Ratujmy KrosnoSferę

Projekt
zakończony
1465
/ 7000 zł
19
wspierających
 

Jesteśmy “Pasjonautami”, fundacją, która wydaje w Krośnie KrosnoSferę - bezpłatny dwutygodnik społeczno-kulturalny, o nakładzie 10 000 egzemplarzy. Czasopismo ukazuje się od grudnia 2018r. Promujemy wydarzenia kulturalne, ciekawe osoby z regionu, zajmujemy się sprawami społecznymi, przypominamy historię naszego miasta i podejmując działania strażnicze staramy się o lepszą przyszłość dla naszej małej ojczyzny. Piszemy o akcjach społecznych i charytatywnych, o działaniach organizacji pozarządowych z Krosna i okolic, prowadzimy "kącik adopcyjny" psów i kotów. Gazeta jest dostępna w sklepach spożywczych, instytucjach kultury, urzędach, lokalach gastronomicznych, szpitalu, przychodniach i wielu innych miejscach. Współpracujemy z instytucjami, organizacjami i firmami z miasta i regionu. 

Nasza strona internetowa

thumb_36e10fb_resize_1920_1080.jpg

thumb_34cc9ac_resize_1920_1080.jpg


Wydaliśmy 29 numerów gazety. KrosnoSfera powstaje dzięki pasji i pracy wolontariuszy. Jest to działalność społeczna, nie zarobkowa. Dzięki sponsorom i darczyńcom pokrywamy tylko niezbędne koszty druku, transportu z drukarni, księgowości. Nie mamy finansowania z miasta, ani innych dotacji. Kryzys gospodarczy spowodowany działaniami w ramach walki z  epidemią COVID-19 uderzył praktycznie we wszystkie ranże, z którymi współpracujemy. Nasi dotychczasowi sponsorzy i darczyńcy walczą o przetrwanie na rynku. Żebyśmy i my mieli szansę  przetrwać trudny czas, wydać 30 i kolejne numery KrosnoSfery, potrzebujemy Waszej pomocy.

thumb_c25b70d_resize_1920_1080.jpg

Gazeta to nie jedyna nasza działalność. Współorganizujemy i inicjujemy działania społeczne, obywatelskie i kulturalne. Walczymy o zablokowanie budowy drogi, która zniszczy jeden z niewielu parków w mieście. Ujawniliśmy proceder palenia śmieci na cmentarzu w Krośnie (śledztwo w toku). Obejmujemy patronatem medialnym duże wydarzenia kulturalne w Krośnie. Kilka przykładów działalności na różnych polach przypominamy poniżej.

thumb_465b436_resize_1920_1080.jpg


Wehikuł Czasu 2019
Droga czy większy park?

Muzyczny Crossover
KrosCon z GraTami

Chcemy jerzyów w mieście

Pozdrawiamy Was serdecznie i z góry dziękujemy za wsparcie

Piotr Dymiński i Gabriela Pawłowska


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę