Budowa domku kopułowego 35m2 nr 3

Projekt
zakończony
0
/ 75000 zł
0
wspierających
 

CEL ZBIÓRKI:

Celem jest wybudowanie i wyposażenie domku na wynajem w kolorze zielonym. Finalnie ma ich być 9 - każdy w innym kolorze. Ta zbiórka dotyczy jednego z nich. Pragnę by domek oraz otoczenie było przyjazne również dla osób niepełnosprawnych. Uzyskana kwota powinna wystarczyć na wybudowanie takiego domku całorocznego. Materiały do budowy jakie przewiduję to Ytong lub Pianobeton - obydwa materiały są przyjazne dla organizmu człowieka. Ściany będą jednowarstwowe.

Zdaję sobie sprawę, że próg jest wysoki, jednak jestem optymistką i wiem, że w kupie siła!

NAGRODY:

Jeżeli podoba się Tobie kilka nagród które proponuję to śmiało! Możesz wesprzeć kilka razy projekt korzystając z więcej niż jednej nagrody :-).

Jeżeli jednak nie znalazłeś interesującej Ciebie nagrody to skontaktuj się ze mną. Być może preferujesz wymianę barterową lub chcesz zachować anonimowość a projekt wydał się Tobie na tyle interesujący by dołożyć do niego swoją cegiełkę. A może jesteś wykonawcą i chciałbyś poprowadzić budowę? Dzięki temu przedsięwzięciu Twoje portfolio byłoby bogatsze o niestandardowe wykonawstwo. Nie mam jeszcze wybranej ekipy budowlanej, więc jestem otwarta na propozycje.

Zapraszam również osoby z dużym kapitałem, które chętnie wspierają przedsięwzięcia związane z naturą i ekologią. Z miłą chęcią nawiążę współpracę z Filantropami, Fundacjami i Biznesmenami.

O MNIE:

20953507_1445941512157730_19190037333854Witajcie. Mam na imię Aneta. Chcąc określić się jednym zdaniem mogę powiedzieć, że mam ścisły umysł (wykształcenie techniczne) i duszę artysty (hobby: rzeźba, malarstwo i tworzenie małych cudeniek cieszących oko) - tak właśnie bym to ujęła. Dzięki wszechstronności i paru talentom jestem w stanie zaoferować Wam progi z różnych dziedzin. Mam nadzieję, że każdy chętny bycia Wspierającym w moim Projekcie znajdzie coś dla siebie. Jeżeli nie, to napisz mi co chciałbyś zobaczyć po prawej stronie, jeżeli będę potrafiła to ogarnąć to z chęcią dołożę kolejny próg z nagrodą w atrakcyjnej dla Ciebie kwocie wsparcia.


W PIGUŁCE:

Przejdę teraz do sedna sprawy :) Otóż wraz z grupą przyjaciół tworzymy eko-osadę w przepięknej turystycznej okolicy u podnóża gór izerskich -> Karkonosze, w której każdy chętny będzie mógł wynająć 4-osobowy dom kopułowy w atrakcyjnej dla Wspierających cenie. Dodatkowo biorąc udział we wsparciu przedsięwzięcia możesz otrzymać projekt domu kopułowego według którego zostaną wybudowane budynki z inwestycji. Będziesz mógł się również nauczyć budować kopułę biorąc udział w warsztatach. Poza tym przewidzianych jest sporo innych nagród dla Wspierających.

W sumie na 18 ha docelowo osiądzie 10 rodzin (+/-), każda w innym terminie. Ja przecieram szlaki i jako pierwsza zamierzam ruszyć z I etapem inwestycji, w którym finalnie do wynajęcia będzie dziewięć 35m2 domów kopułowych. Domki mają być całoroczne, a całość ulokowana na jednym hektarze. 


Jeżeli chcesz wspomóc mnie w tym przedwsięwzięciu będę wdzięczna. Projekt ten jest czymś mało spotykanym zarówno na rynku budowlanym jak i turystycznym. Niecodzienna bryła i redukcja kosztów budowy dla chcących wybudować domek na zgłoszenie jest atrakcyjna.

Poza tym jest to zupełnie innowacyjna propozycja dla urlopowiczów. Nie spotkałam się z ofertą turystyczną umożliwiającą spanie w okrągłym domu. Ja miałam okazję nocować u prywatnej osoby i dziękuję za to niezapomniane doświadczenie. Dzięki niemu zakochałam się w tej architekturze i pragnę udostępnić tą możliwość wszystkim chętnym by doświadczyli czegoś innego, niestandardowego.

Gorąco zapraszam do dołożenia swojej cegiełki w utworzenie niezapomnianego miejsca wyjętego z dnia codziennego i jakże innego od ofert baz noclegowych dostępnych na rynku.

CO ZYSKASZ WSPIERAJĄC PROJEKT:

ZDROWIE, RUCH, ROZRYWKĘ, EGZOTYKĘ ...

ZDROWIE:
- Osada jest usytuowana w turystycznym regionie, 3km od Świeradowa Zdrój u podnóża gór izerskich w Karkonoszach;
- Świeże górskie powietrze, wody zdrojowe, tereny uzdrowiskowe.
- W sezonie dostęp do ekologicznych upraw na terenie ośrodka (warzywa, owoce i zioła) oraz do miodu z własnych pasiek.

RUCH:
- W okolicy jest mnóstwo atrakcji turystycznych:
a) letnich (szlaki turystyczne piesze i rowerowe);
b) zimowych (oświetlony stok narciarski widoczny z osady);
c) całorocznych (zwiedzanie, wędrówki piesze i rowerowe).

ROZRYWKA:
- Siłownia na świeżym powietrzu.
- Plac zabaw dla dzieci.
- Ognisko na wysepce.
- Staw kąpielowy.

EGZOTYKA:
- Domki jedyne w swoim rodzaju, nie znajdziecie na wynajem nigdzie indziej takiej atrakcji. Okrągły dom jest atrakcją samą w sobie bo:
a) w centralnej części kopuły zmęczony człowiek szybciej odzyskuje siły. Badania radiestezyjne wskazują iż w tej części budynku poziom energii osiąga 20tyś. jednostek w skali Bovisa (w zależności od średnicy kopuły);
b) osoby chore szybciej wracają do zdrowia;
c) przepływ powietrza i energii w kopule układa się w torus;
d) różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz to +4st.C (przykład dla kopuły o powierzchni około 100m2). Zatem zimą w okresie grzewczym zużywa się "paliwo" do osiągnięcia +18st.C a w kopule jest 22st.C. Fenomen ten wynika między innymi z samego kształtu;
e) kopuła ściąga energię do środka, dlatego między innymi w kopule jest cieplej;
f) poprzez specyficzny obieg powietrza w kopule kurz nie osadza się tak szybko jak w tradycyjnych budynkach;
g) ciężko znaleźć jest kąt w którym można postawić niegrzeczne dziecko by się uspokoiło ;-).

O PROJEKCIE:

Postanowiłam rozbić całą inwestycję na dziewięć projektów, by zwiększyć szanse powodzenia całego planu. Wybudowane zostanie tyle domków ile osiągnie sukces dzięki również Waszemu wkładowi. Jest duża pula atrakcyjnych nagród. Myślę, że każdy kto chce wesprzeć projekt znajdzie coś dla siebie.

Kwota wsparcia będzie przeznaczona na budowę i wyposażenie 35m2 domku kopułowego. Środki z projektu, które pozostaną, przeznaczę w pierwszej kolejności na infrastrukturę, czyli: ścieżki, zazielenienie, utwardzenie terenu, miejsca parkingowe, odprowadzenie ścieków, zaopatrzenie w elektryczność, ogrzewanie, wodę itp. a reszta na zagospodarowanie przestrzeni: staw z wysepką na której będzie możliwość urządzania ogniska, siłownia na świeżym powietrzu, labirynt w którym dzieci będą szukały i poznawały rośliny jadalne - głodne stamtąd nie wyjdą ;-) oraz bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych. Jeżeli tych środków nie wystarczy na dodatkowe inwestycje to nic nie szkodzi, one i tak powstaną tylko trochę później :-).

Zapraszam gorąco do wzięcia udziału i wsparcia. Nic nie tracisz a możesz zyskać niezapomniany weekend, urlop, wakacje czy ferie dla rodziny lub grupy przyjaciół.


thumb_6bec488_resize_1920_1080.jpgthumb_3e2658e_resize_1920_1080.jpgthumb_2192e78_resize_1920_1080.jpgthumb_52ec871_resize_1920_1080.jpgthumb_2c271bf_resize_1920_1080.jpgthumb_9db33e2_resize_1920_1080.jpgthumb_29d0ac8_resize_1920_1080.jpgthumb_11e4b31_resize_1920_1080.jpgthumb_172c9c8_resize_1920_1080.jpgthumb_480ee2d_resize_1920_1080.jpgthumb_4d35d01_resize_1920_1080.jpg


Docelowo w pierwszym etapie inwestycji zaplanowanych jest dziewięć domków kopułowych, każdy w innym kolorze. W zależności od powodzenia przedsięwzięcia wybudowanych i oddanych do Waszej dyspozycji zostanie tyle, ile finalnie projektów zakończy się sukcesem.

600_600_limit_original_99_zbddya.jpeg

TEREN I OKOLICE:

Domki będą całoroczne, położone w atrakcyjnym turystycznie regionie w gminie Mirsk w województwie dolnośląskim. Wieś nazywa się Kamień i jest przytulnym, położonym z dala od głównych ulic i zgiełku miast miejscem, idealnym na zaplanowanie wycieczek i wypoczynku w ciszy i spokoju. Stres? Jaki stres? Tutaj zapomnisz o nim. W okolicy jest sporo szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz wiele atrakcji zimowych a także tych, które można "uprawiać" również poza sezonem.

thumb_5c7e2ba_resize_1920_1080.jpgthumb_46570c4_resize_1920_1080.jpgthumb_77fdc4a_resize_1920_1080.jpg


Spokojnie zaplanujesz pobyt dwutygodniowy i każdy dzień będzie związany z innymi atrakcjami. Przykładowo Świeradów Zdrój jest oddalony o 4km a w nim ok. 2,5 km oświetlonych tras narciarskich. Zimą z osady widać właśnie ten oświetlony stok. Są też dwa wodospady do których latem przyjeżdżają całe rodziny by pobyć nad wodą i odpocząć od wędrówek i zwiedzania.

Przez Kamień przebiega jedna z tras rowerowych: Szlak żółty: Mirsk - Sępia Góra, a w okolicy jest ich więcej.

W godzinkę piechotą dotrzesz do Wolimierza w którym organizowane są Festiwale na których spotykają się pozytywnie zakręceni ludzie. Do Szklarskiej Poręby jest 25km. Do Karpacza 45km. Do czeskiego miasteczka Nove Mesto jest tylko 15km, do niemieckiej granicy około 50km. A jak zapragniesz powrotu, choć na chwilę, do wielkomiejskich atrakcji to Jelenia Góra jest o rzut beretem - tylko 30km. Lokalizacja inwestycji jest naprawdę bardzo dobra. A okolicznych atrakcji oferowanych urlopowiczom nie zabraknie. Może się wręcz zdarzyć, że czasu Wam braknie by wszystko "zaliczyć" za jednym razem, więc nie wykluczone, że spotykać będziemy się wielokrotnie w czasie kolejnych urlopów czy weekendów.

Nie zapomniałam też o osobach, które po prostu będą chciały odpocząć na miejscu. W drugim etapie inwestycji będzie całoroczny dostęp do groty solnej i sauny, zimowego ogrodu umieszczonego pod przezroczystą kopułą geodezyjną. Planowane też są kuligi gdy śnieg dopisze. Latem i wczesną jesienią uczestnicy "turnusu" będą mieli dostęp do owoców, ziół, miodu i warzyw ekologicznych oraz do gier i zabaw na świeżym powietrzu - siłownia pod chmurką, plac zabaw dla dzieci, labirynt edukacyjny z roślinami jadalnymi. Przewidywanych atrakcji jak widać jest co niemiara.

Mam mnóstwo pomysłów i by je zrealizować potrzebuję Was - Inwestorów! Jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem to pierwszych urlopowiczów przywitam już w sezonie zimowym 2019 roku! Zatem już teraz możecie planować Święta 2019 i Sylwestra 2019/2020 pod Kopułą :-D

ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE:

- kopuła całoroczna;
- ściana jednowarstwowa z Ytong Energo+ 36,5cm;
- pokrycie: jak się da to gont a jak nie, to barwiony tynk wodoodporny - paroprzepuszczalny;
- podniesienie ściany o 120cm;
- antresola na wysokości max. 250cm;
- rozwiązania typu:
   a) studnia,
   b) kolektory słoneczne, turbina wiatrowa + akumulacja energii,
   c) oczyszczalnia ekologiczna lub szambo (w ostateczności),
   d) oświetlenie na 12V/24V,
   e) ogrzewanie elektryczne kominkiem lub grzejniki kanałowe,
   f) bojler elektryczny 30L do max. 80L,
  g) ekonomiczne gospodarowanie wodą i energią elektryczną poprzez zastosowania typu - baterie z termostatem i regulacją przepływu wody,
   h) wyposażenie typowe z tzw. sieciówek lub wykonane własnoręcznie np. półki, regały.


thumb_b59261e_resize_1920_1080.jpgthumb_124d3ae_resize_1920_1080.jpgthumb_44dbdc6_resize_1920_1080.jpgthumb_61bf9c3_resize_1920_1080.jpgthumb_3f0875f_resize_1920_1080.jpgthumb_63a50e0_resize_1920_1080.jpg

* * * * * * ZAPRASZAM * * * * * *

Znajdziesz mnie na Facebook. Osada ma też swój FanPage.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę