Festiwal Tchnienia | Bieszczady 30.08-2.09

Projekt
zakończony
15470
/ 15000 zł
197
wspierających
 

Tchnienia | Bieszczady 30.08 - 2.09

Tworzymy festiwal. A właściwie okazję do spotkania: ze sztuką, naturą i drugim człowiekiem. To efekt wspólnej pasji i chęci kolektywnego działania. To także wypadkowa potrzeby świadomego i twórczego nazywania rzeczywistości przy jednoczesnej tęsknocie za tym co nieuchwytne, ulotne i niedopowiedziane. A nic nie potrafi tak połączyć skrajnych biegunów jak sztuka. I takie właśnie są Tchnienia.


Określiliśmy to jako festiwal, ale tak naprawdę sami do końca nie wiemy jaką formę przybierze nasz pomysł. Proponujemy pewien szkic, ale to wy nadacie mu treść i barwy. Bo do tańca trzeba dwojga, najczęściej. No bo czasem to nie. Dlatego zapraszamy do spędzenia razem z nami czterech dni w Bieszczadach. Obiecujemy, że będzie to czas wypełniony muzyką, spotkaniami, wzajemną inspiracją. Nie zabraknie doznań estetycznych i wielozmysłowych. Coś dla ducha, coś dla ciała. Muzyka z bliska, czasem między drzewami, czasem w chłodzie wielowiekowych murów, czasem w tle szumiącego potoku. Różny przekrój gatunkowy, różne miejsca, różne osobowości artystyczne. Po prostu doświadczenie, którego nie należy ominąć.

thumb_a1c6568_resize_1920_1080.jpg


A przechodząc do konkretu, co będzie na Tchnieniach?


 • Bieszczady: górski potok, szumiący las, chłodne mury cerkwi, rozgwieżdżone niebo
 • 5 koncertów: muzyczna podróż w kręgi różnych gatunków
 • wizualizacje: barwne komentarze do płynących dźwięków
 • wystawy: jeszcze więcej wrażeń wielozmysłowych
 • pokazy filmowe: kino w świetle księżyca, okazja do wspólnego obejrzenia, przeżywania i podzielenia się wrażeniami
 • wspólne posiłki nad potokiem: coś dla ducha, coś dla ciała
 • pole namiotowe dla Uczestników Tchnień
 • spotkania z artystami: okazja do rozmowy, dyskusji, zadania pytania, albo po prostu posiedzenia razem przy ognisku
 • obserwacje astronomiczne: dalej niż czubek własnego nosa, pod czujnym okiem astronomów
 • bujanie w obłokach na hamakach
 • silent disco w lesie: nieme tupanie, każdy w swoim rytmie
 • powitanie słońca nad potokiem: dla porannych skowronków aktywnie witających dzień jogą i dla praktykujących senną medytację na leżaku z kanapką w ręce
 • lokalne produkty: poznaj Bieszczady podniebieniem


Pakiety - czyli jak możesz odetchnąć z nami


W każdej cegiełce kryje się nasza dozgonna wdzięczność i głośne podziękowania za współtworzenie festiwalu – każde wsparcie ogromnie nas cieszy.


10 zł - niezobowiązujące wsparcie festiwalu // westchnienia

20 zł - bilet na jeden dzień słuchania // odetchnienia

30 zł - bilet na jeden dzień festiwalu + pole namiotowe // odetchnienia +

60 zł - karnet na cały festiwal (4 dni) // tchnienia

100 zł - karnet na cały festiwal + pole namiotowe // wytchnienia

150 zł - karnet na cały festiwal z ogromnym “dziękuję” + pole namiotowe // natchnienia

200 zł - zostań sponsorem i wesprzyj Tchnienia większą kwotą / karnet na festiwal + pole namiotowe + wpisanie do listy sponsorów festiwalu // tchnienia: wsparcie sponsorskie

300 zł i więcej - zostań sponsorem i wesprzyj Tchnienia większą kwotą / karnet na festiwal + pole namiotowe + wpisanie do listy sponsorów festiwalu // tchnienia: wsparcie sponsorskie

500 zł i więcej - patronat nad wydarzeniem: jeśli chcesz wesprzeć Tchnienia większą kwotą / karnet na festiwal + pole namiotowe + objęcie oficjalnego patronatu nad festiwalem // tchnienia: patronat

1000 zł i więcej - patronat nad wydarzeniem: jeśli chcesz wesprzeć Tchnienia większą kwotą / karnet na festiwal + pole namiotowe + objęcie oficjalnego patronatu nad festiwalem // tchnienia: patronat


Co pokrywa karnet?


Satysfakcję, że współtworzysz taką inicjatywę. Wejście na koncerty. Uczestnictwo w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi. Pakiet festiwalowicza zgodny z duchem zero waste. 


Na co wydajemy te pieniądze?


Działamy wolontaryjnie i większość jesteśmy w stanie załatwić dzięki dobrym ludziom wokół nas, jednak na niektóre elementy pieniądze są konieczne. Kluczowe jest dla nas zapewnienie jak najlepszej jakości i organizacji. Robimy wszystko żeby było dobrze słychać i widać, żeby do nas trafić i żeby w tym wszystkim natura nie ucierpiała.

A więc zebrane pieniądze wydamy na organizację potrzebnych sprzętów (nagłośnienie, oświetlenie), przygotowanie terenu i stosowne oznaczenie, sanitariat, transport i nocleg dla artystów.

Oraz na relację Video/Foto - podczas trwania Tchnień bardzo chcemy też udokumentować to, co się tam dzieje. Festiwal sam w sobie będzie bardzo offline, w Bieszczadach zasięg jest, ale głównie na wyciągnięcie ręki – dosłownie.


Kim my tak w ogóle jesteśmy?


Miłośnikami sztuki i natury, którzy chcą się spotkać, razem posłuchać muzyki i dzielić się dobrem. Wy też jesteście w tej grupie.

W 2016 oraz 2017 wraz z grupą Terytoria Kultury stworzyliśmy instalacje przestrzenną projektu architekta Łukasza Pałczyńskiego w zabytkowej Cerkwi w Baligrodzie (instalacje możecie obserwować na zdjęciach i filmikach). Podczas wernisażu wystawę dopełniły dźwięki specjalnie zaproszonych na tę okazję artystów, a po wydarzeniu udaliśmy się na wspólną kolację w dolinie Bystrego. Dwa lata temu zagrały tam Hania Rani i Dobrawa Czocher, edycję w 2017 roku swoją muzyką uświetnił Tomek Bednarczyk. W tym roku zdecydowaliśmy się postawić w centrum Muzykę i tak właśnie zapowiadają się tegoroczne Tchnienia.


Gdzie to się odbywa?


Bystre, Cubrick Cube

Baligród, Cerkiew

Bieszczadythumb_9ae2fd1_resize_1920_1080.jpgthumb_b1e34d3_resize_1920_1080.jpgthumb_4353547_resize_1920_1080.jpgthumb_9951170_resize_1920_1080.jpgthumb_70cdc50_resize_1920_1080.jpgthumb_e075e97_resize_1920_1080.jpgthumb_bfc27a5_resize_1920_1080.jpgthumb_c745425_resize_1920_1080.jpgKiedy?


30.08 - 02.09

Cztery dni wypełnione muzyką i spotkaniami. Można przyjechać na całość, można na dowolny fragment, na konkretne wydarzenia, albo po prostu na wspólne bycie. Ważne, żeby być.


Szczegółowy program i więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń tutaj: https://www.facebook.com/events/472328326538297/ 


thumb_c86dff0_resize_1920_1080.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę