OCALENIE

Projekt
zakończony
6750
/ 16000 zł
45
wspierających
 

Pokój i dobro!

Jedni modlą się w ciszy, inni słowem mówionym, my zaś odkryliśmy sens uwielbienia Boga, śpiewając i grając. Tak zrodził się  pomysł nagrania płyty z utworami skomponowanymi przez jednego z ojców Franciszkanów - ojca Grzegorza Kwietnia.

Jak to się zaczęło?

Zaczęło się od skomponowania „Oratorium” z okazji 100-lecia założenia przez o. Maksymiliana Kolbe Rycerstwa Niepokalanej. Później kilka koncertów i wszystko miało się zakończyć. Aż pewnej soboty oddaliśmy to dzieło Maryi, prosząc o wsparcie, aby praca nas wszystkich nie została zamknięta w kolejnej z szufladek. I nagle temat ruszył jak szalony! „Z nieba spadło” wiele osób, które zadeklarowały chęć pomocy. Nie trzeba było długo czekać na efekty :)

thumb_4cfc136_resize_1920_1080.jpg

Kim jesteśmy?

Wspólnie z o. Andrzejem Sąsiadkiem, proboszczem Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, oraz zespołem Miriam z Niepokalanowa i zaproszonymi muzykami, rozpoczęliśmy prace nad płytą.   

thumb_e932163_resize_1920_1080.jpg

Płyta – cegiełka?

Jednogłośnie zdecydowaliśmy, że będzie to płyta-cegiełka na powstające Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, którego częścią jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice w Niepokalanowie. Będzie to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego. Głęboko wierzymy, że każda wyśpiewana i wygrana nuta posłuży budowaniu pokoju w ludzkich sercach i rodzinach.

thumb_2d7d6a6_resize_1920_1080.jpg

thumb_b59ffdb_resize_1920_1080.jpg

Kto z nami współpracuje?

Naszymi Partnerami są:

  • Studio PSALM,
  • Radio Niepokalanów oraz
  • portal Chrześcijańskie Granie.

thumb_9d34105_resize_1920_1080.jpg      thumb_818ecdd_resize_1920_1080.JPG     


Za materiał foto odpowiedzialny jest Mateusz Stolarski z PROPHET media,  zaś za nagranie video Marcin Śliwiński.

Projekt wspiera także Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów, dołączając do każdej płyty cudowny medalik.

Na jakim etapie jesteśmy?

Zakończyliśmy już prace związane z nagraniem materiału. Obecnie trwają prace nad mixem i masteringiem płyty oraz projektem okładki, za którą odpowiada Studio GŁODEK. Planujemy, aby najpóźniej 1 września br. płyta była już dostępna. Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że projekt realizowany jest przez wszystkich muzyków całkowicie „pro bono”.

thumb_c1c7b52_resize_1920_1080.jpg

Potrzebne wsparcie!

Środki, które zbieramy wykorzystamy na tłoczenie płyt.

Nagrody?

Wasze wsparcie zaowocuje wydaniem płyty, a w ramach podziękowań darczyńcy otrzymają wyjątkowe nagrody. Będzie to m.in. możliwość spotkania z twórcami, zestaw płyt z dedykacjami, a także różańce i tauki wykonane przez ojców Franciszkanów z Niepokalanowa.


Naszym pragnieniem i dążeniem jest pomoc każdemu człowiekowi w odnalezieniu drogi do Maryi i do Boga. Mamy nadzieję, że odnajdziecie ją, wsłuchując się w słowa i muzykę naszych utworów :)


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Kaplicy Pokoju Adoracji Najświętszego Sakramentu, jaka powstaje w Niepokalanowie zapraszamy:

I garść informacji o zespole Miriam:

Regulamin komentowania