SPOSTRZEŻENIA - Lubelskie czasopismo popularnonaukowo-artystyczne

Projekt
zakończony
295
/ 10000 zł
11
wspierających
 



SPACE&SKILLS - kim jesteśmy?

Space&Skills to grupa pasjonatów i miłośników nauki, sztuki i kultury, kształconych pod okiem kadry uniwersyteckiej na kierunku Animacja kultury przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Działamy na wielu płaszczyznach powyższych dziedzin, mamy wieloletnie doświadczenie "pod ziemią"; na uczelni, w trzecim sektorze, jako wolontariusze wielu imprez lubelskich oraz prywatnie na własną rękę. Doszliśmy do momentu, kiedy postanowiliśmy zalegalizować się, by móc kształtować przestrzeń do wyrażania swoich myśli i ekspresji, zwiększając zakres postrzegania i świadomości społecznej. 
Funkcjonujemy jako działalność przy Lubelskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lublinie.


Nasza publikacja

"Spostrzeżenia Lublin. Nauka - Sztuka - Kultura"

"Spostrzeżenia Lublin. Nauka - Sztuka - Kultura" to interdyscyplinarne czasopismo popularnonaukowo-artystyczne wydawane co kwartał, w całości złożone ze składanych na zaliczenie prac studentów i doktorantów lubelskich uczelni oraz dzieł pasjonatów i artystów. Nabór artykułów jest prowadzony poprzez akcję "Prześlij Zalkę!" uruchamianą przed każdym wydaniem bieżącym czasopisma. Pomysł jest inicjatywą studentów Animacji kultury UMCS, którzy będąc w ciągłym kontakcie z nauką i sztuką, pragną połączyć obie te dyscypliny. „Spostrzeżenia” to projekt autorski, realizowany z myślą o potencjale naukowym i kulturalnym miasta Lublin.
Czasopismo kierowane jest do osób aktywnych intelektualnie i artystycznie, rozwijających się, chętnie korzystających z ofert edukacyjnych i kulturalnych, dla czytelników powyżej 16. roku życia.

Choć pierwszy numer jest dopiero w drodze, projekt cieszy się sporym zainteresowaniem i otrzymujemy dużo maili z wyrazami aprobaty dla pomysłu. Ponadto do tej pory "Spostrzeżenia" były już patronem medialnym konferencji "Twórczość i rozwój wobec wyzwań współczesności" na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz "Człowiek... a kto to taki? Filozofia, religia, nauka, sztuka" na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


"Spostrzeżenia" jako patron medialny konferencji naukowych:

thumb_8011c61_resize_1920_1080.jpg


thumb_98c0895_resize_1920_1080.jpg



Zajrzyj na oficjalny profil czasopisma na Facebooku:


"Spostrzeżenia" na Instagramie:

#mamwłasnespostrzeżenia



Co znajdzie się w czasopiśmie?


- interdyscyplinarne artykuły przeglądowe


- publikacje studentów i doktorantów lubelskich uczelni, pasjonatów kultury oraz artystów


- ciekawostki ze świata nauki, sztuki i kultury


- sztuki wizualne: fotografia, malarstwo, grafika, rysunek


- warsztat literacki


Czasopismo tematycznie oscyluje wokół zagadnienia: człowiek i jego korelacje ze światem.



Projekt powstał, aby krzewić ideę nauki i rozpalać ducha kreatywności, o które tak trudno w czasach powszechnej ignorancji. Naszym zadaniem jest także interakcja oraz budowanie relacji z naszymi czytelnikami.



Zespół koordynujący "Spostrzeżenia":

thumb_704827d_resize_1920_1080.JPG
(od lewej)
Agata Tkaczyk - koordynator działu redakcyjnego, muzykolog, animator kultury, dziennikarz i krytyk muzyczny, organizator życia kulturalnego Lublina, miłośniczka języka polskiego.
Adam Zabielski - specjalista do spraw zarządzania zasobami ludzkimi i ekonomii, oficer Wojska Polskiego, artysta, muzyk, duchem żarliwy Słowianin.
Brygida Kniaziewicz - redaktor naczelna czasopisma "Spostrzeżenia", animator kultury, hobbystycznie raperka, entuzjastka wszelkiego przejawu inwencji twórczej.


Dystrybucja

Uważamy, że dostęp do wiedzy powinien być darmowy, dlatego też nasze czasopismo będzie dostępne bezpłatnie na lubelskich uczelniach (głównie UMCS, KUL, UP), w instytucjach kultury oraz prywatnych lokalach kulturalno-artystycznych. Przemyślany plan dystrybucji pozwoli uniknąć błędów komunikacyjnych, dzięki któremu czasopismo trafi do osób, które będą czerpały przyjemność z możliwości sięgnięcia po nie.



Nasza inspiracja - Maria Skłodowska-Curie

Na naszą inspirację i patronkę obraliśmy Marię Skłodowską-Curie. W pierwszym 30-leciu XX wieku Maria łamiąc niejedno tabu otworzyła nowe pole wiedzy. Etyczny, uniwersalny wymiar jej dzieła skłania nas do stawiania sobie pytań o wielkość i służebność nauki, do czujności w obliczu pokus wstecznictwa i obskurantyzmu.



"Należę do tych, którzy widzą w nauce piękno".
~ Maria Skłodowska-Curie


Finansowanie - potrzebujemy Twojej pomocy

Pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób. W związku z tym zrezygnowaliśmy z finansowania przez jakąkolwiek instytucję państwową, by móc zachować pełną niezależność. 

Aby projekt mógł zaistnieć potrzebujemy funduszy. Koszty przedsięwzięcia oscylują wokół 10000zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na działania, które pozwolą naszej publikacji ujrzeć światło dzienne, tj. adiustację językowo-stylistyczną, opracowanie graficzne, skład i łamanie, druk, promocję oraz dystrybucję. W podanej kwocie przewidziana jest również prowizja dla portalu. 

Podana suma jest nakładem początkowym, szacowanym na 1500 egzemplarzy. Jeżeli zbiórka przebiegnie pomyślnie i szczęśliwie przekroczymy magiczny próg 10000zł, rozszerzymy nakład, dystrybucję oraz zorganizujemy imprezę premierową, na którą zaprosimy wszystkich Wspierających;)


Ambasadorzy projektu

"Spostrzeżenia" to nie tylko czasopismo, ale i sieć twórczych umysłów, dlatego wspiera nas grono szacownych osób! Zobacz, co mają do powiedzenia nasi Ambasadorzy:


Ewelina Borowska - tancerka pole dance, instruktorka tańca, choreograf, właściciel High Life Studio w Lublinie. Trenerka młodych mistrzyń świata w akrobatyce powietrznej, nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego, pedagog. Pokazuje, że pole dance to także sztuka, aktywnie tworzy kulturę pole art w Polsce i na arenie międzynarodowej. Zaraża entuzjazmem i pasją wszędzie tam, gdzie się pojawia.


Dr Urszula Lewartowicz - pedagog, animator kultury, reżyser teatralny. Na co dzień jest wykładowcą Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii w Zakładzie Pedagogiki Kultury. Jako pedagog zajmuje się przede wszystkim sferą edukacji teatralnej - techniką i metodyką teatralną, reżyserią, emisją głosu, ale także teorią i praktyką animacji kultury oraz edukacją kulturalną. Jest autorką licznych publikacji z zakresu animacji kultury i edukacji kulturalnej, a także literatury dziecięcej. W 2018 roku wyreżyserowała "WinyLOVE Story" - widowisko muzyczne wystawiane na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie.


Zachęcamy do wsparcia inicjatywy.


 

MAMY WŁASNE SPOSTRZEŻENIA
A TY?

thumb_cdc518b_resize_1920_1080.jpg


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę