In Silva - solowy album Jakuba Gucika

Projekt
zakończony
1440
/ 3000 zł
28
wspierających
 

IN SILVA - solowy album Jakuba Gucika



O mnie

Jestem muzykiem, przede wszystkim improwizującym wiolonczelistą, czasem też kompozytorem i performerem. Na stałe gram w zespołach IPT Wójciński/Bańdur/Gucik i Spółdzielni Muzycznej contemporary ensemble. Organizuję i prowadzę różne projekty artystyczne i edukacyjne, w radiu Radiospacja.pl prowadzę audycje z muzyką improwizowaną, współczesną i poważną. Szersza informacja o mnie na dole strony.

thumb_b1f1c28_resize_1920_1080.png

grafika: Martyna Beskiewicz 


Stwierdziłem, że w czasie odwołania wszystkich imprez kulturalnych oprócz narzekania można zrobić coś nietypowego, na przykład wydać płytę.  Pomóżcie mi to odpalić.

O pomyśle

W naiwnej muzycznej wizji próbuję przedstawiać poprzez dźwięki mieszkańców leśnego gąszczu, zjawiska których tak naprawdę jako ludzie nie jesteśmy w stanie poznać, przejrzeć, ani zgłębić. Kto wie, co tak naprawdę robią wiewiórki, kiedy czmychają gdzieś w górę, albo czego szukają dziki ryjąc w ściółce? Po co lata komar? Nie ma pewności. Dźwięki mają nie tyle pokazać, zilustrować to, co dzieje się w lesie, ale wyzwolić projekcję naszej wyobraźni. Do czego z całego serca Państwa zachęcam.

Skąd to się wzięło? Mniej więcej w lipcu ubiegłego roku wpadło mi do głowy kilka prostych melodii. Początkowo myślałem o skomponowaniu cyklu minimalistycznych utworów na wiolonczelę solo. Jednak potem, bawiąc się looperem znalazłem dla nich tła i kontrapunkty, które nie wiedzieć czemu skojarzyły mi się z wilgotnym lasem. Oczyma wyobraźni widziałem obraz, zdjęcie zamglonej ściany drzew, przed którą tkwimy, nie mogąc wejść do środka. Wtedy pojawił się pomysł na tytuł. Postanowiłem, że poszczególne utwory będą nosić nazwy łacińskie, jako bardziej uniwersalne niż angielskie, czy polskie, a przy tym wnoszą pewną tajemniczość, bo kto dziś zna łacinę? Ja nie znam.


W planach miało to wyglądać inaczej. Miały być koncerty, płyta i koncerty. Została tylko płyta, dlatego zapraszam do wsparcia i odpalenia mojego projektu. 

Wszystkich wspierających zapraszam na koncert premierowy płyty IN SILVA online, w sobotę 9 maja o 20:00. Link do transmisji na ogólnodostępnej platformie zostanie przesłany mailowo 4 godziny wcześniej. Szczegóły w opisie zbiórki oraz na www.gucik.pl i moim facebooku.


Zapraszam do posłuchania promomiksu płyty



Patronami medialnymi albumu IN SILVA są:

thumb_5165150_resize_1920_1080.png              thumb_0aa673b_resize_1920_1080.png                   thumb_2232c21_resize_1920_1080.png 


O mnie szerzej

thumb_ad0e2c1_resize_1920_1080.jpg

fotografia: Stanisław Zarychta


JAKUB GUCIK | absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (2013). Wiolonczelista zespołów: Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble, Acoustic Ethno Orchestra i IPT Wójciński/Bańdur/Gucik z którymi występuje w Polsce i za granicą. Związany również z Teatrem Szczęście i Teatrem Odwróconym. Autor muzyki teatralnej, elektroakustycznej i elektronicznej. Jako członek kwartetu smyczkowego zajął IV (2006) i I (2007) miejsce na festiwalu Talents for Europe w Dolnym Kubinie na Słowacji oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Moyzes Quartet (2007). W 2010 roku uzyskał stypendium na udział w kursach mistrzowskich w ramach festiwalu Oberstdorfer Musiksommer. Czterokrotny laureat festiwalu Fama 2016, 2017, 2018 - nagroda im. Andrzeja Jakóbca , 2019 - Trójząb Neptuna - nagroda za najlepsze wydarzenie artystyczne festiwalu, za program "Komeda-Hłasko". Laureat I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. J. Patkowskiego (2017). Występuje m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Jazztopad, Wszystkie Strony Świata, Ensemble Akademie Freiburg, NeoArte Syntezator Sztuki, Świętokrzyskie Dni Muzyki, NeoArte, Oberstdorfer Musiksommer, Audio-Art, Musica Moderna. Wielokrotnie dokonywał prawykonań utworów m.in. A. Zagajewskiego, J. Kreidlera, B. Muntendorf, J. Walshe, M. Beila, S. Sciarrino, P. Peszata, M. Śniady, J. Sotomskiego. Współpracuje m.in. z Hashtag Ensemble, W. Błażejczykiem, M. Górczyńskim, P. Szamburskim, M. Trifonidisem, A. Klockiem, M. Chołoniewskim, L. HeFi Wisniowskim, Sztywnym Palem Azji. Wybrana dyskografia: Sztywny Pal Azji: „Fiss Pink”, „Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza”, „Szara”; Wojciech Błażejczyk „Thrash Music”; Hashtag Ensemble „Network Music”; PerDuo Vnc „18- 19/01/2016”, „Kroniki dźwiękowe festiwalu Warszawska Jesień 2016,2017, 2018”, "100 na 100. Muzyczne dekady wolności", IPT "Diffractions".



Regulamin komentowania

Wybierz nagrodę