Wąż i Ona

Projekt
zakończony
2165
/ 2500 zł
9
wspierających
 

TYTUŁ: WĄŻ I ONA

AUTOR: Aleksander Fredro    

TYTUŁ ORYGINAŁU: Mąż i Żona                                                                  

ADAPTACJA I REŻYSERIA: Dominika Maria Malczyńska

TŁUMACZENIE NA JĘZYK WŁOSKI: Angela Ottone

SCENOGRAFIA: Wojciech Paweł Rygalski

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Bartek Chojnacki

KOSTIUMY: Wojciech Paweł Rygalski, Julita Rygalska, Dominika Maria Malczyńska

OPRACOWANIE MUZYCZNE: Grzegorz Jarek, Dominika Maria Malczyńska

PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Patryk Pawlak

CHOREOGRAFIA TANECZNA: Żora Korolyov

CHARAKTERYZACJA: Stefania Baranowska


WYSTĘPUJĄ :
Wacław - Grzegorz Jarek
Elwira - Dominika Malczyńska
Alfred - Patryk Pawlak
Justysia - Judy Turan


„Wąż i Ona” na podstawie komedii „Mąż i Żona” Aleksandra Fredry, to projekt  autorski, dyplomowy Dominiki M. Malczyńskiej, studentki II roku Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży oraz Teatrów Off-owych, na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego Filii we Wrocławiu.

Spektakl, jak sam tytuł wskazuje, jest zabawą konwencją i łamaniem przyjętego standardu. Jest to próba odarcia komedii Fredry z falban i cylindrów grzecznej klasyki, poszukiwaniem drugiego dna fredrowskiego tekstu.

 Inscenizacja nawiązuje do współczesności, która w połączeniu z elementami tańca i piosenek z rożnych gatunków muzycznych, daje możliwość innej jakości w odczytywaniu przesłania autora.

Spektakl osadza bohaterów  w łożu małżeńskim, które jest deptane i  bezczeszczone przez  bohaterów sztuki. 

Wacław – rockman,  lubiący panienki i traktujący żonę jako dobry PR,

Elwirę –żonę opływającą w luksusach, ale nie mającej  miłości domowego ogniska i szukającej zemsty  w ramionach innego

Alfred -chłopak z przemieści, który podbojami sercowymi ponosi swoje ego

Justysia- dziewczyna szukająca sponsora i łatwego zarobku, by w przyszłości lepiej żyć

Wacław, Alfred, Elwira i Justysia z upodobaniem uprawiają erotyczną grę pozorów, zasady religii i moralności traktując wybitnie instrumentalnie.dramaturgię głównie na grze aktorskiej, choreografii tanecznej i niewielkiej ilości scenografii i rekwizytów. W efekcie powstanie czarno-biały współczesny spektakl, posiadający elementy nieoczywiste i zaskakujące, dający tym samym rozrywkę, jak również możliwość refleksji nad wyzwaniami związków międzyludzkich w dobie internetu, portali społecznościowych oraz łatwo dostępnych i wszechogarniających podniet

Czas trwania ok. 60 minut                                   

Uwaga! Spektakl dla widzów dorosłych.

Zapraszamy na:                               
FB
NASZ KANAŁ NA YOUTUBE


Cele zbiórki:

- Nabycie materiałów koniecznych do zbudowania scenografii i rekwizytów

   Zależy nam, żeby spektakl nabrał pełnego kształtu i mógł w pełni ukazać zmienny świat bohaterów

- Sfinansowanie działań organizacyjnych

    Chcielibyśmy mieć możliwość pokrycia kosztów druku materiałów reklamowych, a także zwrotu kosztów ponoszonych przez artystów

Pragniemy wielokrotnie wystąpić z naszym projektem, otrzymać możliwość grania w wielu miejscach w Polsce i zagranicą promując kulturę polską.

thumb__DSC_0334%20(2)_resize_600_600.jpgthumb_DSC_0334%20(2)_resize_600_600.jpgthumb_14656355_1585845515056109_18020605thumb_16487212_1631949837112343_81765046thumb_16903397_1648097038830956_13839164

Twórcy projektu:

Dominika Maria Malczyńska - Elwira, reżyseria oraz adaptacja tekstu.

Absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Studentka "Reżyserii teatru dzieci i  młodzieży      oraz teatrów amatorskich”  w PWST we Wrocławiu. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego    na kierunkach dziennikarstwo oraz historia.  Uczestniczyła w licznych warsztatach aktorskich w kraju   i zagranicą min.: „Projekt AKTOR” - aktorskie warsztaty mistrzowskie, Teatr Nowy (Kraków), Seminarium dla aktorów i reżyserów M. Rosati Hansen- Istituto Teatrale Europeo (Sycylia, Włochy), Warsztaty aktorskie - Vitor Lemos (Brazylia), Laboratorium aktorskie „Stanisławski i Czechow” – Sergei Timofee, (Rosja) i  inne. Współpracowała z reżyserami takimi jak min. Karolina Sokołowska, Zmicer Chatkov, Szymon Budzyk, Andre de la Cruz, Mariagiovanna Rosati Hansen. Współpracuje  z Istituto Teatrale Europeo w Rzymie.   Ma na koncie wiele ról teatralnych i serialowych.


Judy Turan - Justysia

Aktorka, coach, instruktorka techniki aktorskiej Sanforda Meisnera, wiceprezes Fundacji Act 4 Art.  imienia Meisnera. Dyplom aktorski zdobyła w Warszawie w 2008r. Ukończyla pełny trening  aktorskiej techniki Meisnera w Laboratorium Meisnera, The London Group Theatre i The Actors Temple London w 2014r. Z agrała w licznych sztukach teatralnych. Ma na koncie role w filmach  i serialach (m.in. „Śladami Marii Skłodowskiej – Curie”, "Iluminacje miłości", „Trzy minuty. 21.37”, „Układ Warszawski”). Współpracowała między innymi z Agnieszką Glińską, Grzegorzem Jarzyną, Pawłem Passinim, Krzysztofem Rogulskim czy Maciejem Ślesickim. Wyróżniona na Festiwalu Korczaka 2015 w Teatrze Powszechnym w Warszawie za kreację aktorską Ireny Solskiej w spektaklu THE HIDEOUT/Kryjówka w reż. P. Passiniego. Uczy techniki Meisnera w Laboratorium Meisnera w Warszawie, Warszawskiej Szkole Filmowej B. Lindy i M. Ślesickiego, AktoRstudio Romy Gąsiorowskiej, a także w Madrid Meisner Studio w Madrycie.


Grzegorz Jarek - Wacław  

Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, trener lekkiej atletyki i aktor. Pracuje zarówno z młodzieżą jak i z dorosłymi prowadząc zajęcia biegowe „BiegamBoLubię” wykorzystując swoje wszechstronne  wykształcenie.  W pracy łączy swoje zamiłowania,  którymi są sport i teatr. Od 2005 roku w charakterze konferansjera/wodzireja zajmuje się także  prowadzeniem rozmaitych wydarzeń kulturalnych, sportowych bądź komercyjnych. Jego pasją jest muzyka. Gra na gitarze , komponuje. Współtworzy zespół Elastic Golf, który skomponował muzykę do spektaklu pt. „Rozpiąć Pasy” (2013). Grzegorz pisze także teksty.  W 2012 roku powstał tomik tekstów Grzegorza pt. „Z zeszytu w obrazki”. Teatralnawspółpraca aktorska: Katarzyna Maja Łęcka, Jakub Snochowski, Grzegorz Mrówczyński, Anna Dziedzic, Andre de la Cruz (Brazylia), Maria Giovanna Rosati Hansen (Włochy), Serij Timofeev (Rosja).


Patryk Pawlak - Alfred                                                                                                                                                                      

Aktor,  wokalista, wykładowca, pedagog. Absolwent Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu. W latach 2009 - 2011 studiował na Akademii Muzycznej w Łodzi nawydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki  i Edukacji Artystycznej . W 2012 roku ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Absolwent Pedagogiki Teatru na Uniwersytecie  Warszawskim. Współpracuje z reżyserami z Polski i zagranicy. Są to m.in.: Grzegorz Mrówczyński, Mariagiovanna Rosati Hansen, Sergei Timofeev, Andre De la Cruz. Prowadzi  liczne warsztaty tematyczne  (dla Państwowej Akademii Nauk, Uniwersytetu Kardynała  Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ASSITEJ, Wojskowego Centrum Edukacji  Obywatelskiej, Istituto Teatrale Europeo), oraz jest wykładowcą przedmiotu piosenka  aktorska.


 Żora Korolyov – choreografia

Absolwent Uniwersytetu Wychowania Fizycznego Olimpijskiego Rezerwatu Ukrainy na  wydziale choreografia i taniec. Posiada najwyższą międzynarodową klasę “S” tańca w stylu  latynoamerykańskim    i standardowym. Magister z zarządzania i marketingu, ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania Zajął pierwsze miejsce  na turnieju tańca Vienna Open, zdobył tytuł vice- Mistrza Niemiec w tańcach standardowych,    a także tytuł młodzieżowego Mistrza Polski i Vice-mistrza Polski w kategorii Par Dorosłych. Jest półfinalistą mistrzostw świata oraz finalistą Mistrzostw Europy  Środkowej  i dwukrotnym finalistą Mistrzostw Unii Europejskiej. Trzykrotnie brał udział w  programie „Taniec z gwiazdami”. Od lat gra w filmach, m.in. ”Egzamin z życia,” „Kochaj i tańcz”, „Tylko miłość”.

 Wojtek Rygalski - scenografia

Scenograf, dekorator i stylista wnętrz oraz architekt krajobrazu. Przygodę ze scenografią zaczął  współpracując  jako autor aranżacji wnętrz przy filmie "Arbiter uwagi"w reżyserii Jakuba Polakowskiego.  Asystent i scenograf na planie teledysków (współpraca między innymi z Joanną Rechnio).  Autor projektów wnętrz i indywidualnych aranżacji przestrzeni wystawowych.Jako visual marchandiser i dekorator współpracował z polskimi i zagranicznymi firmami (AlmiDecor, Bohoboco, Tkmax, Tous). Na stałe współpracuje z włoską reżyserką Mariagiovanną Hansen przy polskihc adaptacjach jej spektakli  ("Noc Helvera", "Pirandello – Przejścia"). Autor scenografi do spektaklu "Kantaty na cztery skrzydła„ w reż. Łukasza Lewandowskiego  (premiera kwiecień 2016 w Instytucie Teatralnym)  oraz do „Niewinnych Czarodziejów” w reż. Katarzyny Marii Zielińskiej.


thumb_DSC_0217_resize_600_600.jpgthumb__DSC_0191_resize_600_600.jpgthumb_14670857_1585845851722742_40487605

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę