Po latach dominacji wielkich koncernów piwowarskich i ich bezsmakowych, nudnych piw wreszcie w Polsce odradza się tradycja warzelnicza. Mikrobrowary co raz śmielej eksperymentują z nowymi smakami, a piwosze warzą swoje własne piwo w domowym zaciszu. Teraz ekipa Slow Food Youth Warszawa postanawia dołączyć do tej piwnej rewolucji! Chcemy, żebyście zrobili to razem z nami!
Jesteśmy Slow Food Youth Warszawa, czyli ekipą młodych ciałem i duchem pasjonatów dobrego jedzenia przygotowywanego z pasją. Uwielbiamy lokalnych producentów, ekologiczne żarcie i knajpy, które wkładają serce w to co przygotowują. Szukamy pozytywnie zakręconych rolników, zwiedzamy targi, poznajemy ciekawych ludzi, uczymy innych jak gotować zgodnie z duchem Slow Food. No i kochamy piwo przygotowane z pasją.
Chcemy zorganizować warsztaty, na których nauczymy się razem z Wami jak powstaje piwo. Nasi eksperci pokażą wam na czym polega śrutowanie, zacieranie, wysładzanie, czym się różni fermentacja burzliwa od cichej oraz po co się robi próbę jodową. Slow Foodowym mentorem zgodził się być Marcin Pietranik – główny kiper w Cudach na Kiju, oraz domowy piwowar z długoletnim doświadczeniem.
Uwarzymy POWOLNIAKA! Czyli to, na co wszyscy czekają – slowfoodowe piwo. Z zebranej kasy ufundujemy sprzęt, składniki, butelki oraz całą resztę potrzebnego ekwipunku by powstał aromatyczny browar.
Czym będzie POWOLNIAK? Na naszą pierwszą warkę wybraliśmy gatunek saison, czyli lekkie, orzeźwiające piwo oryginalnie pochodzące z Walonii. I zgodnie z duchem Slow Food będzie on oparty na lokalnych produktach.
Więcej o Powolniaku, jego dokładnym składzie i właściwościach będziecie mogli się dowiadywać na bieżąco.
Zrobimy imprezę. Po cóż warzyć piwo, jeśli nie można go zdegustować w doborowym towarzystwie? Dlatego każdy kto kupi wejściówkę na nasze szkolenie browarnicze otrzyma również zaproszenie do Cudów na Kiju, gdzie będziemy testować nasze dzieło.
Następnie, kiedy piwo będzie gotowe, czyli po ok. 3 tygodniach przywieziemy zabutelkowanego Powolniaka i zorganizujemy imprezę degustacyjną!
Jeśli projekt się powiedzie możecie liczyć na kolejne edycje szkoleń i kolejne warki piwa. Co zrobimy następnego? Stout? India Pale Ale? Lambik? Barley wine? Decyzja będzie należeć do Was.
Poza wsparciem finansowym przydadzą nam się dodatkowe ręce do pracy. Jeśli więc chciałbyś pomóc Slow Food Youth w organziacji tego projektu zgłoś się do nas!
Pisz na adres: [email protected]