Poznać Siebie

Projekt
zakończony
900
/ 22500 zł
7
wspierających
 
Typ projektu:

Kto realizuje projekt

Nazywam Jakub Klimek urodziłem w Zakopanem w latach 70. Od dzieciństwa trenowałem narciarstwo zjazdowe a w późniejszym czasie snowboard na którym jako jeden z pierwszych zjeżdżałem na najtrudniejszych żlebach w Tatrach.


thumb_6c4068c_resize_1920_1080.jpg


Jestem czynnym instruktorem w obu tych dziedzinach.

Sportami walki zająłem się w czasie studiów w Krakowie gdzie byłem na wydziale Wychowanie Fizyczne. Tam poznałem Judo, które tak mi się spodobało, że zacząłem regularne treningi w ZKJ „Yamabushi” w Zakopanem. Przez pierwsze dwa lata było bardzo ciężko ponieważ trenowałem z zawodnikami ale nie poddałem się. Po kilku latach Trener zobaczył we mnie potencjał i zaproponował mi współpracę. Dzieliłem swoją pasję do tego sportu z pracą.


thumb_31550d3_resize_1920_1080.jpg

W tym momencie mój staż trenera Judo w tym klubie wynosi 21 lat.

Podczas mojej przygody z judo zacząłem się interesować także różnymi systemami realnej samoobrony takimi jak Explosive Self Defence System, Fairbairn WWII Combat methods, Ronin Tactical, Monadnock Defensive Tactics System. Jestem instruktorem tych systemów a w tym pierwszym mam najwyższy stopień na świecie.

Swoją wiedzę zdobywałem podróżując po Europie biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez Intrnational Police Defensive Tacticts Associations, Devon & Cornawall Police Headquarters, Police Tactical Training Centre RAF Cosford, International Police Association Defensiv Tactics Group i wielle innych.


thumb_edbbc12_resize_1920_1080.jpg


Na podstawie tej wiedzy oraz doświadczeń praktycznych opracowałem autorski program zajęć oparty na najbardziej skutecznych oraz prostych, szybkich do nauczenia technikach samoobrony, który zawiera metody samoobrony w wielu sytuacjach, także informacje dotyczące bezpieczeństwa osobistego podczas podróży służbowych, pracy w biurze oraz wielu innych.


thumb_a1b9574_resize_1920_1080.jpg


Jestem założycielem ESDS Zakopane, grupy ludzi związanych z systemami samoobrony oraz sportami walki wraz , z którymi nagrałem trzy profesjonalne filmy reklamujące system samoobrony "Explosive Self Defence System" w skrócie ESDS, na które wyłożyłem środki z własnej kieszeni.
Organizowałem wiele szkoleń, podczas których sam byłem instruktorem


thumb_3a96955_resize_1920_1080.jpg


thumb_a5d95d1_resize_1920_1080.jpg


a także zapraszałem innych instruktorów, którzy prowadzili zajęcia podczas Międzynarodowego Obozu Samoobrony. 


thumb_ff2d412_resize_1920_1080.jpg


thumb_aa052b0_resize_1920_1080.jpg

https://www.facebook.com/ESDSzakopane


Podczas treningów systemów samoobrony zainteresowałem się również nauką strzelania z broni palnej centralnego oraz bocznego zapłonu. Należę do klubu strzeleckiego LOK „Szarotka” w Nowym Targu, gdzie podnoszę swoje umiejętności a także jestem częstym gościem na Strzelnicy Taktycznej w Pawłowie. Jestem jednym z założycieli „Saturday Shooters”, grupy ludzi doskonalących się w nauce strzelania.


thumb_e8024fd_resize_1920_1080.jpg

https://www.facebook.com/SobotniStrzelcy


Cztery lata temu zacząłem przygodę z jeździectwem. Było to dla mnie ogromne wyzwanie ponieważ bałem się bardzo koni. Po roku częstej jazdy wystartowałem w amatorskich zawodach w skokach przez przeszkody do 50 i 70 cm wysokości przeszkody.


thumb_e31ac8b_resize_1920_1080.jpg


Tak ogromną adrenalinę mogę porównać tylko do skoku ze spadochronem z 4 tyś metrów, który zrobiłem dwa lata temu (oczywiście z instruktorem).


thumb_85e2725_resize_1920_1080.jpg


Próbowałem także swoich sił w nurkowaniu ze sprzętem w Polsce, Egipcie, Cyprze. Jak na razie mam zrobiony kurs PADI – Open Water Diver.


thumb_8594601_resize_1920_1080.jpg

    Zdaję sobie sprawę z tego, że wszystko co wyżej opisałem wygląda pięknie ale nie zawsze tak było. Jakieś 12 lat temu podczas spływu Czarną Hańczą dopadło mnie kilka kleszczy. Niestety to były te zakażone....... 

Objawy psychosomatyczne pojawiły się dośc szybko ale nie połączyłem ich z boleriozą ponieważ akurat w tym czasie byłem na etapie rezygnowania z pracy na etacie i przejścia na swoją działalność więc myślałem, że lęki, które mnie dopadały są z tym związane. Trenowałem wtedy intensywnie judo więc ślady na ciele w postaci rumieni wędrujących powiązałem z siniakami, które po treningach były rzeczą normalną. Zbagatelizowałem objawy (wtedy jeszcze nie było tak głośno o tej chorobie jak dzisiaj), które zaczęły się nasilać aż to tego stopnia, że przestałem w ogóle wychodzić z domu. Straciłem zainteresowanie do wszystkich moich pasji. Lęki, które mnie nawiedzały stawały się tak ogromne, że którejś nocy wylądowałem w szpitalu z tak potężną trzęsawką, że nie byłem w stanie jej opanować. Dopiero wtedy zdecydowałem się pójść do lekarza i zaczęło się leczenie. Niestety sama farmokologia nie wystarczyła i postanowiłem pójść się na terapie. Jestem teraz już po trzech różnych i zaczynam powoli odbudowywać swoje życie, które zostało kompletnie zdewastowane. Każda z tych terapii otwierała mi głowę co pozwałało na tworzenie nowych projektów i nawiązywanie nowych przyjaźni.

Te doswiadczenia pokazały mi jak wazną rolę w naszym zyciu odgrywa psychologia. Dlatego w moim projekcie kładę duży nacisk na tę własnie dziedzinę. Każda aktywnośc, którą będę proponował będzie związana w dużej mierze własnie z tym przedmiotem.   
 Cel Projektu     


Projekt Poznać Siebie powstał kilka lat temu w mojej głowie na kartkach papieru. Zmieniały się jego treść i zawartość aż w końcu nabrał ostatecznego kształtu.


thumb_c1777e0_resize_1920_1080.jpg

Od samego początku miałem w głowie chęć przekazania moich doświadczeń związanych z poznawaniem siebie na różnych poziomach. Dlatego ten projekt ma za zadanie pokazać słabe i mocne strony osobowości. Poznając je można zacząć nad nimi pracować. Podczas każdego z etapów wykładowcy poprowadzą kursantów przez tę drogę a na koniec pokażą różne rozwiązania aby samemu kontynuować tę niezwykłą przygodę jaką jest Poznanie Siebie.

Projekt ten jest przygodą, która nie ma końca. "Poznać Siebie - Pierwszy stopień" zawiera trzy etapy, który zaczynają projekt to tylko początek. Mam w głowie wiele pomysłów, które będę chciał realizować wedle tego projektu. Wszystkie będą prowadziły do kontynuowania tej przygody jaką jest poznanie Siebie.


Szczegóły projektu


Poznać Siebie - Pierwszy stopień:

 1. Poznanie – Przełamywanie ograniczeń mentalnych (08 – 09. 05. 2021)

 2. Nauka – Niekonwencjonalne metody walki wręcz (15 – 16. 05. 2021)\

 3. Samokontrola – Opanowanie podstaw strzelania z broni palnej (22 – 23. 05. 2021)

I Etap (poznanie) – Przełamywanie ograniczeń mentalnych


W pierwszym Etapie będzie możliwość odkrycia słabych i mocnych stron w doświadczalny sposób podczas przerabiania tematów takich jak:

 • Co łączy myślenie, przeżywanie i fizjologię?
 • Jak zmieniać swoje myśli, aby zwiększać kontrolę nad własnym ciałem?
 • Co robić z trudnymi emocjami?
 • Wykorzystaj emocje w osiąganiu własnych celów   

Te zajęcia poprowadzi:


Jan Dyba

Psycholog, socjolog i psychoterapeuta. Ukończył całościowe szkolenie z zakresu hipnozy klinicznej i terapii krótkoterminowej w Fundacji Miltona H. Ericksona w Phoenix (AZ) prowadzone przez Jeffreya K. Zeiga, Brenta B. Geary’ego i Lilian Borges-Zeig oraz całościowe szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Becka w Philadelphii (PA) prowadzone przez Judith Beck i Aarona Becka oraz nauczycieli instytutu. Jest redaktorem korespondencyjnym The International Journal of Psychosocial Genomics, Consciousness and Health Research, oraz studentem i współpracownikiem Dr Ernesta Rossiego i Dr Kathryn Rossi pod których merytorycznym nadzorem założył Małopolski Instytut Genomiki Psychospołecznej i Badań nad Świadomością zajmujący się propagowaniem nowego naurobiologicznego podejścia do hipnozy klinicznej oraz psychoterapii. Jest autorem książki „Changing Patterns of Human Behavior: An Introduction to The Structural Pattern Reframing” oraz tłumaczem prac doktora Rossiego w tym „Nowa neuronauka psychoterapii, hipnozy terapeutycznej i rehabilitacji – twórczy dialog z naszymi genami” oraz „Kreowanie nowej świadomości - psychospołeczna genomika samostwarzania”.


II Etap (nauka) – Niekonwencjonalne metody walki wręcz


Drugi etap pomoże zapanować nad emocjami podczas różnych sytuacji zagrożenia przerabiając tematy:


 • Psychologiczne aspekty samoobrony
 • Pozycje niskiego oraz wysokiego zagrożenia
 • Instynktowne reakcje obronne    
 • Wrażliwe obszary ciała - dystrakcja
 • Obrona przed nieuzbrojonym przeciwnikiem
 • Wzbudzanie w sobie agresji (jeśli się bronić to na 100%)
 • Wygaszanie agresji ( jeśli agresor nie jest już zagrożeniem)
 • Obrona w parterze
 • Realistyczny trening sytuacyjny (scenariusze)


Te zajęcia poprowadzi grupa ESDS Zakopane w składzie:


Jakub Klimek

Trener Judo, instruktor takich systemów samoobrony jak ESDS, Fairbairn WWII Combat Methods , Ronin Tactical, Monadnock Defensive Tactics System. Swoją wiedzę zdobywał podróżując po Europie, biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez International Police Defensive Tactics Association, Devon & Cornwall Police Headquarters, Police Tactical Training Centre RAF Cosford, International Police Association Defensiv Tactics Group i wiele innych. Założyciel ESDS Zakopane, grupy ludzi związanych z systemami samoobrony oraz sportami walki. Organizator wielu szkoleń w tym Międzynarodowego Obozu Samoobrony oraz współorganizator takich szkoleń jak COPS.


Jaromir Radziejewski

Instruktor ESDS, Fairbairn WWII Combat Methods , Ronin Tactical, brał udział w szkoleniach organizowanych przez International Police Defensive Tactics Association oraz Police Tactical Training Centre RAF Cosford. Członek stowarzyszony w ESDS Zakopane, organizator Międzynarodowego Obozu Samoobrony.


Cezary Gruchała 

Instruktor Ronin Tactical,brał udział w szkoleniach organizowanych przez International Police Defensive Tactics Association, członek stowarzyszony w ESDS Zakopane organizator Międzynarodowego Obozu Samoobrony.


III Etap (samokontrola) – Opanowanie podstaw strzelania z broni palnej


Przeznaczony dla osób o małym doświadczeniu strzeleckim lub bez takiego doświadczenia. Uczestnicy korzystają z broni udostępnionej przez organizatora szkolenia. Zajęcia obejmują teorię i praktykę strzelania z pistoletu w układzie 50% teoria-50%praktyka. Szkolenie obejmuje naukę postaw strzeleckich, pracę na języku spustowym oraz właściwe zgrywanie przyrządów celowniczych.


Podczas trzeciego etapu najważniejszym czynnikiem będzie kontrola emocji i zachowań czyli wykorzystanie wiedzy zdobytej we wcześniejszych etapach.

Najpierw uczymy myśleć a potem uczymy strzelać.


 • Zasady bezpieczeństwa
 • Postawy strzeleckie
 • Dobór i rozmieszczenie kabury i ładownic
 • Metody szybkiego przeładowania broni
 • Dobywanie broni z kabury
 • Zacięcia broni oraz metody ich usuwania
 • Wymiany magazynka (szybka, taktyczna)
 • Praca na języku spustowym
 • Strzelanie dokładne (celność i skupienie)
 • Strzelanie na „pokrycie” celów, strzelanie do kilku celów
 • Taktyczne wykorzystanie zasłon
 • Strzelanie na kierunkach
 • Strzelanie w ruchu
 • Strzelanie pod presją czasu i otoczenia

Poszczególne tematy będą modyfikowane podczas szkolenia wraz z postępem umiejętności kursantów. Broń wykorzystywana do szkolenia: pistolety, rewolwer, strzelby i karabinki szturmowe.


Waldemar "Waldi" Maras

Instruktor strzelectwa, instruktor Point Shooting, prowadzący strzelanie PZSS i LOK , wykładowca na kursach pracowników ochrony, właściciel firmy szkoleniowej, były żołnierz zawodowy ( uczestnik misji bojowych w krajach wysokiego ryzyka w Azji i Afryce). Od 20 lat szkoli pracowników ochrony w zakresie bezpieczeństwa i wyszkolenia strzeleckiego. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu strzelectwa bojowego i obronnego.Specjalista z zakresu bezpieczeństwa fizycznego i technicznego.

Tomasz Meketiuk

Instruktor wyszkolenia strzeleckiego w Policji od 1998-2015, prowadzący strzelanie PZSS, szkolenie w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz zwalczania terroryzmu w CBŚ, doświadczenie w operacjach związanych z ochroną w kraju i za granicą, współorganizator szkoleń wraz z operatorami sił specjalnych WP.

Krzysztof Małecki

Strzelec sportowy , kierownik strzelnicy Taktycznej Pawłów

Na co zbieram


Aby ten projekt został przeprowadzony do końca profesjonalnie potrzebuję zebrać sumę 22500 PLN. Jest to cena stroju agresora


thumb_cd7df28_resize_1920_1080.jpg

wraz z czteroma zestawami ochraniaczy dla trewnujących, jednym pełnym zestawem ochronnym oraz tarczami i akcesorjami potrzebnymi do treningu.

https://www.redmangear.com/training-gear/redman-xp/redman-xp-4x4.html


Jest to niezbędny sprzęt do przeprowadzenia realistycznego treningu samoobrony, podczas którego kursanci będą mogli przetestować na 100% wcześniej nauczonych technik w bezpieczny dla nich oraz agresora sposób.

Taki trening daje mozliwość konfrontacji z tymi emocjami, które są najważniejszym czynnikem podczas starcia z prawdziwym agresorem.


thumb_32be695_resize_1920_1080.jpeg

Zawsze mówię: "Można znać 100 000 technik ale gdy głowa klęknie żadna z nich nie zadziała" 


Do tej pory wykładałem pieniądze na wszystkie projety oraz sprzęt potrzebny do szkoleń z własnej kieszeni przez dobre 12 lat. Niestety ta suma, którą muszę jednorazowo zapłacić za ten ekwipunek, przyznam się, że mnie pokonała. Dlatego zdecydowałem się na "Odpal Projekt" z nadzieją, że uda mi się zebrać pieniądze potrzebne na ten jakże potrzebny sprzęt do realnego i mocnego treningu.


Dziękuję, że znalazłeś chwilę do zapoznania się z tym projektem.

Pozdrawiam serdecznie

Jakub Klimek


https://www.facebook.com/Pozna%C4%87-Siebie-111198120624278Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę