LOVEMBAL 2019 - SPOTKANIE BALFOLKOWE - CZĘŚĆ I

Projekt
zakończony
6215
/ 5000 zł
95
wspierających
 

Trzy dni spotkań z tańcem i muzyką czerpiącą z tradycji różnych regionów zachodnioeuropejskich. To wyjątkowy czas, kiedy uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie wirującym wokół tańca i muzyki, w przyjaznej atmosferze spotkać przyjaciół i zawrzeć nowe znajomości, nauczyć się czegoś, także o sobie. To nie tylko taniec, ale też relacje, szczere emocje i wszechobecna życzliwość.

W tym roku zmieniamy nieco formułę – chcemy się spotkać z Wami aż trzykrotnie! Z tego względu koncentrujemy się na warsztatach, które wypełnią wszystkie lovembalowe dni, a okrajamy nieco ilość potańcówek – za każdym razem czeka nas jeden bal z muzyką na żywo, którą zagrają znakomici muzycy z Polski i zagranicy.

Pierwsza - „zimowa” - edycja Lovembalu w 2019 roku to przede wszystkim warsztaty taneczne, które poprowadzą Elena Leibbrand z Belgii i Lucas Thébaut z Francji oraz potańcówkaBallsy Swing (FR) i Balonique (PL). Choć miejsca warsztatowe już się wyprzedały, nadal potrzebujemy Waszej pomocy, by ze spokojem zamknąć festiwalowy budżet i zapewnić wykonawcom najlepsze możliwe warunki i godziwe wynagrodzenia, a uczestnikom – zabawę w pełnym komforcie.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie na stronie: http://lovembal.pl/pl/

Zbiórka dotyczy tylko „zimowej edycji”, która odbędzie się w dniach 22-24.02.2019 – kolejne odsłony Lovembalu być może również będą potrzebowały Waszego wsparcia, ale nie uprzedzajmy biegu wydarzeń.

 

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Przekazując nam datek działasz na rzecz rozwoju i promocji muzyki oraz sposobu spędzania wolnego czasu ciekawszego od tych na co dzień prezentowanych w większości mass-mediów. Pęd współczesności zostawia coraz mniej miejsca i czasu na spotkanie z drugim człowiekiem, a nasze wydarzenie stanowi ku temu doskonałą okazję!

Naszą ambicją i marzeniem jest zorganizowanie wydarzenia, podczas którego uczestnicy będą mogli zanurzyć się na kilka dni w świecie wirującym wokół tańca i muzyki, której na co dzień nie mają szansy usłyszeć w swoim kraju. Jednocześnie zależy nam, aby goście z zagranicy poznali polską scenę tradycyjną i balfolkową. Planujemy dodać także do programu warsztaty muzyczne, które wspomogą rozwój lokalnej sceny balfolkowej. Głównym założeniem Lovembalu jest propagowanie oraz popularyzacja bal folku w Polsce i Europie oraz budowanie międzynarodowej społeczności jego miłośników.

 

Jak wydamy otrzymane od Was pieniądze?

Zebrane środki zostaną w całości przekazane na pokrycie kosztów organizacji festiwalu, w szczególności na gaże artystów i promocję wydarzenia. Jako organizatorzy nie pobieramy wynagrodzenia, działamy całkowicie na zasadach wolontariatu – przez cały rok, nie tylko w trakcie festiwalu. Dzięki Waszemu wsparciu możemy m.in. opłacić nie tylko honoraria, ale też zakwaterowanie czy posiłki dla zaproszonych gości, a także np. wspomóc wolontariuszy ciepłą przekąską.

Jeśli uda nam się pozyskać odpowiednio więcej środków niż przewiduje nasze założenie – na potańcówce rozgrzewkowej 22.02. również pojawi się muzyka na żywo – w przypadku zebrania 6000 zł – będzie to jeden Charyzmatyczny Gość, w przypadku zebrania 150% kwoty = 7500 zł – zagra kolejny Wyjątkowy Muzyk!

 

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Bal Folk Poznań istnieje od października 2016, ale jego członkowie od 8 lat działają w ramach nieformalnej inicjatywy, organizując potańcówki, taneczne praktiki oraz warsztaty. Zorganizowaliśmy już dwie edycje Lovembalu w formie trzydniowego festiwalu w 2017 i 2018 r. Uczestniczyło w nich liczne grono tancerzy z Polski, jak i z całej Europy – od Portugalii, aż po Łotwę, a wśród występujących znaleźli się fantastyczni muzycy, jak: Trio DhooreSnaarmaarwaar, Leana & Hartwin, Rémy Tatard, Monsieur Fruits, No&Mi, ba.fnu, Mr. Folxlide, Balonique czy Balzinga.


thumb_b0a3815_resize_1920_1080.jpg  
Oprócz tego mamy na koncie 18 potańcówek z muzykami takimi jak: Les Zéoles, Duo Absynthe, Duo Th
ézé, Parasol, Lucas Thébaut (Francja), Duo De Schepper-Sanczuk (Belgia), Té (Holandia). Mieliśmy przyjemność gościć doskonałych i profesjonalnych instruktorów tańców z Francji (Fabien Pavelet i Fanny Quemeneur), Belgii (Elena Leibbrand), ze Szwajcarii (Samuel Tinguely) oraz z Czech (Mikuláš i Kateřina Bryan), ale też i z innych stron Polski (Magdalena Dąbrowska, Rafał Kwietniewski – Warszawa, Dominik Wóltański – Toruń). Nasze potańcówki zagościły w Małym Domu Kultury w Klubie Dragon, w Centrum Amarant, w Forcie Colomb, w Republice Sztuki - Tłusta Langusta oraz w Nowej Czytelni. Latem 2018r. zrealizowaliśmy projekt „Folkowe Lato na Placu Wolności”, współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania, obejmujący cykl otwartych potańcówek z instruktażem tanecznym.

Odwiedzamy festiwale w Polsce i zagranicą w poszukiwaniu inspiracji, jako uczestnicy, czasem jako goście i nauczyciele. Staramy się rozwijać, a naszą wiedzą i umiejętnościami dzielić z Wami podczas imprez i warsztatów. W zakładce na Facebooku podliczyliśmy ponad 200 wydarzeń, które organizowaliśmy, w praktyce pewnie było ich nieco więcej.
Korzystając ze zdobytych doświadczeń chcemy przygotować kolejne wydarzenia, które zarówno tancerzom, jak i nam przynosić będą przyjemność i satysfakcję.

Więcej o nas i naszych działaniach na naszej stronie na Facebooku:

https://www.facebook.com/balfolkpoznan/

oraz w filmach:
przygotowanym z okazji pięciolecia potańcówek balfolkowych w Poznaniu:

Czy wspominkowym video z Lovembalu 2018


Jak możesz pomóc?

W opcjach po prawej stronie znajdziesz różne propozycje kwot, którymi można wesprzeć naszą zbiórkę, wraz z atrakcyjnymi nagrodami dla każdej kategorii cenowej. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wsparcie nas finansowo, prosimy udostępnij informację o zbiórce oraz o festiwalu.

Niech się niesie wieść i thumb_44d5cce_resize_1920_1080.png

Poniżej możecie obejrzeć kilka z naszych fantastycznych nagród! Niebawem pojawią się wizualizacje wszystkich.

Wsparcia udzielili nam:

Creamy, Polskie Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”, Szmaragdowe Żuki, Zari Design, Agnieszka Dworzańska


UWAGA!

Nagrody będą przekazywane w trakcie festiwalu lub w terminie późniejszym, osobiście. Jeśli chcielibyście otrzymać nagrody pocztą, skontaktujemy się z Wami po zakończeniu zbiórki w celu ustalenia szczegółów i ewentualnych dodatkowych kosztów z tym związanych.Koszulki festiwalowe - do zdobycia tylko w ramach wsparcia kampanii crowdfundingowej!
thumb_2116279_resize_1920_1080.jpg thumb_36e6f76_resize_1920_1080.jpg    

thumb_4da1005_resize_1920_1080.jpg

thumb_4c4da69_resize_1920_1080.jpg thumb_6627ca7_resize_1920_1080.png
(projekt skarpetek festiwalowych - będą długie, dostępne w dwóch rozmiarach 36-41, 42-46)

Płyta Ballsy Swing - oczywiście z autografami muzyków!

thumb_9bc3f0d_resize_1920_1080.jpg 


Nerka od Zari https://www.facebook.com/ZARIGALERIA/

thumb_46d201b_resize_1920_1080.jpg


Zestaw do automasażu twarzy od Creamy https://creamy.pl/

thumb_2c8fef5_resize_1920_1080.jpg

Szmaragdowe Żuki - eliksiry piękna http://szmaragdowezuki.pl/

thumb_859dd02_resize_1920_1080.jpg 

Wyczesane fryzury by Magda Kowalczyk, możliwości jest dużo więcej!

 thumb_c96d94d_resize_1920_1080.jpg


Indywidualna lekcja tańca z Martą Tomczak i Krzysztofem Rogulskim

thumb_a902680_resize_1920_1080.jpg

Magazyn "Salamandra"
 

thumb_84185fe_resize_1920_1080.jpg

Ceramiczne serduszka od Agnieszki Dworzańskiej
thumb_7dccd9d_resize_1920_1080.jpgPrzykładowe prace Krzysztofa Rogulskiego


thumb_2ff71bc_resize_1920_1080.jpg

thumb_7466d57_resize_1920_1080.jpgRegulamin komentowania

Wybierz nagrodę