AKCJA PUBLIKACJA - OPEN CALL MAGAZINE

Projekt
zakończony
2644
/ 5000 zł
34
wspierających
 

thumb_aa8f0e6_resize_1920_1080.jpg


Opencall magazine to nowopowstający magazyn drukowany, który ma na celu umożliwienie młodym twórcom (fotografom, muzykom, projektantom mody, młodym niezależnym markom, artystom konceptualnym, rzeźbiarzom, malarzom, grafikom, a także innym twórcom) prezentację swoich dzieł szerszej publiczności w Polsce, Londynie oraz Mediolanie. Wiemy, jak trudno jest w Polsce uzyskać publikację swoich prac w prasie. Sami stykaliśmy się z hermetycznie zamkniętym środowiskiem, nie wpuszczającym w swe kręgi nowych ,,świeżych" nazwisk. Na zachodzie czasopisma działające na zasadzie open call'u (otwartego naboru) dla artystów świetnie prosperują. W Polsce brakuje takiej platformy, a zapotrzebowanie na takie inicjatywy jest ogromne. Z tego właśnie powodu postanowiliśmy ruszyć z nowym projektem. Mamy wsparcie Romy Gąsiorowskiej, duetu Kulesza&Pik, Łukasza Radwana, Andrzeja Zygmuntowicza, Piotra Janowczyka, Stefanii Carozzini, Radia Kampus, Radia Czwórka...  Teraz czekamy na Ciebie! 

MISJA
Naszą misją jest odnajdywanie nieodkrytych talentów i doszlifowywanie tych już znalezionych. Wierzymy, że mamy w kraju uzdolnionych twórców i wiecie co? Chcemy ich pokazać światu!
 
GDZIE?
Miejsca dystrybucji magazynu to największe miasta w Polsce oraz Mediolan i Londyn. Poszukujemy kolejnych zagranicznych partnerów i chcemy, żeby Polska sztuka podbiła serca Europejczyków. Znajdziecie nas w galeriach, bookstore'ach, domach aukcyjnych, showroomach, butikach, na targach i wydarzeniach kulturalnych. 

thumb_a058c97_resize_1920_1080.jpg

Chcemy, żeby pierwszy numer Opencall magazine był darmowy. Do tego jednak potrzebujemy Waszej pomocy. 
NASI PARTNERZY:
thumb_c323954_resize_1920_1080.JPG
Kowalski, czy da Vinci? Nieważne.
Każde wydanie przyjmie formę otwartej rekrutacji dla artystów - open call'u. Dzięki temu jesteśmy dostępni dla wszystkich kreatywnych twórców, którzy mają odwagę sięgnąć po swoje marzenia. Wystarczy wysłać nam swoje prace. Nikogo nie faworyzujemy - nie ważne, czy tworzysz we własnej piwnicy, czy w wielkiej pracowni... Wiecie co? Stawiamy na kreatywność! Czas pokazać polskich artystów światu! Jesteśmy otwarci na twórców wszelakiej maści - nie tylko fotografów, również stylistów, ilustratorów, malarzy, grafików, podróżników, rzeźbiarzy, performerów, i ... może właśnie Ciebie szukamy?

thumb_049673e_resize_1920_1080.jpg


REKRUTACJA
Do pierwszego numeru Opencall magazine zgłosiło się ponad 300 artystów z kategorii fotografia, moda, muzyka, podróże oraz sztuka wizualna. Wsparli nas doświadczeni eksperci - teoretyk fotografii i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego - Andrzej Zygmuntowicz, duet fotografów modowych Kulesza&Pik, malarz i wykładowca UW - Piotr Janowczyk, dziennikarz TVN i kolekcjoner sztuki - Łukasz Radwan oraz kuratorka i właścicielka galerii sztuki w Mediolanie - Stefania Carozzini. 

CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?

Dostaliśmy ponad 300 zgłoszeń do pierwszego numeru! Stworzyliśmy sesję okładkową ze zwyciężczynią Britain's Next Top Model UK - piękną Lauren Lambert, odbyła się w marmurowych górach we Włoszech. Współpracujemy z Romą Gąsiorowską, wywiad i sesja z aktorką pojawią się  w pierwszym numerze. Naszymi partnerami jest także 6 ekspertów, którzy wybrali najlepsze prace do #1 numeru. Mamy cudowną ekipę, która z pasją, zaangażowaniem i non-profit tworzy Opencall magazine!

 

NA CO POTRZEBUJEMY PIENIĘDZY? 
Na wydrukowanie pierwszego numeru magazynu oraz jego dystrybucję do Londynu, Mediolanu oraz największych miast w Polsce. Jeśli uda nam się zebrać więcej niż minimalną kwotę, którą potrzebujemy do druku 1.000 egzemplarzy, fundusze przeznaczymy na dodatkowe działania. W takiej sytuacji zwiększymy nakład i trafimy do większej ilości miejsc, w których będziemy mogli promować polską sztukę. 

CO DAJEMY W ZAMIAN? 
ARTYSTOM

Umożliwiamy polskim twórcom publikację ich dzieł w kraju i zagranicą. Wiemy, jak ogromny ma to wpływ na rozwój artystycznej kariery. Promujemy Polskę i Polaków. Umożliwiamy kontakt z potencjalnymi nabywcami oraz galeriami sztuki w kraju i za granicą.

thumb_e556dde_resize_1920_1080.jpg
DARCZYŃCOM

Oferujemy niepowtarzalne nagrody takie jak m.in: prywatna wizerunkowa sesja zdjęciowa przygotowana przez ekipę Opencall, specjalne dzieła stworzone indywidualnie dla darczyńców czy wydruki wspaniałych dzieł stworzonych przez wyróżnionych przez naszych ekspertów utalentowanych artystów.
thumb_eaec483_resize_1920_1080.jpg
thumb_4e01ed0_resize_1920_1080.jpg
KIM JESTEŚMY?

Artystami, studentami kierunków artystycznych, absolwentami studiów marketingowych, biegłymi znawcami języka włoskiego, doświadczonymi fotografami... Każdy z nas jest inny, nasze pasje się przeplatają i uzupełniają. Część z nas poznała się studiując w Mediolanie, część w Polsce. Jesteśmy młodymi ludźmi z dużymi ambicjami, głowami pełnymi pomysłów, energią do poznawania świata. Poznajcie nas, przedstawiamy się Wam w hashtagach: 

thumb_80beb0b_resize_1920_1080.jpg
HANNĄ KANTOR:
#fotografmody, #Londyn #geometria #fashion #redaktornaczelny
JUSTYNA SMOLARCZYK:
#communication #włoski #Mediolan #model #managing director
PAULINA MAZUREK:
#PR #fotografia #dziennikarstwo #podróże #kolaż
PATRYK WIŚNIEWSKI:
#grafik #warszawa #fashion #trendsetting
MARGUO BARANTSEVA:
#filmowiec #redaktor #ilustracjacyfrowa #ludzie
PAULINA KOŚCIK:
#redaktor #teatr #fotografia #jazz 
IZABELA JANIA:
#redaktor #make-up artist #italianistyka #minimalizm

GDZIE MOŻESZ NAS ZNALEŹĆ?

thumb_0c40aca_resize_1920_1080.jpg
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę