XIII. Kongres Republikański

WESPRZYJ
3700
/ 30000 zł
20
wspierających
18 dni
do końca
zbiórki

* Dołącz do wydarzenia na Facebooku

* Zobacz jak było na XII. Kongresie Republikańskim

* Polub fanpage Fundacji Republikańskiej

Największe święto środowiska polskich republikanów. Jeśli interesujesz się polityką i leży Ci na sercu dobro wspólne, to musisz tu być! Na uczestników czekać będą trzy bloki prezentacji i dyskusji o niezwykłej historii Polski, istotnych punktach zwrotnych zmieniających układ sił w ogólnoświatowym systemie oraz polskich perspektywach na najbliższe stulecie. Ministrowie i posłowie, naukowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni i dziennikarze - wszyscy w jednym miejscu. Wszyscy dla Rzeczypospolitej w przeddzień Jej wielkiego święta.


Aby wziąć udział w XIII. Kongresie Republikańskim, należy nabyć bilet-cegiełkę!


Jeśli jednak nie możesz wziąć udziału w Kongresie, a chcesz wesprzeć organizację tego wyjątkowego wydarzenia - masz taką możliwość! Gorąco zachęcamy do wpłacania darowizn!


Data: 10 XI 2018, rejestracja od godziny 9:00
Miejsce: 
I część (panelowa) - Teatr Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
II część (integracyjna) - Klub Hybrydy, ul. Złota 9, Warszawa (wejście obok Palladium)


Podczas XIII. Kongresu Republikańskiego uczestnicy wysłuchają prezentacji i dyskusji znakomitych gości podczas trzech paneli:


1. Drogi do dzisiaj, czyli wpływ najważniejszych wydarzeń, wynalazków i osób na dzisiejszą pozycję, tożsamość i sytuację Rzeczypospolitej, a także prezentacja publikacji "TOP100"


2. Punkty zwrotne, czyli kamienie milowe zmieniające układ sił nie tylko w minionym, ale przede wszystkim w przyszłym systemie ogólnoświatowym. 


3. Drogi do przyszłości, czyli realne scenariusze i perspektywy dla Polski, a także prezentacja publikacji "PL  2118".


XIII. Kongres Republikański - szczegółowy harmonogram zostanie przedstawiony wkrótce


thumb_00a9f87_resize_1920_1080.jpg

                                            Tak było na poprzednich Kongresach.

Nasz projekt to kontynuacja cyklicznych wydarzeń, które jako Fundacja Republikańska organizowaliśmy w poprzednich latach. Do tej pory odbyło się dziesięć Kongresów Republikańskich, a każdy z nich poświęcony był wybranej myśli przewodniej. Dyskutowaliśmy podczas nich o sprawach metafizycznych i bardzo przyziemnych. Omawialiśmy zarówno prądy filozoficzne, która definiują współczesną politykę, jak i konkretne propozycje rozwiązań problemów, z którymi musi poradzić sobie władza publiczna. Ostatni, X Kongres Republikański, odbył się 8 kwietnia 2017 roku. Zgodnie z obietnicą utrzymujemy więc stały, półroczny cykl :).


Biuro organizacyjne wydarzenia znajduje się w Fundacji Republikańskiej, ale Kongres jest projektem całego środowiska republikańskiego w Polsce. Zapraszamy do uczestnictwa w nim wszystkich, od lewa do prawa. Warunkiem jest zgodność z trzema najważniejszymi zasadami naszego środowiska: prymat dobra wspólnego nad partykularnymi interesami, troska o podmiotowość państwa polskiego i ochrona życia. Jeśli są to również Twoje wartości, to jesteś jednym z nas. 

thumb_416e874_resize_1920_1080.jpg

O nas

Fundacja Republikańska jest organizacją pozarządową typu think-tank, założoną w październiku 2009 roku. Podstawowym polem naszego funkcjonowania jest budowa i rozwijanie zaplecza intelektualnego do działalności społecznej w formie instytutu naukowo-badawczego. Zajmujemy się monitorowaniem działań organów władzy i przygotowywaniem propozycji zmian instytucjonalnych. Najczęstszą formą naszej aktywności jest publikacja raportów, w których analizujemy stan obecny poszczególnych dziedzin lub działów administracji państwa i proponujemy konkretne rozwiązania problemów lub usprawnienia procesów. Pracujemy również w sferze kulturalnej i edukacyjnej. Podstawowym projektem w tych dziedzinach jest kwartalnik republikański „Rzeczy Wspólne”. 

Fundację Republikańską tworzą osoby angażujące się w życiu codziennym w budowę dobra wspólnego wszystkich obywateli przez osobistą odpowiedzialność za wychowanie w swojej rodzinie i przez sumienność w pracy zawodowej. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że angażowanie się w życie publiczne naszego kraju w jak największym stopniu jest naturalną postawą i wyzwaniem dla każdego obywatela Rzeczpospolitej.

Łączy nas zarówno postawa obywatelskiego zaangażowania w sprawy publiczne jak i wspólne cele:
• kształtowanie polskich i europejskich instytucji prawnych w duchu prymatu dobra wspólnego nad interesami prywatnymi,
• zwiększanie podmiotowości państwa polskiego, zarówno w wymiarze wewnętrznym jak i zewnętrznym,
• kształtowanie polskich i europejskich instytucji życia publicznego w duchu zgodnym z chrześcijańską koncepcją człowieka, w szczególności w zakresie ochrony życia ludzkiego od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę