Wernisaż w ramach festiwalu Polikultura

Projekt
zakończony
20
/ 1000 zł
1
wspierających
 

Jesteśmy grupą studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na pierwszym roku Zarządzania Kulturą i Mediami. W tym roku organizujemy VII edycję festiwalu Polikultura pod okiem naszej Pani profesor Żanny Osikowicz. W związku z tym jedziemy na wymianę ukraińsko-polską. W ciągu pierwszego semestru, z pomocą innych studentów oraz naszej Pani koordynatorki zebraliśmy potrzebne nam środki na pokrycie naszego wyjazdu. Potrzebujemy waszej pomocy w związku z pokryciem kosztów realizacji naszego wydarzenia.thumb_dcc5401_resize_1920_1080.pngthumb_02c1183_resize_1920_1080.pngthumb_2a03ee1_resize_1920_1080.pngthumb_a201295_resize_1920_1080.png


W ramach VII edycji festiwalu Polikultura, realizowanego przez studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, organizujemy wernisaż. Będzie on efektem wymiany studenckiej z Narodowym Uniwersytetem im. Mykhailo Ostrohradskyi w Krzemieńczuku na Ukrainie.


Hasłem przewodnim naszej tegorocznej edycji festiwalu jest lustro. Tak jak lustro pozwala uzyskać obraz podobny lecz odwrócony, tak my pragniemy skonfrontować polską rzeczywistość z jej odbiciem na Kresach Wschodnich. Wymiana studencka między Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetem w Krzemieńczuku otworzy oczy na wszystkie kontrasty i podobieństwa między nami - rówieśnikami, których teoretycznie różni tylko położenie geograficzne, ale w praktyce coś o wiele więcej. Celem tego wyjazdu będzie zapoznanie się z tradycjami, kulturą oraz przebiegiem studiów na pokrewnym kierunku - zarządzanie kulturą. Co więcej, będzie to dla nas możliwość porównania oraz odnalezienie różnic międzykulturowych. Wernisaż będzie podsumowaniem i prezentacją wyników naszych obserwacji, a jego uczestnicy będą mogli nie tylko obejrzeć naszą relację foto-wideo, ale także posłuchać o refleksjach, przemyśleniach i wnioskach studentów zarówno z Polski, jak i z Ukrainy.


Do całkowitej realizacji wydarzenia są nam niezbędne środki na wynajem sali, w której owy wernisaż będzie miał miejsce oraz oprawa graficzna i wydruk zebranych przez nas materiałów. Kwota potrzebna nam do realizacji wydarzenia to 1000 zł. 


Pragniemy ukazać bliskość obu narodów skupiając się przede wszystkim na wspólnych cechach i szerzeniu tolerancji. 


Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebook'u. Można tam znaleźć więcej informacji na temat festiwalu oraz obecnie organizowanych przez nas wydarzeń.


https://www.facebook.com/polikulturafest/

Oto poprzednie edycje naszego festiwalu:


thumb_b2f4560_resize_1920_1080.pngthumb_a0b55a1_resize_1920_1080.png


Liczymy na wasze wsparcie! 

Regulamin komentowania