Zrób z nami serial o teatrze!

Projekt
zakończony
33590
/ 70000 zł
174
wspierających
 

Wspólnie z Tobą chcemy wyprodukować 4 odcinki serialu internetowego o tym, jak działa teatr.

Chcesz wiedzieć, gdzie w teatrze jest kieszeń i dziupla? Czy zapadnia się zapada, co to jest sztankiet? Co robi aktor, gdy zapomni tekst? Na przykładzie wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol pokażemy Ci, jak to działa.

Zajrzysz z nami do garderoby i charakteryzatorni, podpatrzysz zza kulis próbę z reżyserem, zobaczysz, co można wyczarować samym światłem i dźwiękiem.


Jak to będzie wyglądało?

Co jest ważniejsze, emocje czy metry? A może jedno i drugie? Zobacz koniecznie pilot naszego serialu i przekonaj się na własne oczy, że  bawiąc, naprawdę można uczyć.


Zrealizujemy 4 odcinki po 15 min każdy. Zobaczysz w nich między innymi:

✔️prawdziwą próbę z reżyserem

✔️charakteryzację aktorów przed spektaklem

✔️pracę kulis, zapadni i magię świateł - tak jak w trakcie przedstawienia

✔️najpiękniejsze wnętrza teatralne w Polsce


Bonus: Powstanie też “making of” - czyli krótki filmik o tym, jak robiliśmy ten serial. Zobaczysz w nim kilka trików, które przydadzą Ci się, gdy będziesz kręcić własne wideo!


Po co, dla kogo?

To będzie serial internetowy, dostępny online. Czyli w każdej chwili i (prawie) wszędzie:

✔️ w domu  

✔️ w szkole

✔️ w warunkach edukacji online

✔️ dla osób z niepełnosprawnościami

✔️ dla tych, którzy mają do nas za daleko

✔️ dla tych, co na kwarantannie

✔️ i dla tych, co na wakacjach


To będzie serial - narzędzie edukacyjne dla szkół. Pozwoli zobaczyć, jak powstaje przedstawienie, zachęci do odwiedzin w prawdziwym teatrze, rozwinie kompetencje kulturowe, a może sprawi, że młodzi widzowie zechcą związać z teatrem swoją zawodową przyszłość. 

Mamy już rekomendację profesjonalistów:

„Nie raz współpracowaliśmy z Capitolem i nigdy nie zawiedliśmy się na pomysłowości artystów i wysokim poziomie artystycznym tego teatru. Taki projekt byłby bardzo przydatny do nauki o teatrze. Gorąco namawiam do wsparcia jego realizacji, jeśli powstanie w zamierzonym kształcie, będę rekomendowała go uczniom i nauczycielom.”
Jolanta Góreczna, Dyrektorka Wrocławskiego Centrum Kształcenia Nauczycieli


To będzie serial dla wszystkich. I mamy na myśli naprawdę WSZYSTKICH. Również tych, którzy są wykluczeni z przestrzeni cyfrowej i mają utrudniony dostęp do kultury.


To będzie serial, jakiego jeszcze nie było! Nikt dotąd nie opowiadał o teatrze takim językiem. Zabawnie, bez nudy i zadęcia, a jednak z mnóstwem faktów, które łatwo zapamiętasz.


Co to jest ten Capitol?

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu to my: samorządowa instytucja kultury, jeden z najciekawszych dziś teatrów muzycznych w Polsce, miejsce, które co roku odwiedza 100 tysięcy widzów.

Gramy dla dorosłych i dla dzieci, a nasza specjalność to przedstawienia, które powstają specjalnie na nasze zamówienie. Musicalowe adaptacje literatury, jak Blaszany bębenek według powieści Güntera Grassa czy Mock. Czarna burleska na bazie książek Marka Krajewskiego, albo zupełne odjazdy, jak musical inspirowany postacią Gracjana Roztockiego.


CzIUuqBUDWhJzC-H2WOoosgQ9dLPNm_8XtdHoQU6


Nasza siedziba to przepięknie odrestaurowany i rozbudowany przedwojenny kinoteatr w stylu art déco. Jedyny taki w Polsce i jeden z piękniejszych w Europie.

Więcej o nas poczytasz i zobaczysz na naszym kanale You Tube i na Facebooku.


Słowem: mamy co pokazać. Jeśli zbierzemy więcej, zrobimy kolejne odcinki!

 


Ale konkretnie, kto za tym stoi?

Pomysł i scenariusz to dzieło Konrada Imieli - dyrektora Capitolu. To w końcu on wie najlepiej, co się w zakładzie pracy dzieje (w każdym razie powinien), poza tym jest aktorem i reżyserem, prowadził na naszej scenie lekcje teatralne dla dzieci. No i był jednym z prezenterów legendarnego Truskawkowego Studia.

W kolejnych odcinkach wezmą udział aktorzy Capitolu oraz nasza ekipa techniczna. 

Zaprosimy także jednego z najwybitniejszych reżyserów teatru muzycznego w Polsce, Wojciecha Kościelniaka


Za reżyserię i produkcję serialu odpowiadają Bracia Bartos (Studio Filmowe Manifiesta), wrocławscy filmowcy nagradzani i wyróżniani na międzynarodowych festiwalach. Pracowali z nami wiele razy, kochamy ich poczucie humoru i wiemy, że Tobie też się spodoba.

 

Audiodeskrypcją zajmą się specjaliści z Fundacji Katarynka. Dzięki ich pracy z naszego serialu będą mogły korzystać także osoby z problemami wzroku. 


Dlaczego publiczna zbiórka?

Mamy krótką odpowiedź: 

✔️ bo 100% naszej miejskiej dotacji w całości przeznaczamy na produkcję spektakli

✔️ bo 0,33 punktu - tyle zdecydowało, że nie dostaliśmy dotacji na nasz serial w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura w sieci”. 

✔️ bo zero! Zero ograniczeń - nasz serial udostępnimy Ci bez żadnych limitów, abonamentów czy rejestracji. Za zero!


Ponieważ wiemy, że to dobry projekt, zapraszamy Cię do współfinansowania. Co Ty na to? Pozostaje Ci tylko zdecydować...

...jaką nagrodę wybierasz?

Po prawej stronie zobaczysz listę nagród, które przygotowaliśmy dla wpłacających. 

Dołącz do mecenasów serialu i zdecyduj, co wolisz:
indywidualne podziękowanie wideo od artystów Capitolu czy logo Twojej firmy na stronie serialu?


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę