Odpal DYM! Nowa płyta Studium Instrumentów Etnicznych

Projekt
zakończony
4870
/ 2000 zł
91
wspierających
 

KIM JESTEŚMY?

thumb_f9ef42f_resize_1920_1080.jpg

https://www.facebook.com/StudiumInstrumentowEtnicznych/

https://www.instagram.com/grupadym/

SIE – Studium Instrumentów Etnicznych to kreatywna grupa muzyków - performerów. Muzyka, którą tworzymy jest eklektyczna, składają się na nią takie elementy jak world music, psychodeliczny folk, psytrance, trance.

 „Studium Instrumentów Etnicznych to ośmioosobowa , transowa maszyna muzyczna … Grają bezkompromisowo i mają  świetne, poetyckie teksty(…)" Piotr Metz - dziennikarz, Trójka Polskie Radio - Lista Osobista

Koncert w Trójce. Studio im. Agnieszki Osieckiej

CO NAM SIĘ UDAŁO?

Udało im się wymyślić coś nowego o co we współczesnej muzyce trudno… Łączą transowość, liryczne teksty i minimalizm. Mają w sobie dzikość i entuzjazm, którego dziś poszukujemy w muzyce.”  Maciej Szajkowski – Kapela ze Wsi Warszawa, Ruta, Lelek; dziennikarz, Czwórka Polskie Radio - Folk Off

Wydaliśmy już między innymi:

thumb_05b5f08_resize_1920_1080.jpg


CZAS NA DYM...


thumb_cf93fa2_resize_1920_1080.jpg

Od pewnego czasu DYMimy dość ostro. Skomponowaliśmy utwory, wydaliśmy dwa single, nagraliśmy klip. Pozyskaliśmy pierwszych sponsorów (Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi).

Zarejestrowaliśmy 50% materiału w Studio United Records w Kielcach. Przed nami ostatnie szlify w studiu, mixy, mastering i druk. Nowa płyta jest w drodze.

DYM - MAKING OF:

DYMiSIE!

Miniony rok był dla Studium Instrumentów Etnicznych czasem przewartościowań. Nieco za kurtynę odchodzi psychodeliczna, diaboliczna ciemność; na scenie pozostaje pewność dobrze wybranego kierunku.

To tu, w naturze, cieniu włóczni, tarcz i dymów starożytnych pieców hutniczych otwiera się nowy rozdział naszej muzycznej ścieżki. Powstaje DYM - formacja dzika, rytmiczna, barbarzyńska, której podstawę stanowią melodyjne wokale.

Pierwszy singiel pod tytułem "Wszystko się kończy" przyniósł nam porównania do grup takich jak Wardruna, Omnia, Heilung. Trafił już na anteny radia (Radio Afera, Radio Malbork, Program IV Polskiego Radia).

Audycja Folk Off w Czwórce


CO CHCEMY ZROBIĆ?

  • Wydać płytę, w której zaklęta będzie dzikość, barbarzyństwo, namiętność
  • W formie książeczki do albumu opowiedzieć czym jest kultura przeworska
  • Nagrać klipy

MUZYKA...

Starożytne instrumenty, czuringi, bębny szczelinowe, bębny afrykańskie, flety, łuki grające i inne instrumenty etniczne są tłem dla opowieści o namiętności, zwierzęcości, odnajdywaniu w sobie barbarzyńcy, tęsknocie i pięknie prostego życia. Utwory, które tworzymy są literackim i muzycznym wyobrażeniem atmosfery towarzyszącej kulturze przeworskiej. Czerpiemy z naszych korzeni, podkreślając wartość muzyki jako czynnika scalającego wspólnotę plemienną. Razem z nami zanurzcie się w DYMie, poczujcie namiętność, dzikość, stwórzcie z nami plemię!


…I HISTORIA

thumb_cb2445d_resize_1920_1080.jpg

Oprócz warstwy muzycznej, drugim elementem składającym się na projekt DYM jest ten historyczny (rekonstrukcyjny), przejawiający się w dbałości o szczegóły historyczne. W naszych poszukiwaniach opieramy się na istniejących źródłach historycznych, archeologicznych, ikonograficznych i opracowaniach  naukowych. Za jakość tego przekazu odpowiada Wojciech Wasiak, który opracowuje graficzny wkład do płyty prezentujący detale kultury przeworskiej. Ta książeczka może stać się dla was początkiem rekonstrukcyjnej przygody.


Więcej o kulturze przeworskiej: http://dymarki.com/pl/strona-glowna/badania/kim-byli-swietokrzyscy-hutnicy-i-kowale,,22.html


PLAN

Jeśli uzyskamy 5000 zł:
Wydamy płytę w wersji CD z książeczką
 
Jeśli uzyskamy 15 000 zł:
Wydamy płytę i nagramy klip
 
Przy uzyskaniu 20 000 zł:
Wydamy płytę w wersji CD; pozostałe pieniądze wydamy na klipy i ich promocję w sieci


WSPARCIE & NAGRODY

Zamiast zwykłych koszulek, przypinek i toreb przygotowaliśmy dla Was unikalne nagrody. Wspierając nas możesz stać się właścicielem ozdób i naczyń, do których stworzenia wykorzystano metody tradycyjne. Innymi nagrodami są kolorowe mandale o niepowtarzalnych wzorach i misy dźwiękowe (coś dla fanów muzyki etnicznej).

thumb_2176ee9_resize_1920_1080.jpg


Dziękujemy za wsparcie!!
DYM

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę