolniaka". 

O mnie

thumb_maciej_adaptiveResize_600_600.jpg

Nazywam się Maciej Trząski i jestem fanem dobrego jedzenia i picia. Od dłuższego czasu działam w warszawskim Slow Food Youth. Moim marzeniem jest, żeby na naszych stołach gościło jedzenie produkowane i przygotowywane z sercem. Sam kocham gotować, a w moim domu zawsze znajdzie się coś do wrzucenia na ząb. Teraz chcę, żeby moje hobby przyniosło pożytek także innym.

Regulamin komentowania