„Ktoś tu przyjdzie” - wesprzyj i przyjdź

Projekt
zakończony
3100
/ 4000 zł
34
wspierających
 

O NAS

Jesteśmy grupą zapaleńców związanych z Akademią Teatralną! W skład ekipy realizatorów wchodzą studenci, absolwenci, a nawet wykładowcy uczelni. Naszym marzeniem jest stworzenie wyjątkowego spektaklu i prezentacja go na znanej warszawskiej scenie. By móc je zrealizować potrzebujemy tylko Waszego wsparcia!


O PROJEKCIE

Najnowszy spektakl Katarzyny Łęckiej „Ktoś tu przyjdzie” według tekstu Jona Fossego, który powstaje w koprodukcji Teatru WARSawy oraz Teatru Collegium Nobilium to znakomita okazja, żeby zetknąć się z twórczością skandynawskiego dramatopisarza. Jego nieobecność na polskich scenach jest jednym z powodów, dla których wzięliśmy ten utwór na warsztat. Sam dramat to z pozoru błaha historia, która pod wpływem czasu rozpada się na coraz to mniejsze cząstki, przesiąknięte emocjonalnością do granic możliwości. W świecie zwyczajnych czynności Fosse osadza dwoje zakochanych. Na tle norweskiej scenerii maluje słowami obraz, który staje się wnikliwą analizą nie tylko wzajemnych powiązań międzyludzkich, ale przede wszystkim tego, co odbywa się wewnątrz każdej postaci; tego, co wbrew jej pierwotnym pragnieniom, nakazuje postępować w określony sposób. Powtarzane przez bohaterów frazy jednocześnie stwarzają rzeczywistość, ale również powodują, że słowa tracą swoje znaczenie, aż wreszcie zużywają się, pozostawiając po sobie coś na kształt cienia nadziei. Hermetyczny świat utworu przepełniony samotnością staje się dla widza pretekstem do konfrontacji z samym sobą; sposobnością do przepracowania tematów zwykle odsuwanych na bok. Reżyserka wraz ze wspaniałym zespołem aktorskim o wszystkich tych zależnościach opowie już niedługo na scenie Teatru WARSawy – i to właśnie tam nie może Was zabraknąć!

thumb_345782b_resize_1920_1080.png


KTOŚ TU PRZYJDZIE

autor – Jon Fosse

przekład – Monika Grossman-Kliber


Wśród twórców:

reżyseria – Katarzyna Łęcka (Akademia Teatralna - Wydział Reżyserii)

scenografia i kostiumy – Barbara Koczarowa i Zofia Kochman (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie)

muzyka – Igor Przebindowski

występują – Alicja Pietruszka (absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej), Miron Jagniewski (absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie), dr Sławomir Pacek (wykładowca Akademii Teatralnej)

dramaturgia – Katarzyna Malec (Akademia Teatralna - Wydział Wiedzy o Teatrze)

koordynacja produkcji – Julia Gierszon (Akademia Teatralna - Wydział Wiedzy o Teatrze)

promocja – Karolina Dąbrowska (Akademia Teatralna - Wydział Wiedzy o Teatrze)


thumb_2d00a45_resize_1920_1080.JPGthumb_852da36_resize_1920_1080.JPGthumb_a3526a5_resize_1920_1080.JPGthumb_75f6534_resize_1920_1080.JPG


NA CO ZBIERAMY?

Wszyscy twórcy z góry dziękują za każde wsparcie! Przeznaczymy je na zakup kostiumów i materiałów do budowy scenografii, a także nagranie muzyki do spektaklu (aby nie występować w prywatnych ubraniach na tle dekoracji z papieru). Nie ukrywamy, że ewentualną nadwyżkę oddamy w ręcę realizatorów, którzy z sympatii do organizatorek zgodzili się pracować za symboliczną stawkę - "dla idei i dla tekstu". Parę groszy na promocję też się przyda - bo mamy nadzieję, że z pomocą reklamy Ktoś tu przyjdzie! Do zobaczenia w teatrze!!!


WSPIERAJĄ NAS:

  thumb_cfac3ab_resize_1920_1080.png         &           thumb_ed2e5fe_resize_1920_1080.jpg


BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 
Fanpage spektaklu na Facebooku

Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę