Street Art - dokument

Projekt
zakończony
3055
/ 5000 zł
23
wspierających
 

thumb_b81e326_resize_1920_1080.jpg


Jest to film o sztuce - "sztuce ulicy". Przede wszystkim o ludziach, ich pasji i zaangażowaniu. Ukazuje nie tylko dorobek bogatej sceny street artu i  graffiti w Świętym Mieście, ale również współpracę z wieloma ludźmi którzy tworzyli i tworzą kulturową mapę Częstochowy. 

Sztuka wywodząca się z ulicy to nie tylko bazgroły czy pomazane ściany, to nieodłączny element przestrzeni miejskiej, styl życia a przede wszystkim głos Naszego pokolenia. 


thumb_0de8563_resize_1920_1080.jpg


Film powstaje z potrzeby sportretowania potencjału jaki jest ukryty w mieście, z potrzeby aby ludzie spoza dowiedzieli się o Nas. Dawno nie było o Nas słychać, o młodym pokoleniu częstochowian. To co miało na Nas wpływ przy tworzeniu graffiti. Chcemy opowiedzieć o naszej zajawce przez pryzmat miasta.


thumb_854a3ed_resize_1920_1080.jpg


Gatunkowo jesteśmy pomiędzy dokumentem a narracją teledyskową, dzięki czemu łączymy opowieść młodego narratora z kawałkami muzycznymi. Odświeżymy dzięki temu kilka legendarnych kawałków, przypomnimy o starych ekipach i  producentach muzycznych z naszego miasta i kraju.


Posiadamy bogate archiwum -  jesteśmy po trzech dniach zdjęciowych z filmową kamerą (koszt wypożyczenia to 1700zł/dzień), kilkadziesiąt analogowych klisz, wywołane ponad 30 metrów taśmy filmowej 8mm, udokumentowane wyjazdy do europejskich miast - Paryż, Bruksela, Lilie, Londyn, Kopenhaga, Belfast, Wiedeń. Pozostaje dopieścić projekt w Naszym mieście.


Co to oznacza?

Jako cel projektu postawiliśmy sobie współpracę z WAMI - młodymi ludźmi. Ludźmi którzy mają pasję, zajawkę i serce do hobby no i przede wszystkim  chęci aby podzielić się z nią światu.


Jak to działa? 

100% wpłaconej kwoty pomoże nam dokończyć w "większym komforcie" film.thumb_ea32c48_resize_1920_1080.jpg


Zależy nam żeby stworzyć film o wizualnym i narracyjnym potencjale. Dotychczas film był realizowany z własnych pieniędzy. Jest to dla nas spore wyzwanie organizacyjne i finansowe, a jesteśmy na ostatniej prostej do dokończenia projektu.


Nie chcemy iść na kompromis, szukamy jakości. Dlatego wynajmujemy filmową kamerę oraz światło na plan. To generuje duże koszty. 


Kim jesteśmy?

Za realizację odpowiedzialni są ludzie na co dzień związani ze światem reklamy i filmu. Na pokładzie są:

reżyser, operator, osoba od steadicama, asystent kamery, dwóch oświetlaczy. Na etapie post produkcji pracują z nami montażysta, dźwiękowiec, osoba od korekcji koloru, narrator oraz wielu muzyków - hip-hop, jazz, elektronika.


https://www.instagram.com/szarancza2019/Pieniądze uzyskane na projekt pochłonie w 100% wynajęcie kamery, set obiektywów, stedicam i światło filmowe, sfinansują logistykę i dojazd osób zaangażowanych w film.thumb_0193aa9_resize_1920_1080.jpg


Żeby “dopiąć ostatni guzik” potrzebujemy środków na dokończenie filmu. 


Bardzo wiele zależy od Waszego zaangażowania (niekoniecznie finansowego!). Niech info o projekcie niesie się dalej. Podrzucajcie link znajomym, udostępniajcie informacje o projekcie na FB czy Instagramie. Każda  cegiełka finansowa i zaangażowanie zbliża Nas do osiągnięcia celu.


thumb_34f25aa_resize_1920_1080.jpg


Jeśli Ty, twój przyjaciel, wujek czy dalszy kolega kolegi mają coś ciekawego do pokazania związane z szeroko pojętymi pasjami, piszcie do Nas na adres: [email protected]


To oznacza przeróżne Wasze hobby którymi możesz zadziwić i wziąć udział w planie filmowym. Zaskocz naszą przyszłą widownię. Nie bój się, im egzotyczniej tym lepiej!  Motocykle, hodowanie motyli, grupa baletowa, ekipa z pobliskiej siłowni, ciekawe animacje i grafiki, wrak fury albo znajomości na złomowisku , jazda konno czy możliwość załatwienia telefonu do Anji Rubik. Traktujcie to jako luźny "casting" :)


Dodatkowo do puli dorzucamy:

oldskulowy BoomBox  RISING SRC 2005 - Ghettoblaster 4

zabawkę "City Train" z firmy Dickie Toys, wrzut Szarańczy.

2x kurtki, ręczna robota, elastyczny materiał, nieprzemakalna

5x Winyli Chropowato - https://www.facebook.com/GoodLabelRecordings od DJ Panczo


thumb_ea92e3d_resize_1920_1080.jpg

thumb_a3ea604_resize_1920_1080.jpg

thumb_cee2f99_resize_1920_1080.jpg

thumb_328c00a_resize_1920_1080.jpg

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę