AKCJA PUBLIKACJA - OPEN CALL MAGAZINE

WESPRZYJ
472
/ 5000 zł
7
wspierających
25 dni
do końca
zbiórki
Opencall magazine to projekt, który ma na celu umożliwienie młodym twórcom (fotografom, projektantom mody, młodym niezależnym markom, a także artystom konceptualnym) prezentację swoich dzieł szerszej publiczności w Polsce, Londynie oraz Mediolanie. Jako twórcy, czyli artyści działający od lat na polskim rynku prasowym, stykaliśmy się z hermetycznie zamkniętym środowiskiem, nie wpuszczającym w swe kręgi nowych ,,świeżych" nazwisk. Wiemy, jak trudno jest w Polsce uzyskać publikację swoich prac w prasie. Na zachodzie czasopisma działające na zasadzie open call'u dla artystów świetnie prosperują, a w Polsce, mimo zapotrzebowania na takie platformy, żaden magazyn nie jest otwarty na nieznanych. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy ruszyć z nowym projektem.
MISJA
Naszą misją jest odkrywanie nieodkrytych talentów i doszlifowywanie tych już znalezionych. Wierzymy, że mamy w kraju uzdolnionych twórców i wiecie co? Chcemy ich pokazać światu!
 
GDZIE?
Miejsca dystrybucji magazynu to przede wszystkim Mediolan i Londyn, ale nie zabraknie nas również w największych miastach w Polsce.

thumb_a058c97_resize_1920_1080.jpg

Znajdziecie nas w galeriach sztuki, bookstorach,podczas fashion weeków, na festiwalach artystycznych i fotograficznych. Pierwszy numery Opencall magazine będzie darmowy. Do tego jednak potrzebujemy Waszej pomocy. 
NASI PARTNERZY:
thumb_c323954_resize_1920_1080.JPG
Kowalski, czy da Vinci? Nieważne.
Każde wydanie przyjmie formę otwartej rekrutacji dla artystów - open call'u. Dzięki temu jesteśmy dostępni dla wszystkich kreatywnych twórców, którzy mają odwagę sięgnąć po swoje marzenia. Wystarczy wysłać nam swoje prace. Nikogo nie faworyzujemy - nie ważne, czy tworzysz we własnej piwnicy, czy w wielkiej pracowni...Wiecie co? Stawiamy na kreatywność! Czas pokazać polskich artystów światu! Jesteśmy otwarci na twórców wszelakiej maści - nie tylko fotografów, również stylistów, ilustratorów, malarzy, grafików, podróżników, rzeźbiarzy czy performerów. Może właśnie Ciebie szukamy?

thumb_049673e_resize_1920_1080.jpg


REKRUTACJA
Do pierwszego numeru Opencall magazine zgłosiło się ponad 300 artystów z kategorii fotografia, moda, muzyka oraz sztuka wizualna. Wsparli nas doświadczeni eksperci - teoretyk fotografii i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego - Andrzej Zygmuntowicz, duet fotografów modowych Kulesza&Pik, malarz i wykładowca UW - Piotr Janowczyk, dziennikarz TVN i kolekcjoner sztuki - Łukasz Radwan oraz kuratorka i właścicielka galerii sztuki w Mediolanie - Stefania Carozzini. 

CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?

dostaliśmy ponad 300 zgłoszeń do pierwszego numeru!Prawie 1000  lajków na Facebooku!Około 2000 followersów na Instagramie!Sesję okładkową ze zwyciężczynią Britain's Next Top Model UK - piękną Lauren Lambert, stworzoną w marmurowych górach we Włoszech!partnerstwo z 6 ekspertami, którzy wybrali najlepsze prace do #1 numeruCudowną ekipę, która z pasją i zaangażowaniem i non-profit tworzy Opencall magazine!

 

NA CO POTRZEBUJEMY PIENIĘDZY? 
Na wydrukowanie pierwszego numeru magazynu oraz jego dystrybucję do Londynu, Mediolanu oraz największych miast w Polsce. Jeśli uda nam się zebrać więcej niż minimalną kwota, którą potrzebujemy do druku 1.000 egzemplarzy, fundusze przeznaczymy na dodatkowe działania. W takiej sytuacji zwiększymy nakład i trafimy do większej ilości miejsc, w których będziemy mogli promować polską sztukę. 
CO DAJEMY W ZAMIAN? 
ARTYSTOM
Umożliwiamy polskim twórcom publikację ich dzieł w kraju i zagranicą. Wiemy, jak ogromny ma to wpływ na rozwój artystycznej kariery. Promujemy Polskę i Polaków. Umożliwiamy kontakt z potencjalnymi nabywcami oraz galeriami sztuki w kraju i za granicą.

thumb_e556dde_resize_1920_1080.jpg
DARCZYŃCOM
Oferujemy niepowtarzalne nagrody takie jak m.in: prywatna wizerunkowa sesja zdjęciowa przygotowana przez ekipę Opencall, specjalne dzieła stworzone indywidualnie dla darczyńców czy wydruki wspaniałych dzieł stworzonych przez wyróżnionych przez naszych ekspertów utalentowanych artystów.
thumb_eaec483_resize_1920_1080.jpg
thumb_4e01ed0_resize_1920_1080.jpg
KIM JESTEŚMY?
Artystami, studentami kierunków artystycznych, absolwentami studiów marketingowych, biegłymi znawcami języka włoskiego, doświadczonymi fotografami, każdy z nas jest inny, nasze pasje się przeplatają i uzupełniają. Część z nas poznała się studiując w Mediolanie, część w Polsce. Jesteśmy młodymi ludzmi z dużymi ambicjami, głowami pełnymi pomysłów, energią do poznawania świata. Poznajcie nas, przedstawiamy się Wam w hashtagach: 

thumb_80beb0b_resize_1920_1080.jpg
HANIA KANTOR:
#fotografmody, #Londyn #geometria #fashion #redaktornaczelny
JUSTYNA SMOLARCZYK:
#communication #włoski #Mediolan #model #managing director
PAULINA MAZUREK:
#PR#fotografia, #dziennikarz, #polskiekino, #kolaż
PATRYK WIŚNIEWSKI:
#grafik, #warszawa, #fashion, #trendsetting
MARGUO BARANTSEVA:
#filmowiec #redaktor #ilustracjacyfrowa #ludzie
PAULINA KOŚCIK:
#redaktor #teatr #fotografia #jazz 
IZABELA JANIA:
#redaktor #make-up artist #italianistyka #minimalizm
GDZIE MOŻESZ NAS ZNALEŹĆ?

thumb_0c40aca_resize_1920_1080.jpg
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę