Nowy album Samuela Barona z Marcinem Borsem - #PayThePiper

Projekt
zakończony
2346
/ 15000 zł
34
wspierających
 

thumb_672caf1_resize_1920_1080.png


SAMUEL BARON - młody kompozytor i wokalista o niespotykanym brzmieniu, zręcznie lawirujący pomiędzy różnymi odmianami rocka i współczesnej muzyki elektronicznej.
thumb_3b7c8bd_resize_1920_1080.png


MARCIN BORS - producent muzyczny i multiinstrumentalista, kilkukrotny laureat Fryderyków, którego albumy (m. in. takich wykonawców jak Lao Che, Pogodno, Mrozu, Myslovitz, HEY, Gaba Kulka, Nosowska, BiFF) wielokrotnie okryły się złotem i platyną. Kreuje jedyne w swoim rodzaju brzmienia i słynie z tego, że widzi prawdziwy potencjał wykonawców i potrafi wyciągnąć z nich to, co najlepsze.
Samuel Baron ma na koncie trzy płyty. Na wszystkie zarobił sam imając się różnych zajęć: mył podłogi, na rowerze rozwoził obiady z bistro, stał za barem, sprzedawał zabawki, robił hot-dogi, zmywał naczynia.

Dwa z trzech albumów nagrywał w dużej mierze w domu. Niech sam ten fakt świadczy, że nic go nie powstrzyma przed robieniem muzyki, zwłaszcza nie zrobią tego pieniądze.

Ale porównajmy tylko stary materiał z poprzednich albumów z nowymi singlami, które zrealizował z Marcinem Borsem. Nie sposób nie dostrzec różnicy - dobre studio, producent z prawdziwego zdarzenia i nagle nasz, lokalny songwriter brzmi jak zagraniczna gwiazda.

Pytanie brzmi teraz, co my z tym zrobimy?

Gdy usłyszałem demo piosenki “In Love (With Myself)” - nie miałem żadnych wątpliwości. Wiedziałem, że chcę natychmiast zmierzyć się w realu z kimś, kto w tak lekki i niewymuszony sposób upichcił mieszaninę Syda Barretta, Briana Eno i niczym nie skrępowanego samouwielbienia. Prawdziwym przełomem okazał się moment, w którym spotkaliśmy się z Samuelem w studio i ruszyliśmy w pierwszą wspólną 12 godzinną podróż. (...) Podróż na tyle ekscytującą i wyjątkową dla nas obu, że zdecydowaliśmy się połączyć siły na dłuższy czas, oddać się w pełni wspólnym działaniom i zaproponować państwu pełnometrażową, w pełni autorską wypowiedź.

    -Marcin Bors

Kwota 15 000 PLN zawiera w sobie koszt wynajmu studia (aby artyści mogli sobie pozwolić na relatywną swobodę działania), opłacenie personelu nagrań oraz tłoczenie płyty w formacie CD, a także umieszczenie jej na serwisach streamingowych (Spotify, iTunes Store, Tidal i innych).Wspierając Mod Music Red Label, wspierając akcję #paythepiper, wspierasz rozwój Polskiej muzyki idącej pod prąd komercyjnych trendów. Stajesz się aktywnym współuczestnikiem kultury!


-Sandra Braksator, wiceprezes Fundacji z Pasją


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę