Jak być dwudziestolatkiem

Projekt
zakończony
4750
/ 10000 zł
64
wspierających
 

Sto rozdziałów na sto życiowych sytuacji


"Jak być dwudziestolatkiem" to zbiór stu rozdziałów, z których każdy opisuje fragment codziennego życia. Tekst Przemka Chojeckiego uzupełniają ilustracje Kasi Suro.


Zobacz nasz fanpage na Facebooku, gdzie znajdziesz część tekstów i ilustracji. Jesteśmy też na Instagramie: Przemek i Kasia


thumb_7a0d7d3_resize_1920_1080.jpg


O NAS I O PROJEKCIE


Przemek jest z wykształcenia matematykiem, zrobił doktorat w Paryżu, a potem dwa lata spędził w Oksfordzie. Kasia jest artystką od dłuższego czasu mieszkającą w Barcelonie. Poznaliśmy się przez wspólnych znajomych w Warszawie ponad rok temu. Szybko zaczęliśmy rozmawiać o większej współpracy i tak narodził się projekt "Jak być dwudziestolatkiem". Było to na kilka miesięcy przed trzydziestymi urodzinami Przemka, a że zebrało mu się na refleksje, które Kasia podchwyciła, projekt przybrał ramy lekkiego poradnika - pół żartem pół serio. Przygotowanie całości zajęło nam kilka miesięcy. Jednocześnie publikowaliśmy gotowe teksty i ilustracje na naszym fanpage'u.  


Wierzymy, że całość wyszła lekka i poważna zarazem. Mówimy o radościach i smutkach bycia dwudziestolatkiem, ale kwestie, które poruszamy są uniwersalne - pasja, szczęście, miłość, spełnienie. Nie boimy się trudnych pytań. Nie mamy jasnych odpowiedzi co trzeba, a czego nie. Wątpimy, szukamy. 


Prosimy Was o wsparcie, bo chcielibyśmy książkę wydać w formie albumu, aby ilustracje Kasi pięknie się prezentowały obok tekstów Przemka. Docenimy każdą Waszą pomoc! A oto wizualizacje niektórych prac Kasi - możecie wybrać także dowolne inne prace z naszego fanpage'a na Facebooku:


thumb_5da46ab_resize_1920_1080.jpg

thumb_9919174_resize_1920_1080.jpg


Warto podejmować ryzyko. Gdy miałem dwadzieścia lat, bałem się ryzyka i porażek, bo bałem się opinii rówieśników i starszych. Dopiero czas sprawił, że lęki odeszły. Większość osób, których opinii się bałem dziesięć lat temu, już nie jest obecna w moim życiu. Stali się dalszymi znajomymi, których widuję rzadko lub wcale. Nie mają wpływu na moje życie, mimo że kiedyś zrobiłbym wiele by zaskarbić sobie ich dobre zdanie. Cały ten lęk o ich dobre zdanie nie był nic warty, bo ludzie zawsze mają swoje zdanie niezależnie od tego, co robimy. Najlepsze chęci i starania zostaną skrytykowane, szczególnie jeśli będą oryginalne. 


Bałem się odmienności, bo ona wysuwała przed szereg. Teraz, gdy mam trzydzieści lat, szukam tylko jej – chociaż nie na siłę. Działam z większym spokojem, słucham opinii innych, ale nie biorę jej zbyt mocno do siebie. Jestem niezależny. Mogę skupić się na tym, co sprawia mi największą przyjemność i podążać za własnymi zainteresowaniami. Jaka szkoda, że nie robiłem tego wcześniej – oszczędziłbym sobie wiele smutków i irytacji, a zrobiłbym znacznie więcej. Wierzę jednak, że nigdy nie jest za późno. Działam więc teraz i podejmuję ryzyko. Ryzykuję karierą, ryzykuję pieniędzmi i relacjami. Warto. Bez ryzyka ominą nas najwspanialsze zdarzenia. Najpiękniejsze rzeczy w życiu nie są rzeczami.


thumb_6935fa0_resize_1920_1080.jpgthumb_ace4458_resize_1920_1080.jpg


P.S. Książki zaczniemy wysyłać po wydaniu, co może zająć 3-4 miesiące. Wysyłamy tylko na terenie Polski.

Regulamin komentowania