PROJEKT MIRANDOLA: POMÓŻ NAM STWORZYĆ WYSTAWĘ FOTOGRAFII

Projekt
zakończony
318
/ 2500 zł
6
wspierających
 

Cześć!

Z tej strony Ekipa GraTy - grupa prężnie działających społeczników, pasjonatów i hobbystów, których kilka lat temu połączyła wspólna pasja, gry planszowe. Aktualnie skupiamy się na realizowaniu coraz to większych i ciekawszych projektów społecznych.
Na swoim koncie mamy wiele pomyślnie przeprowadzonych spotkań wydarzeń i szkoleń. Przystanki KrosCon, KrosCon - konwent gier planszowych i fantastyki, Krośnieńskie Archiwum Społeczne lub Koronowolontariusze, to tylko kilka z nich. 


thumb_ea5a85e_resize_1920_1080.png


"Tropy do Franciszka Mirandoli - polskie weird fiction". 

Franciszek Mirandola, poeta, pisarz, farmaceuta, bohater zapomniany. Choć nazwisko brzmi znajomo, a dzieła i tłumaczenia Franciszka czytane są w szkołach, to nigdy nie zyskał dużego rozgłosu. Nadszedł czas, aby to zmienić – w duchu tej myśli Ekipa GraTy w czerwcu 2021 rozpoczęła projekt „Tropy do Franciszka Mirandoli – polskie weird fiction”.


Dlaczego Mirandola?
Bo warto pielęgnować pamięć o lokalnych artystach, zwłaszcza, kiedy są postaciami tak barwnymi, ciekawymi, ale też przełomowymi. Należy bowiem wspomnieć, że Franciszek Mirandola jest prekursorem polskiej fantastyki naukowej oraz fantastyki grozy – tzw. weird fiction kojarzonego w świecie z Howardem Phillipsem Lovecraftem. Nie można także zapomnieć o ogromnej ilości tłumaczeń, które wykonał Mirandola, jak również o jego współpracy z czołowymi poetami Młodopolskimi.



thumb_fa0bd39_resize_1920_1080.png

Warsztaty i film!
Projekt wystartował w czerwcu, a już wydarzyło się naprawdę wiele. Mieszkańcy Krosna mogli uczestniczyć
w szeregu warsztatów. Wszystko to, aby w ostatni weekend lipca zaangażować warsztatowiczów do wzięcia udziału w… planie filmowym! 
Plan filmowy odbył się w dniach 23-25 lipca we wsi Węglówka nieopodal Korczyny. Ekipa filmowa pod przewodnictwem reżysera od wczesnych godzin porannych działała nad produkcją. Kręcąc na zewnątrz jesteśmy zależni od warunków pogodowych. Na szczęście udało nam się trafić na słoneczną aurę, więc zdjęcia przebiegły bezproblemowo. Teraz czeka nas już tylko postprodukcja.
Nie można nie wspomnieć o grupie filmowej ViArt, która dołożyła swoją cegiełkę do ekranizacji poprzez ogromną pomoc na planie. 


thumb_a3d0391_resize_1920_1080.png


Projekt Mirandola: Pomóż nam stworzyć wystawę fotografii
Podczas kręcenia filmu, oprócz foto-relacji powstały piękne portrety aktorów autorstwa Roberta Jurczyka, które możecie obejrzeć poniżej. Pozwólmy zobaczyć je każdemu, stwórzmy wystawę fotografii. 
Naszym marzeniem jest, aby móc podzielić się tą sztuką ze światem podczas finałowej gali projektu. Potrzebujemy jednak waszej pomocy, bowiem organizacja wystawy kosztuje - druk zdjęć, antyramy, montaż... 
2500zł to optymalna kwota, która pozwoli nam na spełnienie małego marzenia i ruszenie dalej. Dołączysz do naszej podróży?

thumb_df043e6_resize_1920_1080.png



Znajdź nas!


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę