Krosno w kwarantannie - Pomoc sąsiedzka - koronowolontariusze

Projekt
zakończony
305
/ 3000 zł
4
wspierających
 

Pandemia spowodowana koronawirusem jest faktem. 

Zaostrzona kwarantanna, choć nie jest rozwiązaniem komfortowym, z pewnością pomoże w opanowaniu obecnej sytuacji. Apele o pozostanie w domu, które są jak najbardziej słuszne, mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza osób starszych lub chorych.

Dlatego chcemy Wam pomóc, Wam i Waszym rodzicom czy dziadkom. Chcemy wyciągnąć pomocny łokieć (nie podajemy sobie rąk!) i razem z Wolontariuszami działać na rzecz najbardziej potrzebujących.

thumb_4ca3c5e_resize_1920_1080.jpg


Nasza inicjatywa społeczna współtworzona jest wraz z: Urzędem Miasta Krosna, Centrum Integracji Społecznej, Zakładem Aktywności Zawodowej, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, lokalnymi aktywistami i organizacjami pozarządowymi - osobami o wielkich sercach, ogromnej empatii
i niezłomnej wierze, że już wkrótce będziemy mogli, jak kiedyś, cieszyć się bliskością. 


#KrosnoSzyje

Pierwsze działanie dla pierwszych na froncie – szycie maseczek i kombinezonów dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, pracowników terenowych i... mieszkańców Miasta Szkła!
Świadomi braków w zaopatrzeniu, a także pustek w  hurtowniach, chcemy wspomóc krośnieńskich bohaterów (bo jak inaczej ich nazwać?). Uszycie maseczki to kilkanaście minut, a każda z nich jest teraz na wagę złota.
Spora grupa Wolontariuszy czeka zwarta i gotowa, jednak potrzebujemy funduszy na materiały – stąd nasza zbiórka.
Pomóżcie nam pomagać!


#PomocSąsiedzka

Znasz seniora, który nie może wychodzić z domu, a jest samotny? Twoja starsza sąsiadka ma psa, lecz boi się opuszczać mieszkanie? A może sam jesteś chory i potrzebujesz, aby ktoś zrobił Ci zakupy?
Po to jesteśmy! Krośnieńska grupa Wolontariuszy chętnie pomoże każdemu, kto takiej pomocy
w jakikolwiek sposób potrzebuje.

Jednak pomagajmy z głową, przecież nie chcemy przenosić wirusa dalej! Potrzebujemy środków do dezynfekcji, rękawiczek jednorazowych i woreczków strunowych dla jak najbezpieczniejszego kontaktu z potrzebującymi.
Pomóżcie nam pomagać!


#PosiłekWKwarantannie

Ostatnie działanie dla pierwszych na froncie – osoba na służbie też człowiek, jeść musi! Wiemy, że sytuacja wśród różnych służb jest dramatyczna. Walka z czasem skutecznie uniemożliwia powroty do domu, a zamówienie czegoś "na szybko" graniczy z cudem. Chcemy, przy wsparciu lokalnych restauracji, dostarczyć ciepły posiłek dla każdego, kto w tym trudnym czasie dba o nasze zdrowie
i życie.

Opłaćmy wspólnie posiłki dla naszych lokalnych bohaterów, aby mieli siłę walczyć dla nas dalej.
Pomóżcie nam pomagać!

Każde działanie  to przedsięwzięcie, które nie obejdzie się bez środków transportu. Część zebranej kwoty chcemy przeznaczyć na pokrycie kosztów paliwa dla naszych kierowców, aby dalej mogli rozwozić, dostarczać i przewozić pomoc.


Chcesz pomóc, jednak nie masz możliwości osobiście uczestniczyć w inicjatywie?
Wpłać na zbiórkę!
Nie możesz wpłacić na zbiórkę?
Udostępnij ją wśród znajomych! 

thumb_d082898_resize_1920_1080.jpg


Czas walki z wirusem jest czasem ciężkim, wymagającym specjalnych środków i zachowań. Jednocześnie jest to czas, w którym każdy z nas może stać się empatycznym bohaterem. Być może wcześniej, w natłoku spraw, nie zauważaliśmy drugiego człowieka, jednak teraz to właśnie on powinien być dla nas najważniejszy. Pomagając sobie nawzajem ukazujemy najpiękniejszy aspekt człowieczeństwa – płonącą w nas dobroć, czułość oraz wrażliwość na potrzeby i słabości, a to zdecydowanie coś, czego aktualnie najbardziej nam wszystkim potrzeba. 

Pomoc sąsiedzka

Krosno w kwarantannie - pomoc sąsiedzka

Kim jesteśmy?

Trudno wyrazić słowami, jak ogromną nadzieją napawa nas zaangażowanie społeczne i poczucie, że razem walczymy w tej samej sprawie. Współpraca między organizacjami i aktywistami pozwala każdemu z nas patrzeć z poczuciem bezpieczeństwa w lepsze jutro. Dzięki temu możemy szyć maseczki dla służb medycznych, cywilnych i każdego kto ich potrzebuje. Jesteśmy różni, mamy inne przekonania jednak właśnie ta odmienność sprawia że skutecznie działamy. thumb_339accb_resize_1920_1080.jpg

MEDIA O NAS:

Koronowolontariusze w akcji. Pomagają seniorom i chorym w czasie epidemii
https://tiny.pl/7htvb
Koronowolontariusze w Krośnie
https://tiny.pl/7htbq
Na kogo mogą liczyć seniorzy w Krośnie? Nie zostaną bez wsparcia
https://tiny.pl/7htbg
Pomoc sąsiedzka
https://tiny.pl/7htbp
Pomoc sąsiedzka w Krośnie #koronawirus
https://tiny.pl/7hcgv 

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę