Wydanie płyty z soundtrackiem filmu "Odkupienie"

Projekt
zakończony
785
/ 4000 zł
15
wspierających
 

Akcja niezależnego filmu "Odkupienie" rozgrywa się w latach 20, dlatego Miłosz Konarski, twórca ścieżki dźwiękowej, postanowił oddać muzyką klimat epoki. Soundtrack filmu składa się z utworów, które zagrała prawdziwa orkiestra, nie wirtualne instrumenty. Z tego powodu był to tak olbrzymi projekt. Prace nad samą muzyką trwały 10 miesięcy i było w nie zaangażowane około 50 osób.

Z tego powodu postanowiliśmy wydać muzykę z filmu na płytach. 


thumb_e8af66c_resize_1920_1080.jpg


Ale dlaczego zbieracie tak mało pieniędzy? 

Naszym atutem jest fakt, że nagrania muzyki są już za nami, a to one pochłaniają znaczną część kosztów. Nie musimy płacić za studio, co jest zazwyczaj najdroższe.
Potrzebujemy tylko środków na wydanie płyt z muzyką, którą już mamy. Dzięki temu koszty projektu bardzo spadają. Kwota podstawowa, 4000 zł, ma nam umożliwić wydanie 300 płyt oraz zapłacenie wynagrodzenia osobom odpowiedzialnym za mix oraz organizację, a także grafikom. Jeśli zbierzemy więcej pieniędzy, będziemy w stanie wydać więcej. 

Dobra, dobra... ale co to za muzyka? 
Najlepiej przekonać się o tym na własne uszy. Na górze strony znajdziecie teledysk z piosenką "Jedno spojrzenie". Jest ona inspirowana "Odkupieniem", nawiązuje stylem do lat 20 i zawiera w sobie motywy muzyczne filmu. Ponadto podczas napisów końcowym po piosence możecie usłyszeć utwór żywcem wyjęty z "Odkupienia". Jeśli zastanawiacie się, jak brzmi nasza muzyka, tam znajdziecie odpowiedź. 


A kto za tym stoi? 

Muzykę napisał krakowski kompozytor Miłosz Konarski

thumb_b4a021f_resize_1920_1080.jpg


Zbiórkę organizuje z nim reżyser "Odkupienia", założyciel niezależnej wytwórni MK Films Maciej Kapek

thumb_3e28597_resize_1920_1080.jpg


A jeśli nie uzbieracie 100%? 

Płyty planujemy wydać bez względu na okoliczności i nawet jeśli zbiórka nie będzie "udana", nasz projekt zakończy się sukcesem. Z tego powodu każda osoba, która nas wspiera ma gwarancję otrzymania nagrody. 
Można powiedzieć, że wydamy płyty tak czy siak. 
Brak osiągnięcia 100% w zbiórce sprawi jednak, że czas dostawy nagród może się opóźnić (będziemy musieli pozyskać brakujące środki). Możemy też wówczas inaczej gospodarować środkami i wydać mniej egzemplarzy płyt niż planujemy.
Jednak zapewniamy, że każda wpłacająca osoba, otrzyma swoją nagrodę. Linki

MK Films – facebookowa strona wytwórni, która stworzyła "Odkupienie"
Konarscy Factory – facebookowa strona Miłosza Konarskiego, autora muzyki 
Strona internetowa Miłosza Konarskiego

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę