ŻUREK: film krótkometrażowy

WESPRZYJ
5470
/ 13000 zł
15
wspierających
21 godz.
do końca
zbiórki

Cześć! 

Jesteśmy Grupa Trociny i chcielibyśmy prosić was o wsparcie naszego nowego filmowego projektu.

Żurek to surrealistyczny krótkometrażowy dramat obyczajowy o spotkaniu dwóch sióstr. Maria odwiedza Helenę w jej nowym mieszkaniu. Pozornie niewinna konwersacja nad zupą wybucha nieoczekiwanie serią wyrzutów i skrywanych latami pretensji, prowadząc do odkrycia rodzinnego sekretu. Czy siostry, pomimo żalu i złości, które w sobie noszą, będą w stanie dać sobie szansę na wzajemne zrozumienie? 

Chcielibyśmy, żeby realizacja naszego filmu była jak najbliższa profesjonalnej. Oznacza to, że potrzebujemy funduszy na: wypożyczenie dobrej jakości sprzętu, zatrudnienie dźwiękowca, przygotowanie scenografii i rekwizytów, zapewnienie bezpieczeństwa na planie, postprodukcję dźwięku i wiele innych elementów (w tym m.in. transport, catering, itd). Muzykę do "Żurku" stworzy brytyjski gitarzysta i wokalista, Timothy Parkes.

Jako Grupa Trociny zrealizowaliśmy wcześniej krótkometrażowy "Piach", pokazywany na niezależnych festiwalach w Europie, który otrzymał Four Stars Award w Birmingham (BIAFF 2020) oraz Honorable Mention w Los Angeles (Independent Shorts Awards 2020). "Piach" możecie obejrzeć na vimeo (link na dole strony). 

Przygotowaliśmy super nagrody w podziękowaniu za wasze wsparcie - spójrzcie w opisy, naprawdę warto! Ponadto, wszyscy, którzy wezmą udział w zbiórce, otrzymają specjalny link z hasłem, dzięki któremu będą mogli przedpremierowo obejrzeć efekty naszej pracy. 

W założeniu "Żurek" ma być pierwszym elementem krótkometrażowej trylogii. Będą to trzy różne historie, łączące się ze sobą we wspólnym, lekko surrealistycznym punkcie.  W sytuacji, gdyby zebrana kwota przekroczyła fundusze potrzebne do realizacji "Żurku", nadwyżkę przeznaczymy na następną produkcję ("Piątek"), która - mamy nadzieję - ruszy jeszcze w tym roku. 


Grupa Trociny to nieco oderwany od rzeczywistości skład ludzi kreatywnych, którzy chcą opowiadać filmowe historie.

thumb_7e5445b_resize_1920_1080.jpg 

Marta Aleksandra Przybysz - scenarzysta i reżyser, z zawodu chirurg. Autorka mini-powieści "Miss Prosektorium" (2013) oraz dwóch krótkometrażowych filmów: "Prezent" (2018) i "Piach" (2019), prezentowanych na niezależnych międzynarodowych festiwalach w Polsce i na świecie. 


thumb_e0008dc_resize_1920_1080.jpg

Monika Marchewka - malarka i animatorka, absolwentka krakowskiej ASP. Pracowała przy filmie "Loving Vincent" jako animator / supervisor. Pełni funkcję animatora w Studio Trefl ("Rodzina Treflików"). Niebawem rozpoczyna pracę przy produkcji "Chłopów". 


thumb_9e6b366_resize_1920_1080.jpg

Tomasz Roze - swoją przygodę z filmem rozpoczynał w Semaforze, jako asystent operatora. Obecnie pracuje w Studio Trefl jako operator obrazu. 


W realizacji "Żurku" wspomagają nas w ekipie:

Kamil Niewiński - asystent operatora / organizacja planu

Anna Kluza - rekwizyty

Timothy Parkes - muzyka 

Marta Iwanow - scenografia i kostiumy

Goha Dobosz - klaps


Pozdrawiamy!

Grupa Trociny 


GRUPA TROCINY FB

PIACH VIMEORegulamin komentowania

Wybierz nagrodę