KOSTARYKA krótki przewodnik po małym kraju z lekkim uśmiechem

Projekt
zakończony
810
/ 30000 zł
8
wspierających
 

KOSTARYKA. Wakacje w tropikach. Plaża, ocean, dżungla, wulkany. W takie miejsca woziliśmy turystów przez ostatnie 3 lata. Teraz mamy krótką przerwę i przyszedł czas na zrealizowanie pomysłu, który siedział nam w głowie od dłuższego czasu i do którego byliśmy namawiani przez licznych znajomych. Przyszedł czas na napisanie przewodnika, ale poza napisaniem, jeszcze trzeba zebrać dużo monet na druk, skład, grafika itp., dlatego zwracamy się do Was o wsparcie. Oczywiście nic za darmo, po prawej stronie znajdziecie zestawy, które możecie wybrać w zamian za pomoc przy zbiórce.

Pod zdjęciem kilka słów o nas.


thumb_6f23a27_resize_1920_1080.jpg          Cześć , mam na imię Jacek, a ten obok to mój syn Franek. Na początku 2017 roku wyprowadziliśmy się do Kostaryki. Zajmowaliśmy się tam organizowaniem pobytu turystom z całego świata. Ja zarządzałem hotelem, a Franek był moją prawą ręką. Moja znajomość języków obcych jest delikatnie mówiąc niewystarczająca, natomiast Franek w języku angielskim i hiszpańskim mówi płynnie, co dawało mi nieocenioną pomoc.

        Przez 3 lata obwoziliśmy naszych gości po najciekawszych miejscach Kostaryki, pokazując im kraj który pokochaliśmy. Gościliśmy ludzi z wszystkich kontynentów i wszelkich ras, ale Polaków w naszym hotelu było niestety stosunkowo mało. Zastanawialiśmy się jak to zmienić, bo to trochę głupio, że w hotelu prowadzonym przez Polaków tak mało jest gości z Polski.


Na początku 2020r. przylecieliśmy do Polski, aby założyć biuro turystyczne i spróbować zarazić rodaków naszą Kostaryką. Tak też powstała strona na Facebook „Kostaryka dla Ciebie”, możecie nas tam odwiedzić i poznać troszkę bliżej, zapraszamy.


Niestety pandemia pokrzyżowała nam trochę plany, ale jak to mówią „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”. Postanowiliśmy znaleźć dobre strony tej sytuacji i tak powstał plan napisania przewodnika po Kostaryce. Nie będzie to typowy przewodnik, gdzie można przeczytać informacje jakim autobusem dojechać tam czy tam, do jakiego muzeum pójść i gdzie zjeść. Będzie to nasza nieobiektywna opowieść o „Szwajcarii Ameryki Środkowej”, o naszym miejscu na świecie, o ludziach których tam poznaliśmy, o zwierzętach które przygarnęliśmy i o zdarzeniach o których lepiej byłoby zapomnieć.


W naszym przewodniku chcielibyśmy połączyć dwa w jednym. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam przydatne, praktyczne informacje o podróżach po Kostaryce, ale też z lekkim przymrużeniem oka przeczytacie nasze opinie o niektórych miejscach i historie z naszego życia w tropikach.

Historie o tym jak staraliśmy się aby nie dostać kopa w dupę, od czegoś co nazywa się życiem. Pisanie tego przewodnika jest też swojego rodzaju unikiem przed tym kopem.


My na Facebooku

My na Instagramie


                                                            KOSTARYKA

                                    KRÓTKI PRZEWODNIK PO MAŁYM KRAJU

                                                        Z LEKKIM UŚMIECHEM


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę