Płyta "Jesteś" Joanny Bejm

Projekt
zakończony
3620
/ 25000 zł
59
wspierających
 

Cześć :-)

Jestem blisko zrealizowania mojego marzenia o wydaniu płyty z autorską muzyką do wierszy Haliny Poświatowskiej. Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączycie do tej kampanii i obdarzycie mnie swoim wsparciem :)O mnie


thumb_b4eddc4_resize_1920_1080.jpgthumb_4299bb2_resize_1920_1080.jpgthumb_89f9066_resize_1920_1080.pngthumb_1fa2573_resize_1920_1080.jpgthumb_47031d8_resize_1920_1080.jpgthumb_e912ae3_resize_1920_1080.jpgthumb_f2776b0_resize_1920_1080.jpg


Jestem wokalistką, animatorką kultury, kompozytorką, laureatką m.in. programu TVP „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Koncertuję w projektach związanych z piosenką poetycką oraz z zespołami jazzowymi, m. in. z Piotrem Rodowiczem, Bogdanem Hołownią, Robertem Murakowskim i Kazimierzem Jonkiszem w projekcie Krajewski Smooth Jazz.  

Facebook

Instagram


Dlaczego płyta


thumb_9f24144_resize_1920_1080.jpg    


Twórczością Haliny Poświatowskiej interesuję się od lat. Bardzo lubię jej wiersze. Obok poezji zafascynowała mnie sama postać poetki. Jej barwna, utalentowana, silna osobowość zainspirowała mnie i zmotywowała do walki o marzenia.

W 2017 r. postanowiłam stworzyć swój autorski recital z muzyką do wierszy poetki. Program oscyluje wokół  jazzu, popu, elektroniki i folku. Zaprosiłam do współpracy świetnych muzyków jazzowych. Dzięki ich umiejętnościom, doświadczeniu i wrażliwości, nie tylko poezja, ale także muzyka oddziałuje na wyobraźnię słuchacza z dużą siłą, przeplata się ze słowem, dając mu przestrzeń i podkreślając jego piękno, jednocześnie nie pozostaje w cieniu.

Do tej pory mieliśmy okazję prezentować publiczności nasz materiał w różnych miejscach (od małych klubów, po domy kultury i filharmonię). Publiczność bardzo dobrze przyjmuje naszą muzykę i często pyta o płytę, którą mogłaby zabrać ze sobą :)


Kto zagra na płycie


Rafał Stępień - pianista jazzowy, kompozytor, producent, aranżer. Laureat wielu konkursów i festiwali jazzowych. Współpracuje z: Michałem Urbaniakiem, Lorą Szafran, Anną Serafińską, Wojciechem Karolakiem, Cezarym Konradem, Henrykiem Miśkiewiczem, Grażyną Łobaszewską, Feltonem Cruise, Andrea Bocelli i in. W 2018 r. wyprodukował ostatnią płytę Zbigniewa Wodeckiego, która uzyskała status platynowej.

Rafał występuje na mojej płycie nie tylko w charakterze pianisty. Jest także aranżerem i producentem całej płyty.

Wojciech Pulcyn - kontrabasista jazzowy, kompozytor. Współpracuje m. in. z Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Karolakiem, Kubą Stankiewiczem, Mariuszem Lubomskim, Bogdanem Hołownią i in. W ciągu swej już ponad 20-letniej muzycznej kariery nagrał dziesiątki płyt. Ostatnia, wydana w 2017 r., nosi tytuł „Tribute to Charlie Haden”.

Marcin Skaba - skrzypek, pedagog, kompozytor współtworzący wiele projektów spod znaku folk-rock-jazz-electronic. Współpracował m. in. z grupami: No To Co, Kapela Hanki Wójciak. Obecnie koncertuje także z zespołem Dom o Zielonych Progach. Laureat m. in. I nagrody na VI Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" oraz II nagrody na Festiwalu Twórczości "Korowód" 2011. Marcin jest także współkompozytorem części utworów na mojej płycie.

Sebastian Frankiewicz - perkusista jazzowy. Współpracuje z: Michałem Urbaniakiem, Lorą Szafran, Zbigniewem Namysłowskim, Arturem Dutkiewiczem, Mariuszem Lubomskim, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak. Na swoim koncie ma Złotą Płytę za projekt "Pogadaj ze mną" z tekstami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Nahornego.

Sebastian Iwanowicz – gitarzysta, aranżer, pedagog. Zakochany w muzyce gospel. Koncertował z: Vadimem Brodskim, Haliną Frąckowiak, Markiem Bałatą, Haliną Mlynkową, Wojciechem Karolakiem, Elżbietą Adamiak i in. Sebastian jest także współkompozytorem dwóch utworów na mojej płycie.

W projekcie, gościnnie, zagrali także:

perkusjonalista Bogusz Wekka, trębacz Robert Murakowski i gitarzysta Andrzej Gondek, którzy na co dzień współpracują z najbardziej uznanymi artystami polskiej sceny. 


Partnerzy


thumb_b6aee4d_resize_1920_1080.png      


stoart.org.plthumb_8727814_resize_1920_1080.png

kulturalni.pl


thumb_0745353_resize_1920_1080.png


piaseczno.euthumb_7062bcc_resize_1920_1080.png


okiemkamery.com


thumb_dcf8de6_resize_1920_1080.png

lirene.pl


Co już zrobiłam

Dzięki dotacjom ze STOARt-u, Centrum Kultury w Piasecznie oraz Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno nagrałam cały materiał w bardzo dobrych studiach w Warszawie (Studio Kamienica i Sonoria). Realizacją dźwięku zajął się Karol Mańkowski. Obecnie materiał czeka na mastering. Nawiązałam współpracę ze świetnym reżyserem Andre de la Cruz, który wraz ze swoją ekipą zrealizuje klip do pierwszego singla zapowiadającego płytę. Wspiera mnie także utalentowana fotograf Justyna Piech-Dubis, która wykona zdjęcia na okładkę płyty. 


Jak pomóc

Po prawej stronie znajdziesz proponowane nagrody (jeśli czytasz to przez komórkę - znajdziesz je na dole).

Wybierz taką, która najbardziej Cię interesuje i wesprzyj projekt finansowo.


Na co zbieram

- postprodukcja płyty (mix&mastering)

- wynagrodzenie muzyków

- oprawa graficzna płyty i kampanii (projekty materiałów promocyjnych, okładki płyty, plakatu itp.)

- realizacja klipu promującego płytę

- druk okładki i tłoczenie płyt przeznaczonych do promocji

- opłata ZAIKS

- koszty operacyjne kampanii (wysyłek pocztowych, przygotowania kampanii, itp.)


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę