Nagranie płyty LATAJĄCYCH PIĘŚCI

Projekt
zakończony
1890
/ 12000 zł
44
wspierających
 


Zespół powstał w lutym 2011 roku, w Warszawie. Pierwszy koncert zagrali 1 lutego 2012, a w tej chwili mają ich na koncie ponad siedemdziesiąt, głównie w stolicy, ale również w Krakowie, Puławach i Świnoujściu, gdzie biorąc dwukrotnie udział w festiwalu FAMA, zdobyli nagrodę Tryton dla największej osobowości artystycznej w 2012 roku i wyróżnienie „Dostaliby nagrodę, gdyby w zeszłym roku nie dostali Trytona” w roku kolejnym. Również w 2013, teledysk do utworu „Meat Me At The Love Parade” zrealizowany przez Pawła Czarneckiego, zdobył Grand Prix na Festiwalu Filmowe Zwierciadła w Ostrołęce i nominację do Nagrody Yach w kategorii Innowacja. W maju 2014 roku zespół zdobył główną nagrodę na Nowodworskim Festiwalu Rockowym. Później wystąpili w Gnieźnie, Aleksandrowie Kujawskim, Lublinie, Gdańsku na Fląder Festiwal, Jarocinie w ramach konkursu zespołów, Kazimierzu Dolnym na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi,  Sopocie na festiwalach Heroes Of Vintage i Sopot Fringe, oraz w Poznaniu na Spring Break, a także na wspólnych koncertach z takimi zespołami jak Super Girl Romantic Boys, Dick4Dick, Kinsky czy Masturbator. W lipcu 2015 roku zespół wypuścił w eter minialbum zatytuowany „Maksisingiel”.

thumb_20af09e_resize_1920_1080.jpg


Swoją muzykę określają jako progresywny punk lub ekstremalny pop a sami o sobie piszą:

„Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie. Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba było by nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.”

Zespół tworzą:

Michał Głowacki – śpiew, elektronika, gitara basowa (wokalista So Slow, aktor - członek m.in. grup Ab Ovo i mia100w oraz chóru Requiemaszyna)

Paweł Kowalski – perkusja, śpiew (kiedyś basista Stop Mi!, obecnie członek zespołów: Administratorr Electro, Catster i Amarok)

Mateusz Urbański – gitara basowa, śpiew (basista zespołów i projektów: DACH, Truchło Wolanda oraz grupy mia100w)


thumb_84b9ce5_resize_1920_1080.jpg


 

„To chyba jeden z najdziwniejszych i zarazem najbardziej frapujących zespołów, na jakie ostatnio dane mi było trafić na polskiej scenie muzycznej. Trudno nie zwrócić na nich uwagi, bo nie dość, że grają oryginalną mieszankę awangardy i radykalnego rocka, to na dodatek mają oryginalne instrumentarium (obywają się bez gitar, tylko sekcja i wokal). Swoje koncerty zamieniają w specyficzny performance. A na dokładkę mają prowokujące i zmuszające do myślenia teksty po polsku. Łatwo zobaczyć w nich tylko przewrotny happening, ale tym facetom zdecydowanie chodzi o coś więcej.”

                                                                                                                             Robert Sankowski (Gazeta Wyborcza)


https://www.facebook.com/latajacepiesci

https://www.youtube.com/user/LatajacePiesci

https://latajacepiesci.bandcamp.com/


thumb_40f4f5a_resize_1920_1080.jpg


Na co potrzebujemy:

- studio a następnie miks i mastering

- stronę graficzną płyty

- wytłoczenie płyt

- głoszenie dobrej nowiny o płycie

- nagrody które dostaniecie za wspieranie nas

- wszelakie opłaty pobocznethumb_f43b175_resize_1920_1080.jpg


WSPIERAJĄ NAS:

QBA JANICKI (WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET)WŁODEK PAWLIK

thumb_aa0352d_resize_1920_1080.jpg

SWIERNALIS


MAREK PĘDZIWIATR (lider EABS i Night Marks, członek LUDOJADa i wielu innych zespołów)


PAWEŁ IZDEBSKI
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę