I edycja Festiwalu Twórczości Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka

Projekt
zakończony
45
/ 55000 zł
2
wspierających
 

Jedyny taki w Polsce, w Europie i nawet na świecie festiwal promujący twórczość Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka, skupiony na adaptacjach i aspekcie literackim!

Jadwiga Barańska i Jerzy Antczak to niezwykli Artyści, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, dlatego chcieliśmy stworzyć festiwal poświęcony ich twórczości.

Doskonałym pretekstem do zrealizowania I edycji tego Wydarzenia (które mamy nadzieję będzie się odbywało cyklicznie - raz do roku) stały się dla nas 60-lecie Pracy Artystycznej Jadwigi Barańskiej, 50-lecie filmu "Hrabina Cosel", 40-lecie serialu "Noce i dnie" oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Festiwal będzie się składał z dwóch sekcji: monograficznej i konkursowej.

W trakcie trwania drugiej z wyżej wymienionych sekcji zostaną wręczone Nenufary i będą one następujące:

  • Diamentowe Nenufary za Całokształt Twórczości dla Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka
  • Złoty Nenufar dla Marcina Bortkiewicza za "Noc Walpurgi"
  • Srebrny Nenufar dla Filipa Bajona za "Panie Dulskie"
  • Rubinowy Nenufar - Nagroda Specjalna im. Jadwigi Barańskiej za Szczególny Wkład Twórczy w Dzieło Filmowe dla Małgorzaty Zajączkowskiej za rolę Normy w "Nocy Walpurgi"

Nasze filmowe święto w tym roku zaplanowaliśmy na 27-29 września 2018 r.

Zaproszenie ATAI (Amatorskiego Teatru Artystycznej Inspiracji) do realizacji festiwalu przyjął Sokołowski Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim, który jako koproducent wziął na siebie dużą część ciężaru organizacyjnego wnosząc m. in. pracę ekipy festiwalowej związaną z przygotowaniem sceny, udostępnieniem obiektu, obsługą projekcji i sprzętu oraz nieodpłatną promocją.


thumb_f1dc3b9_resize_1920_1080.jpgthumb_f48ceea_resize_1920_1080.JPGthumb_df250c5_resize_1920_1080.jpgthumb_25bcbe9_resize_1920_1080.jpgthumb_aeeeccc_resize_1920_1080.jpgthumb_00f808e_resize_1920_1080.jpg


W kolejnych edycjach będzie na pewno łatwiej, ale tym razem prosimy Was Kochani o wsparcie, ponieważ nie od razu ATAI miał szczęście trafić do Sokołowa i w związku z momentem nawiązania współpracy w trakcie roku nie mógł liczyć na wsparcie ze środków samorządowych.

I edycja jest zawsze najtrudniejsza, ale jest tylko jeden raz, a potem przy kolejnych nasze dziecko się rozwija...

Wierzymy, że to będzie nasz wspólny sukces, a Wy macie szansę stać się Ojcami tego SUKCESU!

ATAI i SOK wszystko, co robią przy realizacji festiwalu robią całkowicie con amore, jednak są koszty związane z organizacją takiego wydarzenia, które trzeba ponieść: np. wykupienie licencji na projekcje, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, honoraria dla Artystów, którym chcemy zapewnić zwrot kosztów podróży i minimalne wynagrodzenie w związku chociażby z tym, że rezygnują w tym czasie z innych zobowiązań i aktywności zawodowych, które mogliby podjąć całkowicie komercyjnie, poświęcając ten czas nam i Naszej Publiczności. Ważnym elementem festiwalu jest Gala Finałowa a dokładnie ściśle oprawa muzyczna do Niej, tutaj uwzględnione są nie tylko koszty honorariów dla muzyków i wykonawców, ale koszty aranżacji utworów, prób, dojazdu,  aby artyści się  moglipojawić i wcześniej przygotować.

Wszyscy bardzo się zaangażowali, każdy chce na miarę swoich możliwości pomóc w tworzeniu tego artystycznego wydarzenia. Bardzo chcemy, żeby to nasze wspólne marzenie się ziściło, a jeśli jest ono bliskie i Waszym dobrym i wrażliwym na piękno serduszkom, to będziemy wdzięczni, jeśli się w walkę o nie włączycie!

PROGRAM

27 września

  • projekcja filmu "Hrabina Cosel"
  • spotkanie z aktorem i instruktorem jeździectwa Andrzejem Żółkiewskim - to własnie na jego koniu Jadwiga Barańska jeździła w filmie "Hrabina Cosel"

28 września

  • Spektakl Teatru Telewizji "Szklana menażeria"
  • spotkanie autorskie niespodzianka
  • I cz. filmu "Noce i dnie"

29 września

  • II cz. filmu "Noce i dnie"
  • spotkanie z Małgorzatą Zajączkowską i Marcinem Bortkiewiczem
  • Gala Finałowa, na której zostaną wręczone Nenufary z kawałkiem Jubileuszowego tortu

Naszymi patronami są:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

thumb_01fe5a1_resize_1920_1080.gif

  • Burmistrz Sokołowa Podlaskiego

thumb_ed1f9f9_resize_1920_1080.png

  • Starosta Powiatu Sokołowskiego

thumb_f72464b_resize_1920_1080.jpg

  • Studio Filmowe Kadr

thumb_45afae1_resize_1920_1080.jpg

  • TVP Historia

thumb_f1cadc2_resize_1920_1080.JPG

  • PR RDC

thumb_ab7c5d5_resize_1920_1080.jpg

Chcielibyśmy, aby to wydarzenie miało odpowiednią oprawę :) !

Kto stoi za festiwalem?

thumb_35a2a3d_resize_1920_1080.jpg

Lilianna Lewandowska - jej życie od blisko 10 lat składa się wyłącznie z dni, nocy i nenufarów, skupiła się na promowaniu twórczości literackiej Marii Dąbrowskiej, oraz tej filmowej i teatralnej Jadwigi Barańskiej i Jerzego Antczaka, a także Jerzego Binczyckiego.

Lilianna może poszczycić się sporym dorobkiem m.in.:

  • Jest kierownikiem artystycznym ATAI
  • Zajmowała się promocją, kontaktem z mediami oraz PR przy organizacji akcji - Biegiem na Koniec Świata dla Asi
  • Prowadzi strony Facebook'owe ATAI Amatorski Teatr Artystycznej InspiracjiJadwiga Barańska Mistrzyni Mowy Polskiej oraz Jerzy Antczak Mistrz Mowy Polskiej
  • Wystąpiła w charakterze rzecznika prasowego publikacji Andrzeja Pstrokońskiego „Kosz pełen wrażeń” podczas promocji książki „Zieloni Kanonierzy” autorstwa Marka Ceglińskiego, Łukasza Ceglińskiego i Dariusza Pawłowskiego będącej w znacznej mierze plagiatem dzieła napisanego przez Andrzeja Pstrokońskiego
  • Jest koordynatorem i pomysłodawczynią Jubileuszu "Nocy i Dni"
  • W 2016 roku zgłosiła kandydaturę Jadwigi Barańskiej do nominacji w Plebiscycie Mistrz Mowy Polskiej. W tym samym roku Jadwiga Barańska otrzymała Tytuł Mistrzyni Mowy Polskiej Vox Populi.
  • Debiutowała jako aktorka teatralna, w roli Jadwigi Bienieckiej, w reżyserowanym i produkowanym przez siebie, na podstawie własnego scenariusza spektaklu „Rycerz Niepokalanej”, którego prapremiera odbyła się na deskach sceny kina „Kalejdoskop” w Płońsku 

Marcin Celiński i Alina Simanowicz-Czarodziej i Dobra Wróżka, którzy jako Zwierzchnicy Sokołowskiego Ośrodka Kultury wyczarowują w nim pełne magii i piękna rzeczy

Małgorzata Zajączkowska - przyjaciółka naszych artystycznych szaleństw, dzieli się z innymi artystycznym entuzjazmem i uśmiechem

Marcin Bortkiewicz - znakomity uczeń Mistrza czyli Jerzego Antczaka, pełen optymizmu i bardzo oddany Sztuce.


Odwiedź nas na Facebook'u

oraz stronie internetowej Festiwalu 

Zachęcamy również do głosowania w plebiscycie 

Otóż Dolnośląskie Centrum Filmowe z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości realizuje projekt Festiwal Wolności. Na stronie festiwalu można raz dziennie głosować na 5 wybranych tytułów, które będą na ekranach     kin DCF-u we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze.

Bezpłatne projekcje rozpoczną się 2 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

Jednym z filmów biorących udział w plebiscycie są "Noce i dnie" Jerzego Antczaka.

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę