Play&Pray: On miłością jest

Projekt
zakończony
10300
/ 10000 zł
139
wspierających
 

Od 10 lat, jako Play&Pray, gramy muzykę uwielbieniową – prowadziliśmy uwielbienia i warsztaty w całej Polsce, a w 2016 roku zagraliśmy mały, skromny, koncert pieśni wielkopostnych, w kościele Braci Kapucynów w Krakowie. Część nagrań z tego koncertu znajdziecie na naszym kanale youtube – wtedy, w okrojonym gronie, przedstawiliśmy Wam nasze wersje tradycyjnych pieśni pasyjnych, nagraliśmy koncert telefonem, wrzuciliśmy na youtube. Koncertowaliśmy dalej, aż w końcu – ciesząc się ogromnym wsparciem Was, naszych fanów i przyjaciół – nagraliśmy płytę Królestwo”. I kiedy po premierze naszego debiutanckiego krążka zadawaliśmy sobie pytanie co dalej?” wróciliśmy do tych nagrań, aranży i pieśni tradycyjnych – no i cóż, zaaranżowaliśmy je od nowa, dodaliśmy elektronikę i nagraliśmy wersje studyjne. Teraz mamy dla Was nową płytę.Już naprawdę niewiele trzeba, żeby mogła się znaleźć w Waszych rękach – chcemy, żeby nasze talenty, które oddaliśmy w całości Bogu i Jego chwale, a w tym konkretnym projekcie, dziękczynieniu za cierpienie Jezusa Chrystusa na Krzyżu, mogły do Was przemówić, a we wdzięczności za cierpienie – odnaleźć miłość. Wierzymy, że ponownie staniecie się częścią naszej muzyki wspierając wydanie naszego (drugiego już) krążka.


Płyta

Płyta ostatecznie będzie się składać z 9 utworów – 7 aranżacji polskich pieśni pasyjnych i dwóch utworów autorskich.


Utwory na płycie wykonują:

Anna Madej – wokal

Kasia Blat – wokal

Kamil Tor – instrumenty klawiszowe

Kuba Broniewski – gitary

Rafał Hajduga – gitara basowa, kontrabas

Szymon Madej – perkusja


Lista utworów:

1. Zmiłuj się nade mną Boże (sł. K. Blat/ na podstawie Psalm 51, muz. K. Blat, arr. S. Madej)

2. Krzyżu Święty nade wszystko (trad., arr. R. Hajduga)

3. Zawitaj Ukrzyżowany (trad., arr. A. Madej, S. Madej)

4. On miłością jest (sł. K. Blat, muz. K. Blat, A. Madej, arr. S. Madej)

5. Jaśnieje Krzyż Chwalebny (sł. Wenancjusz Fortunat, muz. Paweł Bębenek, arr. A Madej, S. Madej)

6. Dobranoc Głowo Święta (trad., arr. S. Madej)

7. Jezu Chryste Panie Miły (sł. A. Różniatowski, arr. K. Blat, A. Madej, S. Madej)

8. Króla wznoszą się znamiona (sł. Wenancjusz Fortunat, muz. ks. A. Odrobina, arr. R. Hajduga)

9. Wisi na Krzyżu (trad., arr. R. Hajduga)


Płytę nagraliśmy jesienią zeszłego roku – pozostały nam do pokrycia koszty miksu i masteringu, którym ponownie zajmie się Maciek Stach, tłoczenia, promocji oraz okładki płyty, za którą odpowiedzialna jest Karolina Styczeń. Wierzymy, że możemy na Was liczyć!Nagrody

Chcemy, żebyście byli częścią tej płyty – chcemy też poznać Was lepiej. Dlatego ponownie przygotowaliśmy dla Was wiele nagród, umożliwiających wsparcie naszego projektu. Możemy napisać maila z osobistym podziękowaniem, wysłać płytę w formacie mp3 w dniu premiery. Możecie również dostać krążek z podpisami zespołu, krążek i lekcję emisji z Anią Madej lub Kasią Blat (które zawodowo zajmują się nauczaniem śpiewu), krążek i lekcję z Szymonem Madejem, naszym perkusistą. Jeśli będziesz chciała/chciał ponieść naszą muzykę dalej – mamy możliwość podzielenia się akordami oraz zapisem nutowym partii wokalnych (lead sheets). Anna Madej – dyrygentka, na co dzień pracująca z chórami Gospel Voice, Grodzka Gospel i prowadząca krakowski oddział Szkółki TGD, może poprowadzić warsztaty wokalne dla zespołu lub chóru, możecie również zaprosić Play&Pray na koncert lub warsztaty.


Każda, nawet najmniejsza wpłata, przybliża nas do realizacji naszego celu – bardzo liczymy na Wasze wsparcie!

Kim jesteśmy?


thumb_20f2d66_resize_1920_1080.png


Katarzyna Blat – wokalistka, autorka piosenek, logopeda, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczy wokalistyki jazzowej w Państwowej Szkole Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.


thumb_1507e2e_resize_1920_1080.jpgAnna Madej – wokalistka, dyrygentka, liderka uwielbienia, autorka piosenek, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w całej Polsce, obecnie na stałe związana z chórami Gospel Voice i Grodzka Gospel oraz krakowskim oddziałem Szkółki TGD.thumb_4eba9c4_resize_1920_1080.png


Jakub Broniewski – gitarzysta, autor pieśni uwielbienia, nauczyciel, prowadzi warsztaty gitarowe oraz zespoły muzyczne w Polsce i za granicą. Jest liderem uwielbienia we wspólnocie „Głos na pustyni” w Krakowie. Na stałe związany z Play&Pray.


thumb_5ee50b2_resize_1920_1080.png


Rafał Hajduga – kontrabasista, gitarzysta basowy oraz aranżer. Obecnie koncertuje i nagrywa płyty z Gabi Blachą oraz zespołami: Play&Pray, Retrospektakl. Jako sideman występował z wieloma wybitnymi artystami takimi jak: Janusz Muniak, Vadim Brodski, Ania Rusowicz, Stanisław Soyka, Woytek Mrożek, Polska Orkiestra Radiowa, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, The Dumplings, Yuuki, New Life’m, Deus Meus, Luna Voices.


thumb_fb0572e_resize_1920_1080.png


Szymon Madej – perkusista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Między innymi członek zespołów: Aga Derlak Trio, Bartosz Dworak Quartet, Joachim Mencel Artisena, Soundmeck. Występował na jednej scenie m.in. z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Peter Francis, Gerald T. Smith, Colin Vassel, Adam Sztaba, Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski. Wśród najważniejszych zdobytych nagród można wymienić: Grand Prix na Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa (2013, 2014), nagrodę indywidualną na Krokus Jazz Festival (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors (2013), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą (2015). Jako muzyk sesyjny w swoim dorobku posiada ponad 30 nagranych płyt.


thumb_61509fe_resize_1920_1080.png


Kamil Tor – pianista, autor piosenek. Prowadził warsztaty w Polsce i za granicą. Posiada wieloletnie doświadczenie w posłudze muzycznej we wspólnotach chrześcijańskich.


Gdzie możecie nas posłuchać?


Część utworów, które znajdziecie na płycie, mieliśmy już okazję zaśpiewać podczas koncertu Wielkopostnego u Kapucynów w Krakowie w 2016 roku. Przeglądając profil Play&Pray na youtube znajdziecie tam nasze wykonania, a także materiał z naszej pierwszej płyty Królestwo oraz wcześniejsze single.


Naszą pierwszą płytę można już znaleźć we wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych: Spotify, Apple Music, Tidal i innych.


Gdzie możecie nas spotkać?

Wszystkie informacje o projekcie będzie można znaleźć tutaj, ale zapraszamy na naszego facebooka i instagrama – tam informujemy o nowościach, koncertach i planach.


Do zobaczenia!Zespół Play&Pray


thumb_884061d_resize_1920_1080.png


Katarzyna Blat

Anna Madej

Jakub Broniewski

Rafał Hajduga

Szymon Madej

Kamil Tor


(zdjęcia wykorzystane w kampanii są autorstwa Krzysztofa Szlęzaka). 
Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę