XII Kongres Republikański

Projekt
zakończony
19500
/ 30000 zł
131
wspierających
 

XII KONGRES REPUBLIKAŃSKI :: WARSZAWA, PALLADIUM :: 19.05.2018

Największe święto środowiska polskich republikanów. Jeśli interesujesz się polityką i leży Ci na sercu dobro wspólne, to musisz tu być! Trzy bloki prezentacji i dyskusji na najważniejsze bieżące tematy polityczne: model gospodarczy Polski, wojny kulturowe i bitwa o samorząd. Ministrowie i posłowie, naukowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni i dziennikarze – wszyscy w jednym miejscu. Wszyscy dla Rzeczypospolitej.

Do uczestnictwa w XII Kongresie Republikańskim konieczne jest nabycie biletu!

Data: 19 V 2018, rejestracja od godziny 9:00

Miejsce:

I część (do godziny 16:00) – Teatr Palladium, ul. Złota 9, Warszawa

II część (od 16:00 do rana) – Klub Hybrydy, ul. Złota 9, Warszawa (wejście obok Palladium)

 

XII Kongres Republikański – harmonogram

10:00 – 10:15 Powitanie gości.

10:15 – 11:00 Wystąpienia specjalne.

11:00 – 11:15 Prezentacja 25. numeru Rzeczy Wspólnych.

11:15 – 12:45 Blok: Gospodarka.

  • Prezentacja: Ekspansja zagraniczna polskich firm kontra ekspansja inwestorów zagranicznych w Polsce. Prezentuje Kamil Orzeł (Fundacja Republikańska).
  • Debata: Polski model gospodarczy oraz rola inwestorów w jego realizacji. Uczestnicy: Paweł Gruza (wiceminister finansów), Andrzej Kensbok (wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu), Jacek Łęgiewicz (Samsung Polska), dr Cezary Mech (były wiceminister finansów, autor ustawy o Komisji Nadzoru Finansowego), Radosław Żydok (członek zarządu Fundacji Republikańskiej). Moderator: Dominik Mazur (Fundacja Republikańska).

12:45 – 13:00 Przerwa kawowa.

13:00 – 15:00 Blok: Wojny XXI wieku.

  • Przemówienie wprowadzające: Dlaczego w czasach globalizacji i cyfryzacji ważna jest kultura i tożsamość? Przemówienie wygłosi Paweł Lewandowski (wiceminister kultury).
  • Prezentacja: Wolność słowa w Internecie AD 2018. Prezentuje Paweł Święcki (analityk Fundacji Republikańskiej).
  • Prezentacja: Prawdziwe oblicze wojny dezinformacyjnej. Prezentuje Marcin Rey (twórca "Rosyjskiej V kolumny w Polsce").
  • Debata: Kto jest stroną w wojnach kulturowych i cywilizacyjnych? Uczestnicy: Marcin Olender (Google Polska), Marcin Rey (twórca "Rosyjskiej V kolumny w Polsce"), Aleksandra Rybińska (dziennikarka "W Sieci", "wPolityce.pl" i "wPolsce.pl"), Marek Wróbel (prezes Fundacji Republikańskiej). Moderator: Piotr Legutko (dyrektor TVP Historia).

15:00 – 16:00 Przerwa obiadowa.

Przejście do Hybryd.

16:00 – 17:30 Blok: Samorząd.

  • Prezentacja: Jak prawica przegrywała w dużych miastach. Krótka historia ostatnich wyborów samorządowych. Prezentuje Radosław Żydok (członek zarządu Fundacji Republikańskiej).
  • Debata: Czy prawica ma pomysł na metropolie? Czy jest szansa i zapotrzebowanie na prawicowe ruchy miejskie? Uczestnicy: Waldemar Buda (kandydat na prezydenta Łodzi, PiS), Kamil Orzeł (radny dzielnicy Warszawa-Ursynów), Grzegorz Pastuszko (prawnik, konstytucjonalista, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego), Kacper Płażyński (kandydat na prezydenta Gdańska, PiS). Moderator: Radosław Żydok (członek zarządu Fundacji Republikańskiej).

17:30 – 18:00 Przerwa.

18:00 – 20:00 Moderowane dyskusje z udziałem publiczności.

  • Co to jest dobro wspólne?
  • O co walczymy? Co jest właściwie misją dzisiejszych republikanów?
  • Świat jednorożców a świat ludzi „zimnej stali”.
  • Co to jest podmiotowość, czy się opłaca?

20:00 Zakończenie części oficjalnej, integracja.


Więcej o nas na:

facebook

strona www


***********************************************************************
thumb_xkongresmini_resize_600_600.jpg

Nasz projekt to kontynuacja cyklicznych wydarzeń, które jako Fundacja Republikańska organizowaliśmy w poprzednich latach. Do tej pory odbyło się dziesięć Kongresów Republikańskich, a każdy z nich poświęcony był wybranej myśli przewodniej. Dyskutowaliśmy podczas nich o sprawach metafizycznych i bardzo przyziemnych. Omawialiśmy zarówno prądy filozoficzne, która definiują współczesną politykę, jak i konkretne propozycje rozwiązań problemów, z którymi musi poradzić sobie władza publiczna. Ostatni, XI Kongres Republikański, odbył się 28 października 2017 roku. Zgodnie z obietnicą utrzymujemy więc stały, półroczny cykl :).

Biuro organizacyjne wydarzenia znajduje się w Fundacji Republikańskiej, ale Kongres jest projektem całego środowiska republikańskiego w Polsce. Zapraszamy do uczestnictwa w nim wszystkich, od lewa do prawa. Warunkiem jest zgodność z trzema najważniejszymi zasadami naszego środowiska: prymat dobra wspólnego nad partykularnymi interesami, troska o podmiotowość państwa polskiego i ochrona życia. Jeśli są to również Twoje wartości, to jesteś jednym z nas.

thumb_7-kongres_resize_600_600.jpg

O nas

thumb_fundacja-niebieska_resize_600_600.

Fundacja Republikańska jest organizacją pozarządową typu think-tank, założoną w październiku 2009 roku. Podstawowym polem naszego funkcjonowania jest budowa i rozwijanie zaplecza intelektualnego do działalności społecznej w formie instytutu naukowo-badawczego. Zajmujemy się monitorowaniem działań organów władzy i przygotowywaniem propozycji zmian instytucjonalnych. Najczęstszą formą naszej aktywności jest publikacja raportów, w których analizujemy stan obecny poszczególnych dziedzin lub działów administracji państwa i proponujemy konkretne rozwiązania problemów lub usprawnienia procesów. Pracujemy również w sferze kulturalnej i edukacyjnej. Podstawowym projektem w tych dziedzinach jest kwartalnik republikański „Rzeczy Wspólne”.


Fundację Republikańską tworzą osoby angażujące się w życiu codziennym w budowę dobra wspólnego wszystkich obywateli przez osobistą odpowiedzialność za wychowanie w swojej rodzinie i przez sumienność w pracy zawodowej. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że angażowanie się w życie publiczne naszego kraju w jak największym stopniu jest naturalną postawą i wyzwaniem dla każdego obywatela Rzeczpospolitej.

Łączy nas zarówno postawa obywatelskiego zaangażowania w sprawy publiczne jak i wspólne cele:
• kształtowanie polskich i europejskich instytucji prawnych w duchu prymatu dobra wspólnego nad interesami prywatnymi,
• zwiększanie podmiotowości państwa polskiego, zarówno w wymiarze wewnętrznym jak i zewnętrznym,
• kształtowanie polskich i europejskich instytucji życia publicznego w duchu zgodnym z chrześcijańską koncepcją człowieka, w szczególności w zakresie ochrony życia ludzkiego od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę