Festiwal L'tronica - Survival Edition

Projekt
zakończony
1020
/ 25000 zł
10
wspierających
 

ORGANIZATORZY

Fundacja In Search Of... od samego początku istnienia inicjuje wydarzenia zarówno o znaczeniu lokalnym jak i międzynarodowym, kontynuując tradycje łódzkiego środowiska artystycznego. Promuje w Polsce i za granicą studentów i absolwentów łódzkich uczelni artystycznych (ASP, PWSFTViT, Akademii Muzycznej) oraz wszelkich twórczych postaw poprzez organizowanie cyklicznych spotkań i wystaw w siedzibie fundacji - Galerii Wschodniej.

thumb_370c1a6_resize_1920_1080.jpg

FESTIWAL L'TRONICA

Głównym celem festiwalu jest przedstawienie szerokiego spektrum muzyki elektronicznej - od ambitnej muzyki tanecznej po bezkompromisowe działania eksperymentalne.

L'tronica to przestrzeń przenikania i współbrzmienia często odległych form, rodzajów, gatunków, stylów i estetyk, których wspólnym mianownikiem jest nieograniczona eksploracja technologii elektronicznych i cyfrowych. Festiwal ożywia tradycje Łodzi - miasta awangardy, industrialu i techno.

Prezentuje i bada związki muzyki z szeroko pojętą sztuką nowych mediów. Vj-ing, live cinema, instalacje interaktywne, performensy multimedialne, mapping wideo i wiele innych form sztuki elektronicznej oraz cyfrowej stanowią integralny element festiwalu.

thumb_e7802a2_resize_1920_1080.jpg

I EDYCJA FESTIWALU

W 2017 roku, L'tronica to 24-godzinny, międzynarodowy festiwal muzyki elektronicznej i sztuki nowych mediów, prezentujący duże spektrum muzyki elektronicznej i sound artu, od form eksperymentalnych po ambitną muzykę taneczną. Taka formuła wyróżniła się na mapie światowych festiwali muzycznych i była okazją do prezentacji twórczości polskich artystów w kontekście międzynarodowym. Oprócz koncertów na festiwal złożyły się: przegląd filmów dokumentalnych o muzyce elektronicznej; sympozjum poświęcone praktyce kuratorskiej w zakresie muzyki i sztuki dźwięku; warsztaty budowy syntezatorów modularnych, pokaz instalacji dźwiękowej autorstwa Mieszko Saktury, oprawa wizualna przygotowana przez grono polskich VJ-ów oraz twórców animacji, targi polskich wydawnictw muzycznych. 

Gwiazdami zeszłorocznej edycji byli m.in: Shifted, Xosar, d_func., Insolate, Seltron 400, Dtekk, Essence, Chino, VTSS, Thomas Ankersmit, CoH, Kasper Toeplitz, Robert Piotrowicz czy Wilhelm Bras. 

TEGOROCZNA EDYCJA

W tym roku L’tronica będzie miała bardziej zwartą formułę: międzynarodowy line up, 12 godzin muzyki, 3 sceny. Główną gwiazdą tegorocznej edycji na scenie tanecznej będzie francuski klasyk electro Arnaud Rebotini z pierwszym koncertem w Polsce. Natomiast na scenie eksperymentalnej wystąpią Jacek Sienkiewicz z nowym ambientowym materiałem oraz jeden z najbardziej uznanych twórców muzyki elektroakustycznej Włoch Valerio Tricoli. Kolejną atrakcją będzie pierwszy łódzki Salon Ambientu. Po raz drugi zagoszczą u nas targi niezależnych polskich wydawnictw muzycznych oraz odbędą się pokazy filmów, tym razem fabularnych.


thumb_a662b90_resize_1920_1080.jpgthumb_0bcf974_resize_1920_1080.jpgthumb_e44ead6_resize_1920_1080.jpg


Hasło tegorocznej edycji “Survival Edition” odnosi się do sytuacji współczesnej sceny muzycznej i wyzwań, przed którymi stają sami muzycy ale też organizatorzy. Jak przetrwać w paradoksalnej sytuacji pozornie nieskończonych zasobów i  jednocześnie ograniczonych możliwości, która charakteryzuje współczesną kulturę alternatywną?

Więcej o nas na Facebook

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę