Ile razy patrząc w niebo, myśleliście o tym jak wielki jest wszechświat? To pytanie zadają sobie ludzie od setek lat a nadal nie mamy jasnej odpowiedzi. Konsekwencją takich myśli są badania naukowe, obserwacje, aż w końcu loty w przestrzeń kosmiczną bądź wysyłanie sond i satelit. Ludzie są z natury ciekawi i dociekliwi, dlatego zawsze będziemy szukać odpowiedzi. Nasz projekt zakłada wysyłanie sztucznych satelit na orbitę okołoziemską, celem łączenia ich w jeden stały element mogący dokonywać pomiarów, fotografowania a być może w niedalekiej przyszłości stać się satelitą księżyca.
O sobie
Witam, jestem Andrzej, mam 22 lata i mieszkam w małej miejscowości koło Gdyni, w Rumi. Interesuje się astrofizyką i inżynierią kosmiczną. W wolnym czasie dokształcam się w tych dziedzinach i sprawia mi to ogromną przyjemność. Jestem bardzo ambitną osobą i dlatego chciałbym zrealizować mój projekt, który pomoże polskim uczelnią dostarczając materiały takie jak; fotografie, video i tym podobne.
Skąd inicjatywa?
Pomysł nasunął się w 2016 roku, miała być to rakieta, która po osiągnięciu wysokości stratosfery, spadła by na ziemię na spadochronie, wszystko w ramach eksperymentu. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)
Przez ostatnie 4 lata studiowałem plany i projekty silników rakietowych. Kiedy wychodziła jakaś nowość, ja już o tym wiedziałem. Przez ostatnie dwa miesiące, godzinami spędzam czas przy notatniku, robiąc pierwsze szkice układu systemu, który by miała nasza rakieta zawierać. Moim zdaniem, Polska zasługuje na to, żeby mówiono o niej głośno zarówno w kręgach astronomicznych jak i medialnych.
Etapy projektu
Pierwszym etapem będzie zrobienie dokładnego i opartego na najnowszych osiągnięciach, projektu. Na tym etapie projektowanie odbywać się będzie pod czujnym okiem specjalistów.
Drugim etapem będzie skonstruowanie prototypu, testy np. obciążeniowe, temperaturowe, balistyczne.
Trzecim etapem, będzie wysłanie satelity, który oceni nasz trud i wysiłek włożony w pracę, jednocześnie pokazując ewentualne niedociągnięcia. Ten moduł będzie zawierać główny komputer służący do sterowania, odbierania i wysyłania informacji jak i do kontroli reszty modułów.
Czwarty etap zakłada wysłanie modułu, mogącego zadokować w pierwszym satelicie. Zawierał on będzie narzędzia pomiarowe i czujniki.
Informacje, o postępach prac będzie można zobaczyć tu: Facebook
Serdecznie zapraszamy do wpłacania chociażby małej złotówki na projekt czegoś wielkiego. Razem nam się uda!