O MUZYCE SIĘ NIE GADA (książka)

Projekt
zakończony
10938
/ 10000 zł
93
wspierających
 

Informacje o autorze: Maciej Geming to zakochany - zgoła nieprzytomnie - w muzyce na żywo, autor uparcie niezależny. Publicznie i oficjalnie pisze od 2013 roku, a swoje teksty publikuje głównie na autorskiej stronie internetowej free music stop. Pochłonięty i połknięty całkowicie przez scenę muzyki improwizowanej, bluesa i jazzu i ich przeróżne odmiany. Do dziś uczestniczył (jako słuchacz) w dokładnie 624 koncertach. Okazjonalnie organizator i inicjator przedsięwzięć kulturalnych, uczestnik konferencji naukowych, ostatnio aktywnie współpracujący z zespołem Gerrego Jablonskiego.

Obecnie jego zainteresowania krążą wokół muzyki (rozumianej jak najszerzej), filozofii i psychologii. Fascynat zdobywania wiedzy przede wszystkim poprzez bezpośrednie doświadczenia. Dumny mąż i ojciec dwójki dzieci. O MUZYCE SIĘ NIE GADA to jego wydawniczy debiut.


thumb_efcd733_resize_1920_1080.jpg


Książka jest zapisem 30 rozmów z wymienionymi powyżej muzykami... o muzyce. Jej przekorny tytuł powstał na pohybel słynnym słowom Franka Zappy o tym, że "pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze". 

Nie trzeba byłoby się tym słowom jakoś specjalnie przeciwstawiać, gdyby nie fakt, że 95% polskiego dziennikarstwa muzycznego przyjęło je niczym dogmat i istotnie - w warstwie słownej - muzyką się nie zajmuje.

W książce znajda się również szkice Łukasza Kacperczyka! Mała próbka poniżej.
thumb_0f5efc8_resize_1920_1080.jpg

Wydarzenie na Facebooku związane z książką: https://www.facebook.com/events/1796410223805708/

Zapraszam do wysłuchania kilku cytatów z książki zamieszczonych w powyższym filmie i w tych wrzucanych do aktualności.


Za najmniejszą nawet pomoc serdecznie dziękuję!

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę