MACICA reż. Sebastian Królikowski

Projekt
zakończony
4290
/ 4000 zł
87
wspierających
 

Szkoła Aktorska Machulskich
została założona przez wybitnych przedstawicieli polskiego teatru Halinę i Jana Machulskich. Od blisko 20 lat kształci młodych adeptów sztuki aktorskiej, którzy coraz częściej występują na deskach teatrów a także w filmach i produkcjach telewizyjnych. Od samego początku państwo Machulscy (założyciele Teatru Ochoty którego forma odwoływała się do Reduty – Juliusza Osterwy) starali się aby spektakle dyplomowe dotykały ważnych społecznie problemów i wchodziły w dialog z widzem. „Macica” jest kontynuacją tej idei. Dotyka problemów wpływu społeczeństwa na decyzję jednostki. Główna bohaterka chce poddać się zabiegowi aborcji. Na swojej drodze spotyka całą gamę groteskowych postaci które starają się nakłonić lub odwieść ją od tego pomysłu.

thumb_6bf53fb_resize_1920_1080.png

    O nas

Jesteśmy grupą młodych ludzi, których połączyła pasja i miłość do teatru. Los zetknął nas ze sobą w 2015 roku, kiedy dostaliśmy się do Szkoły Aktorskiej. Zaczęły spełniać się nasze marzenia. Przez lata nauki w szkole mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami. Niejednokrotnie stawaliśmy przed ciężkimi wyborami. Na salach ćwiczeniowych wspólnie wylewaliśmy pot i łzy, wierząc, że każdy krok przybliża nas do osiągnięcia swoich celów. Dziś, jako studenci roku dyplomowego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zrealizowaniu spektaklu. Dyplom to czas na realizację swoich teatralnych marzeń i zwieńczenie okresu studiów. To nasze wielkie święto, chcemy żebyście cieszyli się razem z nami. 

    Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na scenografię, kostiumy dla 12 osób, rekwizyty oraz oprawę wizualną.

Zespół tworzą:

Anna Burzyńska, Joanna Chrząszcz, Natalia Dedo, Marta Goguła, Zuzanna Kochanek-Piotrowska, Jagoda Małyszek, Magdalena Parda, Ewa Pietrzak, Aleksandra Rogowska, Malwina Woźniak, Aleksandra Zielińska, Filip Grycmacher

https://www.facebook.com/machulscy/


thumb_ae96571_resize_1920_1080.jpgthumb_1e86b42_resize_1920_1080.jpg%5Bobject%20Window%5Dthumb_d7139a7_resize_1920_1080.jpgthumb_72f22f2_resize_1920_1080.jpg%5Bobject%20Window%5D
„MACICA” Marii WOJTYSZKO w reżyserii Sebastiana KRÓLIKOWSKIEGO

JEDENAŚCIE kobiet. JEDEN mężczyzna. ONA zachodzi w ciążę. ON…się do tego przyczynia. ONA staje przed problemem…URODZIĆ czy USUNĄĆ? Jak ten problem widzi SPOŁECZEŃSTWO? Jaki wizerunek ciąży przedstawiają współcześnie MEDIA? Jak na niechcianą ciążę patrzą KOBIETY? A jak MĘŻCZYŹNI? Będzie MIŁO, ale i STRASZNIE. ŚMIESZNIE ale i POWAŻNIE. LEWICOWO ale i KATOLICKO.

PREMIERA 28.03.2018 r.
KOMUNA//WARSZAWA


Sebastian Królikowski – aktor, reżyser, scenarzysta, wykładowca, instruktor teatralny. Ukończył aktorstwo w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Ponadto absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współzałożyciel kolektywu twórczego 52°43'N19°42'E PROJECT z którym jako aktor zrealizował spektakle grane w warszawskich teatrach Studio i Praga, a także na festiwalach w Brazylii, Kanadzie, Łotwie, Holandii i Niemczech. Jako reżyser debiutował w 2015 roku spektaklem „Beauty Box” którego premiera odbyła się w Teatrze WARSawy. Współreżyser cyklu spektakli: „Story Lab 90.”, „Story Lab 1986/2016”, „Story Lab 1968/2017” których premiery odbywały się w warszawskim Teatrze Powszechnym w ramach Festiwalu Korczak. Dwa z nich grane były również w Komunie Warszawa oraz na międzynarodowym festiwalu Rampenlichter w Monachium. Współscenarzysta filmów „The Clock is Ticking”, „Extreme Travel” oraz “Obudź się” i „Tatulo” które zdobyły wiele nagród w konkursach 48h Film Project i Four Points Film Project. W dwóch ostatnich zagrał również główną rolę. Ma na końce kilka ról w filmach i serialach telewizyjnych m.in. „M jak miłość”, „O mnie się nie martw”, „Będzie lepiej”, „Szarańcza”.Twórcy:
Reżyseria: Sebastian Królikowski
Scenografia: Julia Filińska
Kostiumy: Irma Tylor
Światło: Wojciech Faruga
Muzyka: Filip Grycmacher
Ruch sceniczny: Barbara Synak
Asystenci reżysera: Anna Burzyńska, Magdalena Parda


Główny partner

thumb_90c6415_resize_1920_1080.jpgAMBASADORZY:
Regulamin komentowania