Konkurs "Młody Wynalazca" - wspomóż młodych polskich innowatorów

Projekt
zakończony
0
/ 20000 zł
0
wspierających
 

Młody Wynalazca® to konkurs, który  ma umożliwić najmłodszym wynalazcom start w świecie nauki i biznesu. Chcemy, żeby młodzież mogła rozwijać swoją przedsiębiorczość i zbierać owoce ciężkiej pracy i kreatywności. W tym roku odbędzie się już XIII edycja tego wydarzenia. Aby móc efektywniej wspierać innowacje, sami musimy się rozwijać. Dlatego chcemy uatrakcyjnić nasz konkurs. Jednak nie może się to odbyć bez Waszej pomocy. Zebrane fundusze pomogą ufundować promocję osiągnięć Młodych Wynalazców zagranicą. Chcemy umożliwić wzięcie udziału w bardziej prestiżowych i ciekawych wydarzeniach jak Concours Lepine w Paryżu czy targi IPITEX w Bangkoku lub KIDE na Tajwanie, gdzie gromadzą się najlepsi wynalazcy z całego świata. Chcemy też zaprosić ekspertów, którzy będą mogli doradzić jak postawić pierwsze kroki w świecie biznesu. Bez wątpienia i ta edycja będzie obfitować w fantastyczne rozwiązania i pomysły naukowe. Dodatkowe pieniądze pozwolą  na zorganizowanie wydarzenia. Chcielibyśmy, żeby konkurs i targi były nie tylko miejscem, na którym zostanie doceniona ich pomysłowość i pracowitość, ale żeby stały się wydarzeniem, które pozwoli im opuścić uniwersyteckie, czy szkolne laboratoria i zdobyć biznesową wiedzę oraz pomoc.


INTARG

Konkurs Młody Wynalazca® organizowany jest w ramach Targów Innowacji i Nowych Technologii INTARG®. Targi odbywają się w MCK w Katowicach i gromadzą naukowców, biznesmenów i fanów technologii z całego świata. Ostatnia edycja zgromadziła wystawców z 19 krajów, którzy podczas dwóch dni trwania targów walczyli o nagrody, wyróżnienia i nowe kontakty. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-21 czerwca.

thumb_5118079_resize_1920_1080.png



Dlaczego warto nas wesprzeć?

Fundacja Haller Pro Inventio oraz Firma Eurobusiness-Haller, organizator konkursu Młody Wynalazca oraz targów INTARG to przedsiębiorstwo z ponad 25 letnim doświadczeniem w promocji polskiej myśli wynalazczej oraz polskich przedstawicieli nauki. W ciągu tych lat wypracowaliśmy siatkę owocnych i życzliwych kontaktów z czołowymi światowymi organizacjami wspierającymi przedsiębiorczość. Wierzymy, że jesteśmy najlepszym partnerem przy wprowadzaniu rozwiązań na rynki międzynarodowe oraz przedstawianiu polskich osiągnięć światowemu gremium liderów innowacji. Warto jednak przypomnieć, że to właśnie Eurobusiness-Haller pomógł wypromować rewolucyjne rozwiązania wybitnego profesora na targach Concours Lepine w Paryżu. Stąd pewność, że powierzone nam zaufanie spożytkujemy z jak największą korzyścią dla młodych ludzi, których wspieramy już od wielu lat. O naszej skuteczności mogą świadczyć pozytywne opinie samych zainteresowanych, którzy dziś nabrali już pierwszych szlifów i rozpoczynają międzynarodowe kariery.

Grono obecnych i byłych partnerów tworzy piękną kartę nie tylko historii naszej firmy, ale też polskiej nauki. Z przyjemnością i dumą wspominamy współpracę z profesorem Religą. To z nim odnosiliśmy wspólnie sukcesy w 2004 roku. Zaprezentował on wraz z zespołem i współwystawcami na targach „Eureka” w Brukseli pneumatyczną komorę wspomagania serca POLVAD. Sztuczne serce z Polski podbiło żywe serca otwierającej się na nas wtedy Europy. Grand Prix, złoty medal oraz nagrody specjalne powędrowały w ręce zespołu profesora Religi. Rok później kontynuowaliśmy współpracę przygotowując wyjazd na prestiżowy Concours Lepine w Paryżu. Stolica Francji również doceniła osiągnięcia polskiej medycyny i nagrodziła złotym medalem prototyp pneumatycznego, częściowo implantowalnego systemu wspomagania serca POLVAD. Dziś cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej historii i polskimi sukcesami zainteresować międzynarodowy świat nauki. 


thumb_a81aafe_resize_1920_1080.png


Prof. Religa(drugi z prawej) obok prof. Bartosika i prezes Eurobusiness-Haller, Barbary Haller oraz Ministra Nauki Michała Kleibera podczas Giełdy Wynalazków w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w 2005r.


Z kolei Petros Psyllos to laurat konkursu Młody Wynalazca. Niezmiennie od lat zaskakuje kolejnymi pomysłami, które odbijają się szerokim echem w świecie nauki. Petros należy do powiększającego się grona Młodych Wynalazców, dla których świetlana przyszłość to codzienna teraźniejszość. Dla tych, którzy jeszcze nie dowierzają podajemy suche fakty: Petros został uznany przez amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów, Massachusetts Institute of Technology Review ogłosiło go jednym z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce, Laureat New Europe 100 – listy liderów innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej wg. Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times. Laureat 17 nagród w dziedzinie wynalazczości przyznanych na targach w Pittsburghu, Seattle, Paryżu i Brukseli, których część zdobył właśnie we współpracy z Eurobusiness-Haller! 

thumb_d6860bd_resize_1920_1080.png


Delegacja  na targi INPEX 2016 w Pittsburgu. P. Psyllos w środku.

Tak wspomina współpracę z nami sam Laureat

Konkurs Młody Wynalazca dał mi możliwość promocji moich wynalazków podczas międzynarodowych targów i konkursów. Mogłem dwukrotnie wziąć udziału w Międzynarodowych Targach Badań Naukowych i Innowacji BRUSSELS-INNOVA, gdzie zdobyłem dwa złote medale i nagrodę specjalną Andre Flahaut - belgijskiego Ministra Budżetu i Funkcji Publicznej. Nawiązałem przy tym kontakt z zagranicznymi inwestorami oraz naukowcami. Zdobyte doświadczenie wykorzystuję podczas rozwijania swoich projektów – zasięgnąłem opinii fachowców oraz skonfrontowałem pomysły z potencjalnymi użytkownikami, ulepszając prototypy. Konkurs był w moim przypadku pierwszym krokiem w kierunku globalnego działania oraz myślenia – jeszcze w III klasie technikum, kiedy dzięki Fundacji Haller Pro Inventio pojechałem na targi wynalazków do Brukseli. 

Młody Wynalazca, czy to nie brzmi dumnie? 

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina

mnisw_small.jpg


Zapraszamy również do odwiedzenia strony targów INTARG 2018, aby dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu.





Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę