Kalendarz zrywany Loesje na 2019: Zacznij tydzień od happy endu

Projekt
zakończony
48769
/ 29600 zł
666
wspierających
 
Typ projektu:

Dlaczego Loesje wydaje kalendarz?

Kalendarz z tekstami Loesje to kolejny sposób na to, aby inspirujące hasła trafiły poza obieg internetowy i mogły zrobić komuś dzień dobry.

Loesje wydawała już kalendarze po polsku na rok 20172018. Edycję na rok 2019 chce zrealizować w formie zrywki, której będzie towarzyszyć nowa seria pocztówek (5) i wlepek (25)a hasła do niej wybiorą sami uczestnicy akcji.

thumb_4186a14_resize_1920_1080.jpg
[Obejrzyj wideo ze zrywką na rok 2018]


Jak będzie wyglądać kalendarz?

Kalendarz będzie mieć poręczne wymiary 100x165mm (zbliżony do formatu A6 – wielkości pocztówki) i charakter zrywki, którą w dzieciństwie mogliście widywać u dziadków. Każdy dzień ma przypisane inne hasło Loesje, a każdy miesiąc otwiera planer. Wszystkie miesiące będą zaprojektowane w innym stylu, ale połączy je czarno-biała estetyka typowa dla plakatów Loesje.

thumb_01059e6_resize_1920_1080.jpg
Wizualizacja okładki i wybranych miesięcy ze zrywki na 2019


Na okładkę kalendarza trafiło tym razem hasło "Zacznij tydzień od happy endu".

Kalendarz zostanie zaprojektowany w stylu analogicznym do edycji z roku 2018.


Z tyłu zrywka ma dziurkę do zawieszenia na ścianie, a minimalistyczny dizajn i poręczny format sprawią, że sprawdzi się w każdej przestrzeni.

thumb_5493a6c_resize_1920_1080.jpg

Kartki będą zadrukowane tylko z jednej strony – rewers można wykorzystać na notatki czy pamiętnik. Pojedyncze kartki można oprawić w ramkę i obdarować nimi osoby, które danego dnia obchodzą urodziny, albo wykorzystać na wiele innych sposobów – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

thumb_eb199e4_resize_1920_1080.jpg


A do tego pocztówki i wlepki!

Kalendarzowi towarzyszyć będzie seria pocztówek (5) oraz wlepek (25), a hasła na te druki wybiorą sami uczestnicy akcji. Głosowanie odbędzie się na profilu Loesje Polska w serwisie Facebook.com, a linki zostaną podane w aktualizacjach związanych z akcją.

Każda osoba wspierająca akcję otrzyma przynajmniej jeden zestaw pocztówek i wlepek (liczba zestawów zależy od wspieranego pakietu).

Pocztówki i wlepki to sposób na codzienną dawkę refleksji i uśmiechu – dla siebie i osób, które otrzymają je jako prezent. 

Dodatkowy pakiet pocztówek (10) i wlepek (30) - w kilku językach - można otrzymać, wybierając pakiet lingwistyczny, a na wspierających pakiet z eko-torbą czeka zapinana na zatrzask torba z bawełny, na której znalazły się hasła "Pokaż zębom świat" i "Sex gluten rock'n'roll".

thumb_dc6a846_resize_1920_1080.jpg


Osoby, które chciałyby w praktyce poznać metodę, dzięki której powstają teksty Loesje – mogą
wybrać pakiet warsztatowy. W ten sposób można zorganizować kreatywne spotkanie dla znajomych czy współpracowników oraz obdarować ich kalendarzem i niezapomnianym doświadczeniem. 

Kartki w etui - dodatkowy upominek w pakietach lingwistycznym i warsztatowych


Jak to działa?

Projekt realizujemy w modelu "wszystko albo nic" – w którym konieczne jest zebranie minimalnej kwoty podanej w opisie akcji.

Zbieramy przede wszystkim na wydruki (kalendarz, pocztówki, wlepki), a także prace graficzne z nimi związane. Każdy pakiet obejmuje koszty pakowania i wysyłki – będziemy je rozsyłać usługą envelo realizowaną przez Pocztę Polską (działanie usługi jest podobne do paczki pocztowej, a jeśli listonosz nie zastanie odbiorcy w domu – zostawia awizo do odbioru na poczcie; wysyłka mniejszych pakietów to koszt 10.99 zł, większych 16.99 zł).

Kosztem wliczonym w akcję jest również prowizja serwisu OdpalProjekt.pl, w wysokości 4.9% netto (od zebranej kwoty), oraz prowizja pobierana przez operatora płatności w wysokości 2.5% (od zebranej kwoty; zgodnie z Regulaminem serwisu, par. 4).

Jeśli akcja się powiedzie, każdy wspierający otrzyma kalendarz i inne upominki z wybranego przez siebie zestawu. Upominki zapakujemy w myśl jednego z haseł Loesje: "Świat bez plastiku byłby milszy w dotyku".

Z osobami, które wesprą pakiety warsztatowe, indywidualnie ustalimy termin i miejsce warsztatów oraz sposób odbioru upominków.

thumb_4fc4ca7_resize_1920_1080.jpg
[Obejrzyj wideo ze zrywką na rok 2018]


Jak przebiega akcja?

1. Akcja trwa do 6 listopada – co pozwoli na wydruk i rozesłanie kalendarzy przed końcem roku.

2. W trakcie trwania akcji, na profilu Loesje Polska w serwisie Facebook.com, odbędzie się głosowanie, dzięki któremu każdy może zadecydować, jakie teksty Loesje trafią na pocztówki i wlepki do crowdfundingowej serii: www.fb.com/loesjepolska
.

3. W przypadku powodzenia
akcji (uzbierania kwoty minimalnej przed zakończeniem akcji) w listopadzie wyślemy projekty do drukarni (czas realizacji wydruku: do 30 dni).

4. Po uzbieraniu kwoty minimalnej skontaktujemy się indywidualnie z osobami, które wpłaciły cegiełki na rzecz
akcji – na adres mailowy podany przy wsparciu akcji. Ustalimy adres wysyłki (można podać adres innej osoby) i inne szczegóły (zależnie od pakietu, jaki wspiera dana osoba). Upominki roześlemy usługą envelo realizowaną przez Pocztę Polską (jej działanie jest podobne do paczki pocztowej, a jeśli listonosz nie zastanie odbiorcy w domu – zostawia awizo do odbioru na poczcie). Z osobami, które wesprą pakiety warsztatowe, indywidualnie ustalimy termin i miejsce warsztatów oraz sposób odbioru upominków.

5. Druki i wysyłki będą realizowane w listopadzie i grudniu (albo po odpowiedzi na maila z podziękowaniem i prośbą o podanie adresu wysyłki – jeśli nie nastąpi to do końca roku).
Jeśli jeszcze przed zakończeniem akcji zostanie uzbierana kwota minimalna - prace zostaną zlecone drukarni wcześniej.

thumb_41f3b95_resize_1920_1080.jpg
[Obejrzyj wideo ze zrywką na rok 2018]


Kim jest Loesje i dlaczego pisze teksty?

Loesje [luszje] to imię młodej Holenderki, które od 35 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Dzięki krótkim tekstom Loesje chce zachęcaćdo refleksji i kreatywnego myślenia, a także uświadamiać, że każdy może mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie.

Imię to posłużyło również jako nazwa międzynarodowej organizacji (Loesje International) i sieci grup lokalnych, obecnych w prawie 30 krajach. Grupy lokalne organizują m.in. warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach. Teksty Loesje mają charakter autorski (nie są cytatami), a po warsztatach trafiają też na wlepki, murale, przypinki, magnesy, torby.

Jedną z grup lokalnych jest Loesje Polska, która organizuje tę akcję.

thumb_1c87a4f_resize_1920_1080.jpg
Przypinka - dodatkowy upominek w pakietach lingwistycznym, prezentowym i warsztatowych


Jako Loesje Polska w ciągu ostatnich kilku lat zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy kilkadziesiąt otwartych warsztatów kreatywnego pisania (m.in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Białymstoku, Hrubieszowie, Wrocławiu), w trakcie których powstało kilkaset plakatów - których część znajdzie się w zrywce. Wszystkie dostępne są nieodpłatnie w archiwach na stronach loesje.pl oraz loesje.org w formacie pdf. Każdy może je pobrać i wykorzystać w dowolnym niekomercyjnym celu, np. powiesić w szkole, pracy, oprawić w ramkę.


Gdzie znaleźć Loesje?

  • www.loesje.pl – informacje o działaniach polskiej grupy Loesje, w tym archiwum plakatów i tłumaczenia plakatów z  serii międzynarodowych na język polski

  • www.loesje.org – strona Loesje International poświęcona działaniom międzynarodowym; obszerne archiwum plakatów w różnych językach (m.in. angielski, holenderski, francuski, hiszpański, niemiecki, polski)

  • www.facebook.com/LoesjePolska – oficjalny profil Loesje Polska, codzienna dawka pozytywnych tekstów Loesje i bieżących informacji o działaniach

  • www.instagram.com/loesje_pl – oficjalne konto Loesje Polska na Instagramie, inspirujące hasła Loesje w różnych zakątkach świata

  • www.twitter.com/LoesjePL – oficjalny profil Loesje Polska, krótkie i inspirujące hasła od Loesje po polsku i angielsku

  • www.facebook.com/Loesjeint – oficjalny profil Loesje International, teksty Loesje po angielsku oraz bieżące informacje o działaniach międzynarodowych


Jak się z nami skontaktować?

1. Pytania związane z akcją: [email protected] 

2. Inne pytania, warsztaty: [email protected], [email protected] 

thumb_6843ee7_resize_1920_1080.jpg
Kartki w etui - dodatkowy upominek w pakietach lingwistycznym i warsztatowych [wideo]

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę