„Kocham Bałtyk” - one woman comedy show

Projekt
zakończony
9687
/ 16000 zł
68
wspierających
 


thumb_608bc82_resize_1920_1080.jpg

KIM JESTEŚMY 

Agnieszka Przepiórska

Aktorka teatralna, serialowa i filmowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Petersburgu. W latach 2005-2008 była aktorką Teatru Dramatycznego  w Wałbrzychu, gdzie zagrała m.in w Trzech siostrach A. Czechowa w reż. P. Kruszczyńskiego, Burzy W. Szekspira w reż. A. Tworusa, Balkonie J. Geneta w reż. A. Tyszkiewicza, Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł P. Demirskiego w reż. M. Strzępki. Potem grała w teatrach w całej Polsce m.in. w Teatrze Polskim w  Bielsku-Białej: Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami A. Pałygi, Królowie dowcipu P. Rowickiego, oba w reż. P. Ratajczaka, Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze: Trzy siostry A. Czechowa w reż. P. Ratajczaka, Teatrze Współczesnym w Szczecinie: Białe Baloniki M. Fertacz w reż. P. Ratajczaka, Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie: Kartoteka Różewicza w reż. P. Ratajczaka, w Teatrze IMKA w Warszawie: Warszawa-Grabiny 6.20 M. Nahacza w reż. P. Ratajczaka, Teatrze Konsekwentnym w Warszawie: I będą święta P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka, Boski romans M. Walczaka,Tato nie wraca P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka, Dziwka z Ohio H. Levina w reż. A. Sajnuka, w Teatrze Powszechnym w Warszawie: Dziewczyny do wzięcia A. Kondratiuka w reż. P. Ratajczaka, w Teatrze WARSawy: Wojna to tylko kwiat P. Rowickiego w reż. P. Ratajczaka. Grała potrójną rolę (Dzika Agnes, HGW, Samotna Matka) w cyklu kabaretowym Pożar w Burdelu. W Teatrze Polonia gra w spektaklach Żeby nie było śladów w reż. P. Ratajczaka oraz 2 000 000 kroków  w reż. P. Jaszczaka. Występowała w serialach takich jak: Artyści (reż. M.Strzępka), Glina (reż. W. Pasikowski), Fala Zbrodni, Ojciec Mateusz, Druga Szansa. 

Zośka Papużanka

Pisarka dwukrotnie nominowana do Paszportów Polityki i do Literackiej Nagrody Nike. Autorka takich książek jak: "Szopka", "On", "Świat dla Ciebie zrobiłem". 

Więcej o Agnieszce Przepiórskiej: www.facebook.com/PrzepiorskaAgnieszka/?modal=admin_todo_tour

Więcej o Zośce Papużance: www.facebook.com/PisarkaZoskaPapuzanka


thumb_a765e47_resize_1920_1080.jpgthumb_003d866_resize_1920_1080.jpgthumb_6d97bf2_resize_1920_1080.jpgthumb_cc7a1f7_resize_1920_1080.jpgthumb_3dc73b1_resize_1920_1080.jpgthumb_742bae3_resize_1920_1080.jpgthumb_9c901e8_resize_1920_1080.jpgthumb_8acb1b0_resize_1920_1080.jpgthumb_750b74e_resize_1920_1080.jpgthumb_755cc7b_resize_1920_1080.jpgthumb_1313de4_resize_1920_1080.jpgthumb_aae32e0_resize_1920_1080.jpg

NASZE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA 

Agnieszka Przepiórska zdobyła wiele teatralnych nagród, m.in. za spektakl I będą święta (w 2012 r. - 41. OFTJA we Wrocławiu oraz na XII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, a także  rok później na XXVIII Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora) oraz za spektakl Tato nie wraca (w 2013 r. na IV Festiwalu Monodramu "Monoblok" - Grand Prix oraz Nagroda Miasta Gdańska przyznana przez Pawła Szkotaka, w 2014 r. na XV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych oraz na 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). Nagroda dla spektaklu „Tato nie wraca“ w 43. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Zośka Papużanka 

Dwie nominacje do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej NIKE


thumb_ef2413a_resize_1920_1080.jpgthumb_1e36af1_resize_1920_1080.jpg

NA CO ZBIERAMY

"Kocham Bałtyk" to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego "Pożar w Burdelu", aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Spektakl powstaje na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike. Odbyła się już premiera nadbałtycka, teraz przyszedł czas na Warszawę. Warszawska premiera planowana jest na 18 lutego w Klubie Komediowym. Potem znana ze swojego zamiłowania do podróży, Agnieszka Przepiórska ruszy ze swoim one woman show w Polskę. Zbieramy środki na pokrycie kosztów produkcji tego spektaklu, a także jego promocji.

Wakacje nad Bałtykiem – to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań, kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia. 

Bohaterkę spektaklu "Kocham Bałtyk", o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych, również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. To kobieta, która nie musi już niczego udawać. We wspomnieniach przewijają się tematy z młodości, dzieciństwa – ale nie stanowią źródła bólu czy smutku, raczej punkt odniesienia, od którego przyszedł czas się odbić. Nie ma w niej buntu – raczej dojrzałość, która umie mówić o własnych potrzebach i niepokojach.

Fragmenty komiczne przeplatają się z lirycznymi, narzekania – z refleksją, przyziemne; codzienne problemy naszej bohaterki spotykają się z potrzebą poszukiwania czegoś więcej. Dlatego też jesteśmy przekonane, że znacie tą panią bardzo dobrze.


Sprawdźmy, czy znajdzie miejsce, żeby rozbić parawan...
"Agnieszka Przepiórska świetnie utrzymuje uwagę publiczności podczas godzinnego monodramu, a ta nagradza ją oklaskami na stojąco. W jej roli jest mnóstwo ironicznej lekkości i humoru, a także śmiałości we wciąganiu widzów w działania: kogoś oskarża, innemu grzebie w torebce - o spektaklu "Kocham Bałtyk" Zośki Papużanki w reż. Agnieszki Przepiórskiej, zagranym premierowo podczas XX Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji Windowisko w Gdańsku" - 
Wiktoria Formella z Nowej Siły Krytycznej.

Twórcy spektaklu:
Tekst: Zośka Papużanka, pisarka nominowana do Nagrody Literackiej NIKE i dwukrotnie do Paszportów „Polityki"

Reżyseria: Agnieszka Przepiórska, aktorka związana z Teatrem Polonia oraz kabaretem „Pożar w Burdelu”, nagradzana za monodramy „Tato nie wraca”  i „I będą święta".

Współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna

Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer

Choreografia: Arkadiusz Buszko


Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę