Integrujemy Kosmetologów - #IzbaKosmetologów

Projekt
zakończony
14500
/ 50000 zł
71
wspierających
 


IZBA KOSMETOLOGÓW potrzebuje Twojego wsparcia!


thumb_e24ce9b_resize_1920_1080.jpgIZBA KOSMETOLOGÓW jest pierwszą organizacją branżową zrzeszającą właścicieli gabinetów kosmetologicznych lub prowadzących swoją działalność gospodarczą. Dlaczego?

- bo jest to wielotysięczna grupa zawodowa,

- bo od 20 lat polskie uczelnie wyższe kształcą jako jedyne na świecie profesjonalistów w tym zawodzie,

- bo zależy nam na szerzeniu wiedzy, kim jest kosmetolog i w jakich przypadkach może pomóc,

- bo nie ma uregulowań prawnych zawodu kosmetologa, więc zdarzają się osoby, które wykonują zabiegi estetyczne, nie mając odpowiedniego przygotowania i wiedzy.


Chcemy, by usługi estetyczne były wykonywane bezpiecznie i w pełni odpowiedzialnie. Żeby nasi klienci byli pewni, że trafili do wykwalifikowanej osoby, a nie do kogoś po jednodniowym kursie.


IZBA KOSMETOLOGÓW to jedyna droga,

by mieć realny wpływ na wizerunek zawodu i profesjonalizację usług estetycznych.


Zostań ambasadorem naszej sprawy. Razem nam się uda!


NASZE PLANY – POTRZEBUJEMY TWOJEJ POMOCY!


Do końca października zarejestrujemy formalnie Izbę. Mamy silne liderki, sympatyków i współpracowników, dzięki którym udało się w 3 miesiące skutecznie zrekrutować kilkuset członków - założycieli IZBY! 


Co więcej, udało nam się osiągnąć porozumienie z przedstawicielami drugiej podobnej inicjatywy, w wyniku którego podjęliśmy wspólną decyzję o połączeniu sił i powołaniu do życia tylko jednej IZBY KOSMETOLOGÓW. Nasza inicjatywa łączy ponad podziałami całe branżowe środowisko! 


IZBĘ KOSMETOLOGÓW wspierają też uczelnie wyższe, organizatorzy międzynarodowych konferencji oraz prasa branżowa. Przychylne są nam również wiodące firmy działające na rynku beauty! Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie! Dołożymy wszelkich starań, aby zawód kosmetologa został prawnie uregulowany i zyskał należną mu pozycję! thumb_e7b153c_resize_1920_1080.png
CZEGO DOKŁADNIE POTRZEBUJEMY?

W tej chwili kluczowe jest pozyskanie środków finansowych, które pomogą nam:

- prowadzić dalsze prace nad tworzeniem dokumentów niezbędnych do uregulowania prawnego statusu zawodu kosmetologa,

- promować zawód kosmetologa na łamach ogólnopolskich mediów, aby budować świadomość naszych klientów i przekazywać im rzetelny obraz pracy kosmetologa, naszych zawodowych kompetencji i bezpieczeństwa wykonywania zabiegów – ostatnio pojawia się na ten temat mnóstwo nierzetelnych informacji, które powinniśmy błyskawicznie prostować,

- stworzyć raport branżowy, w którym znajdą się niezbędne do prowadzenia dalszych prac legislacyjnych informacje na temat kompetencji kosmetologów, poziomu bezpieczeństwa zabiegów i wpływu ewentualnych regulacji prawnych na funkcjonowanie istniejących oraz nowo otwieranych gabinetów kosmetologicznych,


Aby zamknąć pierwszy, niezbędny do dalszych działań etap prac potrzebujemy 55 000 zł. Liczymy na Wasze wsparcie, bo bez niego nie będziemy w stanie naprawdę skutecznie walczyć o korzystne dla nas regulacje prawne!


Dla najbardziej hojnych darczyńców nasi Partnerzy przygotowali PREZENTY! 

W ciągu 8 tygodni od zebrania środków uruchomimy stronę internetową oraz opracujemy raport branżowy. Mamy też dokładnie rozpisaną dalszą strategię działań komunikacyjnych i promocyjnych, których podstawowym celem jest wzmacnianie wizerunku naszego zawodu.

Pierwsze działania informacyjne już ruszyły. Mamy zespół, który zajmuje się propagowaniem projektu wśród wiodących środowisk rynku beauty. Inicjatorki IZBY: Magdalena Rogóż, Justyna Gorlicka-Kruk i Marzena Woskowicz na własną rękę rozpoczęły też działania z mediami. Efektem są publikacje w Rzeczpospolitej, TV.rp.plwp.pl, Gazecie Wyborczej czy prasie branżowej.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące powstającej IZBY, piszcie pod adresem: [email protected]


W miarę pozyskiwania kolejnych środków finansowych planujemy:

- dalsze działania promocyjne w ogólnopolskich mediach (internet, prasa, radio, telewizja),

- organizacja środowiskowej debaty medialnej - debata redakcyjna w dużym wydawnictwie na temat rynku usług estetycznych i jego głównych uczestników,

- organizacja inauguracyjnej konferencji Izby Kosmetologów.


Dlaczego prosimy Was o finansowe wsparcie?

Inicjatywa zawiązania IZBY od początku ma charakter oddolny. Zrodziła się w głowie pasjonatki tego zawodu. Swoim entuzjazmem i zaangażowaniem zaraziła kolejne osoby, które poparły ideę powołania IZBY oraz aktywnie włączyły się w jej tworzenie. Efekt? Skuteczna akcja rekrutacyjna członków-założycieli i poparcie dla działań ze strony licznych środowisk i branży.
Nie jesteśmy jednak w stanie skutecznie działać bez zgromadzenia funduszy, które pozwolą nam opłacić publikacje w mediach, ekspertów, tworzyć materiały informacyjne, organizować wydarzenia… Mamy ogromną nadzieję, że przyszłość zawodu kosmetologa jest dla Was na tyle ważna, że zdecydujecie się wspomóc nasze starania. Wszystko jest w tej chwili w naszych rękach!

Kto może wesprzeć nasze projekty?

Każdy, komu leży na sercu dobro zawodu kosmetologa! Jeśli:
- Prowadzisz gabinet kosmetologiczny – zadbaj o to, żebyś mogła nadal wykonywać najważniejsze zabiegi – nie po to inwestowałaś w wiedzę i sprzęt, żeby teraz zostać z niczym!
- Studiujesz kosmetologię – zadbaj o to, żebyś miała gdzie pracować i rozwijać swoją pasję – bez odpowiednich regulacji prawnych nasz zawód zniknie!
- Sympatyzujesz z kosmetologami – zadbaj o to, żeby nie stracić dostępu do wysokiej jakości zabiegów wykonywanych przez kompleksowo przeszkolonych specjalistów!
- Prowadzisz firmę która współpracuje z kosmetologami – zadbaj o to byś nadal miał profesjonalnych partnerów do rozwijania rynku baeuty. Ten rynek bez obecności kosmetologów nie będzie się rozwijał tak dynamicznie jak obecnie!

Dlaczego to takie ważne?

Niestety, mimo że zawód kosmetologa istnieje w Polsce od 20 lat, za kształceniem nie poszły odpowiednie regulacje prawne. Najwyższy czas to zmienić.  Chcemy zlikwidować lukę prawną, która obecnie pozwala świadczyć usługi estetyczne i kosmetologiczne także osobom bez podstawowej wiedzy medycznej, które przebyły wyłącznie kilkudniowe kursy niezakończone jakimkolwiek egzaminem. 

Cele IZBY:
- budowanie prestiżu i zaufania wobec usług kosmetologicznych w Polsce,
- wymiana informacji i integrowanie środowiska kosmetologicznego oraz estetycznego,
- stworzenie racjonalnego systemu prawnego regulującego usługi estetyczne w Polsce.

Dodaj swoją cegiełkę do zbiórki i dołącz do świadomych kosmetologów,
którym leży na sercu przyszłość naszego zawodu!


Inicjatorki

Dr n. farm. Magdalena Rogóż doktor nauk farmaceutycznych, kosmetolog, wykładowca w Katedrze Kosmetologii we Wrocławiu oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, autor publikacji naukowych.
thumb_dd30739_resize_1920_1080.png

Mgr inż. Justyna Gorlicka-Kruk – kosmetolog, technolog chemiczny, certyfikowana specjalistka ds. laseroterapii. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako nauczyciel zawodu. Absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku Kosmetologii i Promocji Zdrowia oraz kierunku Technologii chemicznej Politechniki Krakowskiej.

thumb_8c63289_resize_1920_1080.png

Mgr inż. Marzena Woskowicz  – kosmetolog, technolog chemiczny, dermokonsultant, szkoleniowiec. Absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie na kierunku Kosmetologii oraz kierunku Technologii chemicznej Politechniki Krakowskiej. 

thumb_cbc576e_resize_1920_1080.png


Środowisko Popiera naszą akcję!


Ilona Kurczaba-

redaktor naczelna LNE

Działania podejmowane przez Izbę Kosmetologów należą do najważniejszych inicjatyw dla całej branży. Najbliższy czas to „być albo nie być” dla tego zawodu. Kształceni na polskich uczelniach od ponad 20 lat kosmetolodzy powinni mieć zagwarantowane oficjalne utworzenie tego zawodu w oparciu o regulacje adekwatne do wieloletniego kształcenia oraz dynamicznie rozwijającego się rynku zabiegów estetycznych. Kosmetologia nie istnieje jako kierunek wyższych studiów nigdzie poza Polską, a skoro mamy tu wieloletnie doświadczenia i wielu świetnych ekspertów, warto to docenić i stworzyć możliwości profesjonalnego rozwoju absolwentom tego interdyscyplinarnego kierunku studiów. 

Popieram #IzbaKosmetologow.

Przyłącz się!


thumb_63a52b9_resize_1920_1080.pngEdyta Babula -

Organizator Ogólnopolskiego Kongresu Kosmetologii Estetycznej

Wspaniała inicjatywa cudownych i zaangażowanych ludzi!

Polecam i popieram #IzbaKosmetologow z całego serca!


thumb_63962e1_resize_1920_1080.pngAnna Knapińska -

dystrybutor sprzętu kosmetycznego i medycznego Profi-Med od 2008r., ekspert ds. najnowszych technologii w branży beauty i medycyny estetycznej, założyciel grupy na Fb: „Właściciele gabinetów kosmetyki estetycznej w Polsce i za granicą”


Od momentu usłyszenia o Izbie Kosmetologów wspierałam tą inicjatywę w 100%, dlatego razem z inicjatorkami akcji zajęłam się w ramach mojej grupy branżowej na facebooku koordynacją akcji zebrania wymaganej liczby zgłoszeń kosmetologów do stworzenia Izby Kosmetologów i ta akcja nam się udała 
Teraz zaś są potrzebne środki do wsparcia Izby, dlatego apeluję do Ciebie - Pani kosmetolog, Pani kosmetyczko z dyplomem technika usług kosmetycznych, Pani właścicielko gabinetu z innym wykształceniem - chcesz nadal prowadzić gabinet i oferować zabiegi typu peelingi chemiczne, lasery, mezoterapie i inne? To wpłać konkretną kwotę na tą akcję. Bez pieniędzy na powstanie raportu branży, na  projekty regulacji prawnych i promowanie zawodu kosmetologa w mediach Izba Kosmetologów nie jest w stanie nic zdziałać, dlatego bardzo Cię proszę o wsparcie i działanie! 

Popieram akcję #IzbaKosmetologow

thumb_ceb7723_resize_1920_1080.png
Żaneta Stanisławska -

Wykładowca akademicki, trener biznesu, szkoleniowiec z zakresu makijażu permanentnego i mikropigmentacji medycznej, członek SPCP USA. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Jako prelegentka uczestniczyła w wielu konferencjach, seminariach i pokazach. 

Całym serce popieram inicjatywę zrzeszenia się środowiska kosmetologicznego. Powstanie Izby Kosmetologów w istotnym stopniu pomoże nam stać się czynnym uczestnikiem w kształtowaniu rynku beauty. Pamiętajmy jednak by nasze cele mogły zostać zrealizowane, potrzebne są konkretne fundusze. Dlatego apeluję do wszystkich kosmetologów, którym zależy na możliwości rozwoju by przyłączyli się do akcji zbiórki pieniędzy. Mając spore doświadczenie w biznesie szkoleniowym obserwuję ogromny rozwój branży estetycznej. Kosmetolodzy chcą się kształcić i podnosić swoje kwalifikacje. Nie dopuśćmy do regresu zawodu kosmetologa.

Popieram akcję #IzbaKosmetologow


thumb_f8d13e5_resize_1920_1080.pngAnna Antosik-

szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wykorzystywania peelingów chemicznych, mikronakłuwania oraz technik łączonych w terapiach skóry. Praktyczne doświadczenie zdobywała w Polsce i w Hiszpanii.

W dobie rosnących podziałów każda próba zjednoczenia się jest bardzo cenna. Problem w tym, że mało jest osób, chętnych do wzięcia odpowiedzialności i stworzenia organizacji, która będzie reprezentować interesy całej grupy. Dlaczego? Bo to ogromny wysiłek i nakład pracy, o którym mało kto wie! Po pierwsze dokładne zaznajomienie się z przepisami prawa, tak aby stworzony organ miał jakikolwiek wpływ na to co dzieje się w ustawodawstwie, po drugie zorganizowanie grupy ludzi chętnych do częstych wyjazdów, pukania do wielu drzwi, które uparcie pozostają zamknięte, po trzecie uruchomienie wielu kontaktów aby „głos środowiska” był słyszalny, po czwarte zorganizowanie pieniędzy, po piąte, szóste, siódme i … To, co w tym wszystkim najbardziej zaskakujące i  najtrudniejsze, to  przekonanie tych, którym najbardziej powinno zależeć na usankcjonowaniu zawodu kosmetologa! Jestem pełna podziwu dla inicjatorek Izby Kosmetologów, które walcząc o uznanie zawodu kosmetologa, poświęcają własny prywatny czas we wspólnej sprawie i mocno trzymam kciuki za powodzenie!

Popieram #IzbaKosmetologow

Nie wyobrażam sobie bowiem sytuacji, w której zostaną ograniczone prawa do wykonywania zawodu grupie wykwalifikowanych osób, które ukończyły wyższe studia, często na uczelniach medycznych, nieustannie się szkolą, mają wieloletnie doświadczenia, ogromną wiedzę i są specjalistami.


thumb_e152c21_resize_1920_1080.png

Anna Wydra-Nazimek

mgr kosmetolog, specjalistka ds. marketingu i zarządzania w branży beauty. Właścicielka firmy NEZA Group zajmującej się doradztwem i wsparciem marketingowym dla firm działających w branży kosmetycznej. Autorka bloga GABINET OD ZAPLECZA, setek publikacji w mediach branżowych i kilkudziesięciu e-booków na temat skutecznego marketingu i zarządzania gabinetem beauty. 


To ważny moment dla wszystkich kosmetologów – ważą się losy naszej zawodowej przyszłości. Tylko sprawne, przemyślane i odpowiedzialne działania zapewnią nam możliwość dalszego praktykowania zawodu. Mamy szansę nie tylko utrzymać dotychczasowe możliwości zabiegowe, ale również ograniczyć dostęp do wykonywania zabiegów przez niewykwalifikowane osoby, które „psują” opinię o całym środowisku. To ogromna szansa, ale również wielka odpowiedzialność. Bardzo się cieszę, że mamy w swoim gronie zdeterminowane osoby, które chcą doprowadzić te sprawy do pomyślnego dla nas finału. 

Mocno trzymam za nie kciuki i apeluję do wszystkich kosmetologów, aby w miarę swoich możliwości włączyły się w działania IZBY KOSMETOLOGÓW. Jeśli nie osobiście, to przynajmniej finansowo, dorzucając swoją małą cegiełkę, która umożliwi sprawne i skuteczne działania. W dzisiejszym świecie niestety nie wystarczą szczytne idee. Równie ważne są pieniądze, które pozwalają nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

#IzbaKosmetologow


thumb_6cca9b1_resize_1920_1080.png


DOŁĄCZ I WSPIERAJ Z NIMI

thumb_d3ad5b8_resize_1920_1080.jpgthumb_f979ad5_resize_1920_1080.jpgthumb_a4ae431_resize_1920_1080.jpgthumb_95cfa1b_resize_1920_1080.jpgthumb_86212ca_resize_1920_1080.jpgthumb_4f15bc8_resize_1920_1080.jpgthumb_88de8d7_resize_1920_1080.jpgthumb_0c18ce6_resize_1920_1080.jpgthumb_d61b965_resize_1920_1080.jpgthumb_baa3966_resize_1920_1080.jpgRegulamin komentowania

Wybierz nagrodę