Zaraz sypnie śniegiem, zaraz zabrzmią KOLĘDY CUDZICHÓW, jeśli…

Projekt
zakończony
2545
/ 30000 zł
42
wspierających
 

Zaraz sypnie śniegiem, zaraz zabrzmią KOLĘDY CUDZICHÓW, jeśli…

… jeśli pomożesz nam zebrać niezbędne fundusze na wydanie naszej debiutanckiej płyty w rodzinnym składzie – braci: Mateusza, Kamila, Piotra i Jakuba oraz Agnieszki Cudzich (żony Piotra), wokalistki, jednej z czołowych postaci sceny muzyki chrześcijańskiej.


thumb_1ad6c81_resize_1920_1080.png
KIM JESTEŚMY?

Wszyscy jesteśmy profesjonalnymi muzykami, na co dzień grającymi w zespołach rozrywkowych i jazzowych. Braliśmy udział w poważnych wydarzeniach w kraju i poza jego granicami. Od wielu lat współtworzymy festiwal Strefa Chwały – chrześcijańskie spotkania ludzi Nowej Kultury (obecnie w Starym Sączu), uczestniczymy w największym koncercie uwielbieniowym w Europie – Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie na zaproszenie Jana Budziaszka i Marcina Pospieszalskiego, występujemy w programach telewizyjnych, festiwalach, na scenach dużych, średnich i tych zupełnie malutkich. Ale przede wszystkim gramy przy rodzinnym stole – i to tam narodził się pomysł na wspólne kolędowanie.

 

thumb_6be02b0_resize_1920_1080.jpg


Agnieszka Cudzich brała udział w wielu koncertach realizowanych przez Telewizję Polską:  „Tyle darów rok nam przyniósł”, na którym wykonała kolędy w duetach z Darkiem Malejonkiem oraz Krzysztofem Antkowiakiem, a także “Jasna Góra – polska Kana” – widowisko muzyczne podczas Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, pod kierunkiem artystycznym Marcina Pospieszalskiego, gdzie występowała na scenie wraz z Krzysztofem Cugowskim, Markiem Piekarczykiem, Adamem Strugiem, Andrzejem Lampertem, Agnieszką Musiał i wieloma innymi wokalistami.


Więcej informacji uzyskasz na naszych stronach:


Facebook: https://www.facebook.com/koledycudzichow/ 

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCc9SdR5VYxJ0oCG0fiANbmg/featured DLACZEGO I DLA KOGO GRAMY?

KOLĘDY CUDZICHÓW to jednocześnie nasz pierwszy wspólny projekt rodzinny, którym otwieramy muzyczną przygodę, przygotowując się jednocześnie do wydania debiutanckiej płyty Agnieszki Cudzich. W albumie znalazło się 9 kolęd w naszych autorskich, niebanalnych aranżacjach. Ważnym elementem są pastorałki, których uczyliśmy się „od kołyski”. Ogromne znaczenie ma dla nas miejsce pochodzenia, które napawa nas wielką dumą. Wychowaliśmy się w polskiej części Spisza we wsi Dursztyn. Dlatego też do naszego projektu zaprosiliśmy znaczących w Polsce muzyków, a z Agnieszką Cudzich kolędy zaśpiewał Darek Mucha, góral z Pyzówki, który swoim góralskim śpiewem nadaje współczesnym brzmieniom i aranżacjom oryginalnej wymowy i świadczy o tym skąd pochodzimy i czerpiemy inspiracje. Zależało nam na tym, żeby oprócz współczesnych aranżacji wybrzmiała góralska nuta, która jest naszą inspiracją i świadectwem wspólnej tożsamości. To co dla nas ważne i znaczące w muzyce i kulturze znalazło się na nagraniach kolęd. To co ważne w naszym życiu jest tam przede wszystkim – nasza wiara i nasza rodzina.


thumb_5f3acf9_resize_1920_1080.jpg

 

W PROJEKCIE UDZIAŁ WZIĘLI:

Agnieszka Cudzich - śpiew, skrzypce

Darek Mucha - śpiew góralski, skrzypce

Piotr Cudzich - fortepian, akordeon

Mateusz Cudzich - git. basowa

Kamil Cudzich - perkusja, skrzypce

Jakub Cudzich - instr. perkusyjne, kontrabas


Gościnnie:

Maciej Gruchacz - gitary

Katarzyna Gacek-Duda - flety

Łukasz Kluczniak - saksofon

Daniel Pomorski – trąbka


oraz kwartet smyczkowy:

Joanna Winiarczyk - skrzypce

Jadwiga Frankiewicz - skrzypce

Wiktoria Chorobik - altówka

Hubert Frankiewicz - wiolonczela

 thumb_0040413_resize_1920_1080.jpgNA CO ZBIERAMY?

KOLĘDY CUDZICHÓW jest profesjonalną produkcją- zależy nam na dobrze przygotowanym zarówno pod kątem muzycznym jak i edytorskim oraz wydawniczym materiale, dlatego zwracamy się do każdego z prośbą o wsparcie projektu, w który włożyliśmy ciężką pracę i serce. Każda tego typu inicjatywa wymaga niemałych nakładów finansowych. Dwa miesiące temu ukończyliśmy sesje nagraniowe, wybierając jedno z najlepszych studiów nagrań w Polsce, a mianowicie Monochrom Studio, w którym przed nami nagrywali m.in. Joachim Mencel czy Kuba Badach. Na ten moment włożyliśmy w projekt własne środki, ponieważ część prac takich jak organizacja sesji nagraniowej, strojenie fortepianu, transporty czy realizacja nagrań musieliśmy już wykonać.Jesteśmy dumni, że do projektu mogliśmy zaprosić wielu muzyków, ale są to osoby, którym oprócz naszego słowa uznania i podziękowań należą się również symboliczne honoraria, dlatego w pierwszej kolejności chcemy uhonorować naszych gości. Pozostały również koszty drugiej transzy za studio nagrań, mixu i masteringu, tłoczenia płyt, projektu i druku okładki (papier Eco + hot stamping), działań promocyjnych, sesji fotograficznej, rejestracji wideo.


JAK KOLĘDUJEMY?

Już dziś zapraszamy do obejrzenia trzech kolęd zarejestrowanych przed sesją nagraniową w styczniu 2018 roku w Nowym Targu. Podczas tego koncertu skład rozszerzyliśmy jedynie o kwartet smyczkowy, ale już dzisiaj możecie posłuchać jak gramy, jak śpiewamy i poczuć świąteczną atmosferę chociaż za oknem na plusie 30 stopni, a reprezentacja wróciła z Mundialu ze spuszczonymi głowami (żal…) – do wszystkich zasmuconych również z tego powodu chcemy głosić wielką radość z Narodzenia Pana, chcemy wskazać co w życiu ważne i życzyć Państwu odnalezienia Gwiazdy, która poprowadzi we właściwym kierunku.


 A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane.”

Łk, 2, 20


JAK CHCEMY SIĘ ODWDZIĘCZYĆ?

Chcemy Wam podziękować za zaangażowanie w nasz projekt. Jeśli nie możesz wesprzeć nas finansowo, to prosimy o wsparcie modlitewne, a także o polecenie nas uwadze innych. Możesz otrzymać maila z osobistym podziękowaniem, wybraną kolędę w formacie .mp3, całą naszą płytę w formie elektronicznej czy album CD z dedykacją. Jeśli zdecydujesz się zostać Złotym lub Srebrnym Mecenasem naszej płyty, możemy dla Ciebie zagrać koncert kolęd w ustalonym z nami czasie i miejscu, a Twoje nazwisko lub logotyp firmy zamieścimy na okładce. Logotyp na okładce przewidzieliśmy również dla Brązowych Mecenasów.


A JEŚLI NIE ZBIERZEMY WYSTARCZAJĄCEJ KWOTY?

I tak będziemy wdzięczni wszystkim za okazane serce i wsparcie. Nagrania zostały już zrealizowane, więc przed nami tylko kilka kroków do pełni szczęścia. Jeśli nie uda nam się uzbierać potrzebnych środków, wydanie płyty może się opóźnić, a zależy nam żeby już w tym roku nasze kolędy były przez Was słuchane przy wigilijnym stole. Zrobimy jednak wszystko żeby płyta ukazała się przed Świętami Bożego Narodzenia, rozbijemy nasze świnki skarbonki, uderzymy do naszych babć (które kochają nas bezgranicznie) i sąsiadów, nie pozwolimy naszym żonom kupić sobie sukienek z nowej kolekcji (niech żyją wyprzedaże!), zrobimy zrzutkę jak w pierwszym etapie, bo przecież co to za kucharz, który gotuje zupę tylko z cudzych produktów, a potem nie chce jej skosztować. To byłoby nawet podejrzane ;)

Nie wyobrażamy sobie, żeby płyta po tylu staraniach nie miała się ukazać. Przede wszystkim też z szacunku dla Waszego wsparcia, za które jesteśmy ogromnie wdzięczni.


GDZIE MOŻESZ NAS SPOTKAĆ?

Więcej przeczytacie na naszych profilach społecznościowych i stronie internetowej. Możemy się spotkać osobiście na corocznej Strefie Chwały, koncertach Jednego Serca Jednego Ducha i wielu innych miejscach, o których dowiecie się z naszych mediów.


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę