Urbex Couple - Film Krótkometrażowy

Projekt
zakończony
5710
/ 5000 zł
71
wspierających
 


Nazywam się Piotr Niemczewski i jestem studentem drugiego roku Nowojorskiej Akademii Filmowej na kampusie w Los Angeles. Ten film będzie moim największym jak dotąd projektem, kwalifikującym się na festiwale filmowe w USA i nie tylko. 


thumb_33767b4_resize_1920_1080.jpg


Moje doświadczenie w tworzeniu filmów obejmuje o wiele więcej niż tylko szkolne projekty,. W ciągu ostatnich kilku lat stworzyłem 94 filmy na YouTube w ramach moich dwóch kanałów: Trip Hunter oraz Urban Squad, zdobywając ponad 40 tysięcy subskrybentów.

Stworzyłem kilka filmów krótkometrażowych (jeden z nich poniżej), film dokumentalny o bezdomnych mieszkających na Venice Beach oraz dwa teledyski dla producentki muzycznej Milu. Pracowałem także nad wieloma produkcjami studenckimi, a także nad serialem internetowym „The Valley” i filmem pełnometrażowym wyprodukowanym przez Full Moon Features.


Wymyślając historię, którą przedstawię w moim filmie chciałem wybrać temat, do którego czuję się emocjonalnie przywiązany. Musiała to być historia, którą tylko ja umiałbym opowiedzieć. Dlatego właśnie postanowiłem uderzyć w jakże bliski mi temat bycia youtuberem, a dokładniej bycia urbexowym youtuberem. Moja historia opowiada o fikcyjnej parze sławnych youtuberów, Davidzie i Annie, których kanał opiera się na idei zakochanej w sobie pary, zwiedzającej straszne opuszczone miejsca. Niestety ich związek rozpada się kompletnie, ale żeby podtrzymać ich bardzo dochodowy kanał, zmuszeni są nagrać kolejny odcinek z eksploracji opuszczonego domu udając przed kamerą że ciągle są w sobie zakochani. Ich związek wystawiony jest na jeszcze większą próbę, kiedy to w opuszczonym budynku znajdują gnijącego trupa. 

Chociaż historia ta jest historią fikcyjną, to jednak jest inspirowana wieloma niepowiązanymi wydarzeniami i doświadczeniami z mojego życia, włączając znalezienie ludzkiego ciała w opuszczonym budynku. 


Film ten będzie nakręcony na kamerze Red Scarlet czyli popularnej, profesjonalnej kamerze używanej w przemyśle filmowym, nagrywającej w jakości 4k. Planuję zrealizować cały projekt w ciągu 3 dni nagraniowych po 12 godzin dziennie z około 10 osobową ekipą. 


To oznacza, że nie jest to już filmik nagrywany lustrzanką ale stosunkowo duża produkcja, która niestety pochłonie dużo pieniędzy. Szkoła zapewnia nam prawie tonę sprzętu filmowego, wliczając kamerę, dwa zestawy oświetlenia, wózek kamerowy, sprzęt dźwiękowy i inne niezbędne akcesoria. Niestety pozostałe koszty produkcji muszę pokryć z własnej kieszeni.

Te koszty obejmują:

- wynajęcie opuszczonego domu na 3 dni

- catering dla ekipy filmowej i aktorów

- wynajęcie ciężarówki do przetransportowania sprzętu na plan filmowy

- pozwolenia na filmowanie

- wszystkie rekwizyty włączając trupa. 


W tym momencie mój budżet szacuję na około 5 tysięcy złotych, co na tego typu produkcję jest dosyć niską ceną. Oczywiście będę próbował ciąć po kosztach żeby tą kwotę zmniejszyć ale w tym momencie to jest moje minimum. 


Największym minusem studiowania w Stanach są nie tylko ogromne ceny czesnego ale także brak możliwości pracy na wizie studenckiej. Przez to, jedynym legalnym źródłem mojego dochodu jest kanał na YouTube oraz strony crowdfundingowe. Ta zbiórka to dla mnie jedyny sposób na zdobycie budżetu na mój film, dlatego mam nadzieję, że bez względu na to, czy znasz mnie z mojego kanału, czy trafiłeś na mnie po raz pierwszy, zdecydujesz się zainwestować kilka złoty w projekt, w który ja inwestuję całego siebie. 


Z góry Ci dziękuję!


thumb_3dbbeee_resize_1920_1080.jpgthumb_64bedce_resize_1920_1080.jpgthumb_6ad7edd_resize_1920_1080.jpgthumb_c4a0bbc_resize_1920_1080.jpg

thumb_7cfb46d_resize_1920_1080.jpgthumb_d0d2e54_resize_1920_1080.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę