Premiera Angstroms Symphony Artura Słotwińskiego

Projekt
zakończony
1595
/ 15000 zł
17
wspierających
 

Zapraszamy do zainteresowania  koncertem prawykonań utworów symfonicznych Artura Słotwińskiego. Koncert odbędzie się 19 stycznia o g. 19:00 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Wystąpi studencka orkiestra symfoniczna Warsaw Modern Players pod batutą Jarosława Praszczałka (witryna artysty: www.jaroslawpraszczalek.com). W programie wydarzenia same premierowe wykonania: II Koncert fortepianowy i symfonia "Angstroms Symphony" Artura Słotwińskiego.

thumb_dc6f11c_resize_1920_1080.jpg                                                        











Sala Koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Utwory, które usłyszymy podczas koncertu to owoc kilkuletniej pracy kompozytorskiej. Nad symfonią Artur Słotwiński rozpoczął pracę w 2014 roku i ukończył ją w wakacje 2018 roku. Koncert fortepianowy był komponowany od listopada 2016 i ukończony na wiosnę 2018 roku. Data rozpoczęcia pracy nad wspomnianą symfonią zbiega się ze sformułowaniem teorii języka dźwiękowego, który został wykorzystany w tym utworze. Twórca stworzył sobie pewien sztywny system komponowania melodii i harmonii, który konsekwentnie łamie wraz z przebiegiem czasowym dzieła, by w części finałowej kompletnie ten system porzucić. Ideą utworu jest wyzwolenie się z narzuconego systemu wartości muzycznych na rzecz naturalnej i szczerej ekspresji, która ma w założeniu przynieść radość ze słuchania. Ta muzyczna podróż realizowana jest w formie 4-częściowej symfonii na 50 osobową orkiestrę złożoną z sekcji smyczkowej, grupy instrumentów dętych drewnianych, blaszanych oraz mocno obsadzonej perkusji, której towarzyszy fortepian. To kilkudziesięciominutowe dzieło w swej formie i stylistyce odwołuje się do najlepszych przykładów XIX i XX w. symfoniki z domieszką hollywoodzkiej muzyki filmowej.

    Natomiast poprzedzający na koncercie symfonię Koncert fortepianowy o kwieciście brzmiącym włoskim podtytule "Diluvio: rosso. verde. blu", to jak sama nazwa wskazuje, muzyczna powódź dźwiękowa. Jest to w zamyśle realizacja idei concertare w połączeniu z terminami concerere i concertante. Są to włoskie terminy muzyczne orkreślające ideę muzyki koncertującej, polegającej na popisie solisty przy jednoczesnym współzawodnictwie i równouprawnieniu wszystkich grup instrumentów biorących udział w tej wielobarwnej muzycznej zabawie. To trzeba zobaczyć! To trzeba usłyszeć! 


thumb_9ab100d_resize_1920_1080.jpgthumb_87ca835_resize_1920_1080.jpg


Orkiestra Warsaw Modern Players podczas prawykonania Koncertu fortepianowego Wojciecha Sowińskiego (zapomnianego twórcy z czasów Chopina) Artur Słotwiński - fortepian, Jarosław Praszczałek - dyrygent; wrzesień 2017, sala koncertowa UMFC w Warszawie


WARSAW MODERN PLAYERS

    Orkiestra powołana do życia w 2015 roku przez Artura Słotwińskiego, początkowo jako kameralny skład smyczkowy, w 2017 roku wystąpiła w obsadzie symfonicznej na koncercie wieńczącym konferencję naukową o Wojciechu Sowińskim, polskim kompozytorze doby Chopina. W programie koncertu znalazł się, m. in. Koncert fortepianowy g-moll W. Sowińskiego (prawykonany po 200 latach od napisania). Partię solową wykonał Artur Słotwiński, a orkiestrę poprowadził Jarosław Praszczałek. Dzieło przyjęto owacyjnie; bisowano...

    Do wcześniejszych dokonań orkiestry należą: nagranie studyjne utworu Urban Games Artura Słotwińskiego dla wytwórni Ablaze Records oraz udział w koncercie premierowym, na którym zabrzmiała kompozycja Song Of Bathsheba także skomponowana przez A. Słotwińskiego. Orkiestra początkowo występowała pod batutą A. Słotwińskiego lecz od niedawna dyrygentem zespołu jest Jarosław Praszczałek, uznany dyrygent młodego pokolenia, organizator życia muzycznego, kompozytor i instrumentalista, będący gościnnym dyrygentem wielu filharmonii i instytucji muzycznych w kraju, więcej na stronie artysty: www.jaroslawpraczalek.com.


Płyty z udziałem orkiestry:


thumb_667e78c_resize_1920_1080.pngthumb_91bf526_resize_1920_1080.png

ARTUR SŁOTWIŃSKI

thumb_02748aa_resize_1920_1080.jpg

Artur Słotwiński to polski kompozytor i pianista, autor muzyki koncertowej i filmowej. W dorobku artysty znajduje się ponad 50 kompozycji na różne składy, m. in. 2 koncerty fortepianowe, kilka symfonii, muzyka kameralna, solowa, chóralna i oratoryjna. Jest twórcą muzyki filmowej do filmów: "W kawałkach" w reż. Szymona Gonery i "Kartka z Powstania", pierwszego filmu w Polsce w technologii VR w reż. Tomasza Dobosza. Studia Kompozycji ukończył w Uniwersytecie muzycznym pod kierunkiem prof. dr. hab. Pawła Łukaszewskiego i prof. dr. h. c. Stanisława Moryto. Brał udział w licznych kursach, m. in. Hollywood Music Workshop, gdzie pod kierunkiem orkiestratora Johna Williamsa - Conrada Pope'a doskonalił technikę orkiestracji i aranżacji. Więcej na stronie artysty: www.arturslotwinski.com .


JAROSŁAW PRASZCZAŁEK

thumb_ea72dc0_resize_1920_1080.jpg

Dyrygent, kompozytor, instrumentalista, pedagog, popularyzator wiedzy o muzyce. Ukończył Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (kierunek: dyrygentura symfoniczno-operowa) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – licencjat obronił w klasie prof. Marka Pijarowskiego, studia magisterskie, z wyróżnieniem, pod kierunkiem prof. Szymona Kawalli. W 2017 roku uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej, w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, na macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach dyrygenckich prowadzonych przez takich mistrzów batuty jak: Colin Metters, Douglas Bostock, Johannes Stert, Frank Cramer, Łukasz Borowicz i Paweł Kotla. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 roku.  (więcej na www.jaroslawpraszczalek.com)


Zapraszamy do wpłacania środków na poczet naszego przedsięwzięcia - mamy nadzieję dostarczyć Państwu niezapomnianych wrażeń muzycznych i duchowych. Poniżej prezentujemy szczegółowy program koncertu:


UNIWERSYTET MUZYCZNY FRYDERYKA CHOPINA/OKĘCKA SALA WIDOWISKOWA

g. 19:00, styczeń/luty 2019 (dokładna data koncertu zostanie podana wkrótce)

ul. Okólnik 2 / ul. 1 Sierpnia 36A, Warszawa


Artur Słotwiński, II Koncert fortepianowy "Diluvio: rosso. verde. blu." (wersja na fortepian i wirtualną orkiestrę; światowe prawykonanie)

cz. I Energico e maestoso

cz. II Mesto notturno

(attacca - płynne przejście w cz. III)

cz. III Deciso

fortepian - Artur Słotwiński


            (PRZERWA 20 minut)

Artur Słotwiński, "Angstroms Symphony" (światowe prawykonanie)

cz. I Maestoso

cz. II Tempo di marcia

cz. III Scherzo - Polonaise. Alla polacca

cz. IV Finale. Allegro molto e con brio


wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Warsaw Modern Players

Jarosław Praszczałek - dyrygent

thumb_594801d_resize_1920_1080.png

Podczas koncertu w Uniwersytecie Muzycznym


thumb_b04b2f7_resize_1920_1080.png

Liderzy sekcji smyczkowej Warsaw Modern Players przy pomniku Chopina w UMFC w Warszawie

Dziękujemy za dane nam zaufanie. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota. Powierzone nam środki w całości zostaną wykorzystane na poczet organizacji koncertu prawykonań dzieł symfonicznych Artura Słotwińskiego. Dziękujemy!


Na darczyńców czekają atrakcyjne i różnorodne nagrody!


Zapraszamy do wsparcia naszego projektu marzeń!


Artur Słotwiński, Jarosław Praszczałek i studencka orkiestra Warsaw Modern Players

thumb_e0fdce7_resize_1920_1080.pngthumb_4f7cede_resize_1920_1080.jpgthumb_1fcdc4f_resize_1920_1080.png


Zapraszamy ponadto do odwiedzenia Facebook'owej strony Artura Słotwińskiego, gdzie twórca zamieszcza najnowsze informacje dotyczące jego twórczości i działalności artystycznej: www.facebook.com/ArturSlotwinski 

kanał YouTube: www.youtube.com/user/Sowa1805 

kanał Soundcloud: www.soundcloud.com/artur-s-otwi-ski   

witryna orkiestry: www.businessandrelax.pl/node/1124 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę