MÓJ SYN JEST RAPEREM

Projekt
zakończony
2410
/ 47000 zł
63
wspierających
 

O PROJEKCIE


W hip-hopowym, męskim świecie jest zbyt wiele fajnych kobiet, żeby ich nie wyeksponować. Mamy, dziewczyny, żony, kumpele, siostry, wspólniczki.

“Mój syn jest raperem” to krótkometrażowy film dokumentalny mający na celu przedstawienie tej pierwszej grupy. Chcemy z perspektywy Mam polskich raperów opowiedzieć o muzyce, relacji matka-syn, ich świecie i świecie chłopaków. Temat uważamy za interesujący w szczególności ze względu na ilość kontrastów, które generuje takie zestawienie. Dwie płcie, dwa pokolenia, różne zainteresowania, różne sposoby na życie, różne języki, których używają, różne ciuchy, które noszą, a przy tym mocna więź i garść wspólnych cech.


thumb_fa0d06d_resize_1920_1080.jpg


Prześledzimy kariery raperów z zupełnie innej perspektywy. Uważamy że sama relacja, a przede wszystkim Panie Mamy są zbyt ciekawe, żeby nie pokazać ich światu!

Marzy nam się zorganizowanie spotkania Mam raperów, tak żeby mogły - jak same mówią - wspólnie się pocieszyć, ale też ponarzekać.


CO ZROBILIŚMY DO TEJ PORY


Rok temu (26 maja, z okazji dnia matki) w magazynie Vice ukazały się wywiady z pięcioma Mamami raperów oraz ich fotografie z synami.


thumb_0271dbb_resize_1920_1080.jpg
fot. Julia Knap dla Vice Polska


Był to pierwszy krok prowadzący do powstania filmu. Autorka wywiadów i reżyserka filmu Julia Knap, a prywatnie siostra rapera Kuby Knapa przepytała Mamy raperów (w tym swoją) o relacje z synami, o nie same, a niektóre namówiła nawet do cytowania hip-hopowych tekstów.

Głównym powodem dla którego chcemy zrobić film, jest fakt, że bohaterki artykułu są równie ciekawe co synowie. Dowcipne, refleksyjne, pełne pasji. Zainteresowanie artykułem było rekordowe, a temat nie został wyczerpany.


thumb_7687556_resize_1920_1080.jpg

 fotografie z rodzinnych archiwów dzięki uprzejmości Pani Joli, Pani Haliny oraz Pani GrażynyWywiady można przeczytać tutaj:

https://www.vice.com/pl/article/zmb99e/mamy-polskich-raperow-opowiadaja-o-swoich-synalkach


BOHATERKI FILMU:


Do tej pory swój udział w filmie potwierdziły:


Pani Jola - mama Kuby Knapa

Pani Halina - mama Vienia

Pani Grażyna - mama Łajzola


(w zapowiedzi filmu występują Grażyna Bartnik - mama Łajzola oraz Jolanta Knap - mama Kuby Knapa)


EKIPA


Julia Knap - reżyseria / juliaknap.com

7dbMnBUz38bGPdEEZhh8rsxrvChZBXQCJaV0lmm2

Absolwentka ASP w Warszawie. Fotografuje, pisze, współpracuje z Moniką Sudół, jedną z najzdolniejszych polskich scenografek. Po godzinach prowadzi domowe studio tatuażu handpoke dla przyjaciół. Lubi jak ładnie pada światło na ludzi i dużo sosu do makaronu.


Tarniu Luminarz - zdjęcia / tarniu.com

kaXKbjljoR9hT3WCfc7YMl6Hmumfsd_i7ZgbG647

Operator samouk, montażysta, reżyser, fotograf, tancerz. Doświadczenie zdobywał przy teledyskach dla wytwórni Alkopoligamia.com, które robił głównie w pojedynkę, później w grupie. Asystent Krzysztofa Skoniecznego przy serialu HBO "Ślepnąc od Świateł" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Lubi jak jest grubo i innowacyjnie. Ambicje nie pozwalają mu spać.


Sandra Ksepka - montaż

thumb_5a6327b_resize_1920_1080.jpg

Absolwentka kierunku montaż na PWSFTviT w Łodzi. Obserwuje, obraca w palcach, smakuje, tnie. Bez montowania wariuje. Do filmu przywiodły ją sztuki piękne, do Warszawy - Łódź.

Kacper Plawgo - montaż

thumb_b1d3f89_resize_1920_1080.jpg

Absolwent kierunku montaż na PWSFTviT w Łodzi. Filmu nauczyła go Łódź, życia - życie. Życia nauczyła go Łódź, filmu - życie. Te lekcje przydają mu się w warszawskich montażowniach.

Ada Zielińska - opracowanie graficzne materiałów promocyjnych / adazielinska.com

7k_gmbJ_Oe3deawyZppyQiF28rwrY7LWIGLKr0YM

Absolwentka ASP w Warszawie. Reżyserka, graficzka, fotografka. Z zamiłowania podpalaczka fur. Autorka najnowszej okładki płyty Pro8l3mu.


Piotr Pytel - sesja zdjęciowa bohaterów osiemdziewiec.com

QtSp0C5StN9OtqT3rfmyqILuP6SozGZcaiZ7IrRC

Wierny technice analogowej student Instytutu Fotografii Kreatywnej w Opavie. Fotografuje polską scenę hip-hopową od 2 lat. Podopieczny agencji Picture That Warsaw. Współpracował z takimi raperami jak: Pro8l3m, Jwp/Bc, Wlodi, Zabson. Założyciel 8991 Publishing.


NA CO ZBIERAMY


Zbieramy na realizację filmu.

Opłacenie: kosztów wypożyczenia profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego, montaż, postprodukcję, tłumaczenia, przejazdy, wynagrodzenie dla zaangażowanych osób, wynajęcie miejsca na premierę, organizację imprezy dla wspierających projekt oraz akcję promocyjną.


Kibicujcie nam i śledźcie postępy filmu na facebooku .
Regulamin komentowania