Wystaw z nami spektakl w 'czarnym teatrze'

Projekt
zakończony
70
/ 9000 zł
2
wspierających
 

Witamy w nietypowym teatrze.

Teatr Czarnego Tła to kameralny, niewielki teatr zajmujący się techniką 'czarnego teatru".

thumb_7498ba4_resize_1920_1080.jpgthumb_890095a_resize_1920_1080.jpgthumb_4c517a6_resize_1920_1080.jpg

Nasza działalność zaczęła się w 2012 roku, kiedy grupa pasjonatów teatralnych postanowiła zająć się tą nietypową techniką. Ćwicząc, próbując, odkrywając różne tajemnice, stworzyliśmy pierwsze spektakle.

W 2014 roku udało na się zaprezentować w telewizji, w programie "Mam talent", gdzie dotarłyśmy do półfinału.

Wtedy też zapadła decyzja, żeby stworzyć własną, niezależną scenę.

Zrealizowałyśmy ten pomysł w 2015 roku, kiedy znalazłyśmy odpowiedni, niewielki lokal, wyremontowałyśmy go i zaczęłyśmy pracę nad repertuarem.

Od końca 2015 roku gramy na własnej, kameralnej, absolutnie czarnej scenie. Mamy stały repertuar i przyciągamy do siebie coraz większe rzesze widzów.

Cieszymy się z tego niezmiernie i staramy cały czas rozwijać.

Na tej właśnie scenie powstało przedstawienie na motywach baśni "O królowej śniegu", a teraz chcemy zająć się nowym spektaklem i zrealizować nowe pomysły scenograficzne i techniczne.

Można nas oglądać na stronie Teatr Czarnego Tła oraz na facebook'u

Czym jest "czarny teatr" ?

Czarny teatr to nietypowa technika, w której na czarnej scenie, czarno ubrani aktorzy animują lalki, przedmioty i rekwizyty, które są rozświetlone światłem ultrafioletowym. Dzięki temu tworzymy magiczne i nierzeczywiste sceny i możemy przenosić widzów do świata naszej wyobraźni.

Czego dotyczy nasz projekt ?

W ramach projektu chcemy stworzyć spektakl na motywach powieści o Piotrusiu Panu. Opowieść o przygodach wiecznego chłopca, latających dzieciach, piratach i wróżce daje duże pole do działania.  Możemy się zmierzyć z nowymi wyzwaniami technicznymi, nowymi realizacjami scenograficznymi, wprowadzić nowe pomysły.

Dzięki temu projektowi i funduszom, będziemy mogli zainwestować w scenografię, rekwizyty, choreografię. Będzie można przygotować premierę i mnóstwo materiałów reklamowych.

Realizacja spektaklu pochłania sporo czasu i pieniędzy. Jeżeli uda nam się tutaj zebrać to 'drugie', to będziemy mieć więcej tego 'pierwszego' i będziemy mogły spokojnie zająć się tworzeniem.

  

thumb_15ba4f2_resize_1920_1080.jpgthumb_85562e5_resize_1920_1080.jpgPrzedstawienie będzie miało premierę wczesną jesienią.

Dlaczego warto nas wesprzeć ?

Każdy z darczyńców będzie uczestniczył w unikatowym działaniu, ponieważ takich scen jaka nasza, nie ma wiele, a w naszym regionie nie ma żadnej, więc można stać się częścią nietypowej działalności.

Każdy z darczyńców będzie mógł obserwować jak się rozwijamy i jak wykorzystujemy zaufanie i fundusze, które otrzymamy..

Każdy z darczyńców przyczyni się do rozwoju naszego teatru i do popularyzowania tej formy teatralnej.

Każdy z darczyńców bezpośrednio wpłynie na nasz rozwój, ponieważ finanse są zawsze najtrudniejszym elementem prywatnych, małych teatrów.

Każdy z darczyńców będzie miał bezpośredni wpływ na stworzenie naszego  najnowszego spektaklu.

Każdy z darczyńców otrzyma atrakcyjne nagrody.

Każdy z darczyńców będzie miał naszą ogromną wdzięczność.

       

thumb_f6b4756_resize_1920_1080.jpgthumb_cb1aff0_resize_1920_1080.jpgthumb_f7bbe03_resize_1920_1080.jpg


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę