PRZEZROCZYSTA KREW - zapiski z trasy

Projekt
zakończony
12710
/ 10000 zł
258
wspierających
 

Miałeś kiedyś w życiu poczucie takiego bezsensu we wszystkim, co dzieje się dookoła? Wrażenie, że czegokolwiek się nie dotkniesz i cokolwiek nie zrobisz to niczego nie zmienisz? D*** tak ciemna, że zaczynasz googlać misje humanitarne w Afryce i zasady rekrutacji po to tylko, żeby chociaż na chwilę poczuć nadzieję? Wyższość nad materią? Poczuć cokolwiek k**** byle przestać żyć w zawieszeniu, że wszystko już było i nic nowego Cię nie czeka? Że masz wpływ na cokolwiek? Że cokolwiek jest w stanie Cię zaskoczyć, wywołać jakiekolwiek emocje, zapełnić pustkę?

NO WITAM PAŃSTWA BARDZO SERDECZNIE.

O MNIE:

Jestem Pszczoła, mam 30 lat i znam praktycznie dziewięciu na dziesięć polskich raperów, których wymieniłbyś jednym tchem. Ostatnią dekadę spędziłam pracując na Twoich ulubionych festiwalach i przy trasach koncertowych Twoich ulubionych raperów. Robiłam też eventy za hajs sponsora, który lubił działać w tematach około kulturalnych i trafiać w młodzieżowe gusta, ale szklany sufit i śliskie relacje nie zatrzymały mnie tam na dłużej. Twoje koleżanki chciały mnie rozszarpać, bo nie pozwalałam im wieszać się na artystach, z którymi chciały poprawiać po raz siedemnasty rozmazane story po koncercie, a Twoi koledzy nie wiedzieli w jaką szufladkę mnie wsadzić, bo z jednej strony chcieliby wsadzić, a z drugiej bali się podbić do dziewczyny z większymi jajami niż ich własne. Raperzy pili ze mną wódkę i gadali o życiu, pożyczali ode mnie hajs na narkotyki czy randki z dziewczynami, które potem zostały ich żonami, a potem ja pożyczałam od nich hajs na rachunki za szpital czy ratę kredytu. Kilka z tych relacji zapisuję teraz w folderze z naklejką przyjaźń, jakkolwiek nieregularne kontakty by to nie były. To taka dorosła forma relacji, kiedy można wpaść na siebie w jeden z nielicznych wolnych wieczorów na mieście albo na trasie gdzieś między próbą a obiadem i pogadać od serca o życiu i dupach, ale nie zawracać sobie dupy co tydzień z hasłem typu: co tam, zuchu? Każdy kumaty wie co tam – zap**rdol. 

Kontakt via Instagram @bzy.once 

thumb_068dbb5_resize_1920_1080.PNG

thumb_9610472_resize_1920_1080.PNG


NIEKTÓRE DOTYCHCZASOWE PROJEKTY:

  • Quebonafide - Egzotyka (współpraca przy produkcji klipów Oh my Buddha, Madagaskar, quebahombre)
  • Taconafide - Ekodiesel Tour 2018 (stage manager Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław)
  • Polish Hip Hop Festival Płock (stage manager) 
  • Open'er, Tauron Nowa Muzyka, AudioRiver i inne festiwale (event manager)
  • Wspólna Scena: Sokół, Kosi, Ras, Stasiak, Steez83, Krime i inni (production manager)
  • Alkopoligamia A1K0 - X urodziny (stage manager)
  • współpraca na setkach koncertów i mniejszych eventów z udziałem m.in. Pro8l3m, Rasmentalism, Ten Typ, Mes, Bonson, Łona&Webber, Sarius, Gedz, Almost Famous, Mordor Muzik, Wuzet, Włodi, Pokahontaz, PIH, Te-Tris, WYP-3, Żabson, Chonabibę, Szopeen, Otsochodzi, JanRapowanie, Pezet, VNM, Guzior, Kartky i innych.

thumb_61d86d9_resize_1920_1080.PNG

thumb_5894173_resize_1920_1080.PNG

thumb_a1ae78c_resize_1920_1080.PNG

thumb_c28cb9b_resize_1920_1080.PNG

thumb_b593da4_resize_1920_1080.PNG

thumb_0492791_resize_1920_1080.PNG


O PROJEKCIE:

Ta książka to podsumowanie zapisków zebranych przez ostatnie 10 lat i zredagowanych na przestrzeni ostatniego roku w bardziej zjadliwą formę. Zaczęłam spisywać swoje historie i przemyślenia w czasie terapii i z okazji 30-tych urodzin i niejako "pożegnania z branżą" postanowiłam wydać te literki. Nic i nikt nie ukształtowało mnie jak polski hip-hop, ale też nic i nikt nie złamało mi tak serca jak ta branża. Funkcjonowanie w tle największych projektów muzycznych, gdzie z jednej strony jesteś człowiekiem do zadań specjalnych i nadwornym pitbullem, a z drugiej nie dostajesz praktycznie żadnej walidacji, wsparcia czy oklasków odciska się na psychice. Dorzuć do tego zaburzony balans pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, kiedy spędzasz praktycznie każdy dzień w trasie lub na projekcie, a większość relacji budujesz w otoczeniu wódki, narkotyków i ogólnego braku snu - dostaniesz zapiski Pszczółkowskiej. W niektórych miejscach używam wprost ksywek raperów, w innych zapewniam anonimowość, gdyż starałam się do samego końca pilnować granicy zaufania, na którym zbudowałam siebie. 

Krew, pot, łzy, trochę patologii, trochę anegdotek - zwykłe życie w pełnym spektrum okraszone przemyśleniami i obserwacjami. Kiedy jesteś wszędzie i znasz wszystkich może okazać się, że sam nie wiesz, kim tak naprawdę byłbyś, gdyby odebrać Ci ten świat. 

thumb_002677e_resize_1920_1080.png

Zamówienia odpalam w dniu moich 30-tych urodzin zamykając klamrą pewien etap mojego życia.

- zamówienia on-line do 27.12.2019
- planowana wysyłka 13.01.2020
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę