Nagranie płyty z gitarową muzyką Piotra Mossa

Projekt
zakończony
2170
/ 13000 zł
24
wspierających
 

O KIM MOWA?

Piotr Moss jest jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Jego błyskotliwa kariera zaprowadziła go do Paryża, gdzie studiował u słynnej Nadii Boulanger zdobywając masę nagród na międzynarodowych konkursach kompozytorskich oraz najbardziej prestiżowe nagrody kulturalne. Po wielu latach spędzonych we Francji kompozytor powrócił do Polski. Obecnie żyje i tworzy w Warszawie.


thumb_db7be64_resize_1920_1080.jpgthumb_51a7c2f_resize_1920_1080.jpgthumb_77da033_resize_1920_1080.jpgthumb_ea64666_resize_1920_1080.jpg


KIM JESTEM? 

Gram na gitarze od 7 roku życia, czyli już 21 lat. Studiowałem w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Londynie, a niedawno obroniłem doktorat. Podczas moich studiów odwiedziłem wiele krajów, gdzie brałem udział w konkursach i koncertowałem. W 2014 r. jako laureat konkursu IBLA na Sycylii dostałem nawet zaproszenie do udziału w trasie koncertowej w USA z koncertem w Carnegie Hall, niestety nie przyznano mi wizy... (2 razy!). Współpracuję z kompozytorami zamawiając i wykonując nowe utwory, upowszechniając sztukę gitarową w jej nowej odsłonie. Obejrzyj zwiastun mojego ostatniego projektu z muzyką współczesnych bałkańskich kompozytorów: 


Więcej o mnie na: http://www.marcin-koziol.pl

O PROJEKCIE:

W tym roku Piotr Moss obchodzi 70-te urodziny. Z tej okazji postanowiłem wydać płytę, na której odkrywam jego mniej znane utwory gitarowe i kameralne. Większość z nich zostanie nagrana po raz pierwszy w historii.

Pomysł na płytę rodził się w mojej głowie kilka lat, kiedy podczas studiów w Akademii Muzycznej w Gdańsku zetknąłem się z twórczością tego kompozytora. Od tej pory jego muzyka zajmuje stałe miejsce w moim repertuarze, a także działalności naukowej - doktorat, który obroniłem w styczniu 2019 r. w części poświęcony był twórczości P. Mossa, a w przyszłości planuję napisać książkę na temat jego gitarowych kompozycji.

Pomysł zarejestrowania na płycie utworów Piotra Mossa z udziałem gitary jest naturalną kontynuacją moich zainteresowań jego bogatą twórczością i hołdem oddanym zarówno jego dziełom jak i (a może przede wszystkim) inspirującej osobowości.

W nagraniach towarzyszyć mi będzie 6 wspaniałych muzyków z całej polski m. in. akordeonista Iwo Jedynecki i skrzypek Robert Kwiatkowski. Udział tak doświadczonych artystów gwarantuje doskonałą jakość nagrań, które znajdą się na płycie.

Sesje nagraniowe zaplanowane są na przełomie czerwca i lipca, a płyta powinna trafić w Wasze ręce najpóźniej w grudniu.


REPERTUAR:

Na płycie znajdą się kompozycje na gitarę solo (Cinq Impromptus 1982 i Esquisses I 1984) oraz utwory kameralne takie jak: Dedykacja II na flet, altówkę i gitarę (1994) czy Form X na gitarę i kwartet smyczkowy (1992) oraz Suite francaise na gitarę i akordeon (2016) - utwór, który powstał na zamówienie pomysłodawcy projektu - Marcina Kozioła. Taka różnorodność utworów zebranych na jednym krążku pozwoli słuchaczowi przekonać się jak zmieniała się kompozytorska wizja roli gitary na przestrzeni lat - od pierwszej gitarowej kompozycji z roku 1982 po utwory napisane przed kilkoma laty.


NA CO ZBIERAM?

Koszty wydania płyty to nie tylko opłacenie studia nagrań. Zebrane pieniądze będę mógł przeznaczyć na opłacenie wykonawców, dodatkowo pokryć koszty związane z przygotowaniem nagrań (mix, mastering, studio), koszty wydawnictwa (projekt okładki, tłoczenie płyt, druk, prawa autorskie) oraz prowizji dla portalu odpalprojekt.pl

Każda nawet najmniejsza pomoc z Waszej strony przybliża mnie do osiągnięcia swojego celu!


GDZIE MNIE SZUKAĆ?

Jeśli chcesz być na bieżąco z postępami w pracy nad projektem lub dowiedzieć się więcej o mnie zajrzyj na:

www.marcin-koziol.pl

Facebook: https://www.facebook.com/marcin.koziol.guitar

Instagram: https://www.instagram.com/marcin.koziol.guitar

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsQxCrmRh8eL07RGtDqu2pA


Dziękuję za uwagę!

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę